Krása ženy vs škaredé káčatko

Žena....stvorenie, ktoré dokáže byť nežnejšie,než pohladenie vtáčím pierkom, žena ...stvorenie, ktoré sa dokáže z anjela premeniť na šelmu v jednej minúte, žena...unesie akúkoľvek bolesť, porodí dieťa a pritom dokáže mať na tvári stále úsmev. Žena je jednoducho žena....keď vstúpi do tmavej miestnosti dokáže ju rozžiariť svojim úsmevom, dokáže roztopiť ľady tam, kde muž to vzdá. Žena je prispôsobená robiť niekoľko vecí naraz bez toho, že by sa nad tým pozastavovala. Nič a nikto kúzelnejší na tejto zemi nie je ako je ženská krása.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Nie je ani nikto krutejší ako nahnevaná, ohrdnutá a ponížená žena, dokáže šlahať plamene bez zapálenia ohňa, dokáže zničiť to, čo roky budovala,pokojne zničí muža, ktorý ju podviedol a oklamal. Tá istá žena, ktorá je v jednej chvíli anjelom sa dokáže zmeniť na šelmu poľujúcu na svoju korisť.

Za posledné storočie sa postavenie ženy zmenilo, nastala ženská emancipácia, rovnoprávnosť vo vzťahu. Po stáročia boli ženy utláčané mužmi, neznamenali viac ako služobníctvo. Ich slovo nemalo žiadnu váhu. Boli viac menej iba hračkou v ich rukách.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A zrazu prišiel vek,kedy ženy presadzujú svoju moc, sme skoro všade, v postoch ako je politika,vedenie firiem, majiteľky podnikov. Stali sme sa tvrdými súpermi v mužskom svete.

Ibaže čím viac sa zo ženského sveta vytráca tá pravá ženskosť, ktorú musíme uzatvárať do seba, aby sme zvládli boj s mužmi. Zrazu sa zo sveta vytratili vzťahy naplnené láskou, pretože na ne nie je čas, musíme predsa stáť v prvej línii, aby sme si vydobili svoje miesto na tomto svete.

Mnohé ženy sú bez partnera alebo lepšie povedané bez stáleho partnera, pretože sa naučili všetko to, čo vedia aj muži. Sú samostatné a sebestačné, ich život je oveľa jednoduchší ako keby mali vedľa seba muža a museli riadiť ešte aj neho.

Skryť Vypnúť reklamu

Muži sa nestačia čudovať, prečo nedokážu nájsť žiadnu normálnu ženu, ženy nechápu kam zmizli normálni muži. A takto sa celý život len hľadajú a míňajú,pretože každý z nich má svoje nároky, ktoré nikto nespĺňa.

Ženy, ktoré ešte vyzerajú oslnivo ako fotomodelky sú síce navonok krásne, no ich vnútro nikto neskúma. Jedni sú zlatokopky ako ich muži nazývajú, pretože im ide iba o to, aby sa dobre zabezpečili, iné si svoju vonkajšiu krásu uplatňujú v kariére. Túto hru na vonkajšiu krásu začal niekto, kto si povedal, že potrebuje niečo, čo sám nemá. Je úplne jedno, či to bola žena alebo muž, no obe pohlavia majú na tom svoj podiel, ženy pretože začali využívať svoju vonkajšiu krásu na nadobudnutie majetku, muži preto, že sa nechali zaslepiť vonkajším zjavom a nič iné okrem mier 90-60-90 ich nič iné nezaujímalo. V podstate si prospievajú jeden druhému, jeden druhého učia, či je to naozaj to, čo v živote chcú.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale ani muži nie sú hlúpi a jedného dňa ich hra prestane baviť, zväčša však prídu o veľkú časť majetku. Prichádza doba, kedy prestávajú mužov ženy tohto tipu zaujímať, aj oni začínajú hľadať hlbší význam vzťahu. Smutné je jediné....muži obviňujú ženy, že sú zlatokopky,feministky a kariéristky, ženy obviňujú mužov, že ich zaujíma iba výzor. Obe pohlavia máme na tom svoj podiel viny, že sme vo vzťahoch tam kde sme. Každý z nás prispel svojou mierou viny.

Čo je však dôležitejšie ako to, čia je to vina? Prestať hľadať vinníka a priznať si, prečo je váš život aký je. Prestať bojovať o to,kto je dokonalejší, ale začať spolupracovať. Veď preto na tomto svete sú muži a ženy, aby tvorili pár, aby sme mohli pretrvať ako civilizácia.

Skryť Vypnúť reklamu

Poviem to asi takto...ak je muž spokojný,najedený, uspokojený a šťastný, nemá dôvod byť nespokojný v práci, nemá dôvod na niečo tlak, ak je šťastný muž, poskytne šťastie žene, aby bola kráľovnou jeho sveta a vtedy vzniká súhra nielen medzi jednotlivcami, ale celými skupinami.

Nemáte dôvod mužovi slúžiť, ak to vnímate takto, nikdy nenájdete šťastie. Buď robíte to, čo robíte s láskou a láska sa vám vracia alebo je treba niečo zmeniť.

Niekto stanovil pravidlá a tabuľky ako má vyzerať ideálne krásna žena a asi aj ideálne krásny muž. A tak sa začala éra maskovania svojho fyzického tela. Jediné čo to celé spôsobilo, že ženy sú zakomplexované a cítia sa menejcenné, ak nevyhovujú týmto tabuľkám. Jedna má problém, pretože má malé prsia, jedna preto, že ich má veľké, jednej na sebe prekážajú silné nohy, inej krivé,ďalšia má problémy s ochlpením,či nadváhou, no každá niečo. A tak sa ženy trápia a nedokážu ukázať svoju vlastnú tvár, pokiaľ na seba minimálne nedajú niečo, čo ich nedostatky schová.

Najlepšie na tom je, že sa ženy hnevajú na to, že nie sú pre mužov dosť pekné, že sa musia líčiť a obliekať podľa najnovších trendov, aby o nich niekto zakopol. Milé ženy, ste krásne také aké ste aj so svojimi nedostatkami, nie každý sa narodí s dlhými nohami, veľkými prsiami a bez jediného chĺpka, bez jediného defektu na tele. Bohužiaľ s tým ako sa vnímate nemajú muži nič spoločné.

Vy ste tie, ktoré sa porovnávajú s inými ženami, vy ste tie, ktoré si závidia krásu. A vy ste tie, ktoré dovoľujú mužom, aby sa nepozerali na vašu skutočnú krásu.

Nebola som iná, tiež som mala komplexy z každej krajšej ženy, ktorá okolo mňa prešla, tiež mi prekážali moje nedostatky. Paradox je, že som bola jediná komu prekážali, ale keby mi niekto tvrdil od rána do večera, že vyzerám ako bohyňa, aj tak mu neuverím a dokonca by som to brala ako výsmech voči mne. Prišla som na to, že nie každému sa musím páčiť, nie každému musím byť sympatická. Keď už sa chcem namaľovať alebo pekne oháknuť, tak to robím pre seba, pretože z toho mám radosť ja a nie preto, aby som sa páčila niekomu inému. No hlavne, odstránila som vnímanie svojich nedostatkov a naučila sa z nich vytvoriť prednosti.

Nemusíte byť dokonalé zvonka, aby ste boli krásne, všetci vieme, že vonkajšia krása na smrteľnej posteli nikoho nezaujíma, nájdite svoju krásu v sebe. Pretože práve táto vnútorná krása sa odzrkadlí zvonka a vaše nedokonalosti úplne odrovná.

Šťastná a usmiata žena je rovnako krásna nenalíčená ako nalíčená. Že je to ťažké dosiahnuť? Ano je, pretože na to, aby ste sa prestali vnímať s chybami, musíte na sebe pracovať.

Takže až sa na budúce pozriete do zrkadla, pozrite sa viac do seba ako na vokajšok.

Prajem vám veľa veľa skutočnej krásy,

Renata Ifková

Renata Ifková

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý nesmierne rád píše. Som občan tohto štátu a som súčasť tejto zeme. Mojim snom bolo vydať knihu a ten sa mi splnil, mojim snom bolo písať čokoľvek čo ma napadne a to robím. Zoznam autorových rubrík:  VzťahyZdravieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu