Hlasovanie na Kryme je zrejme podvod.

Je takzvané referendum na Kryme platné alebo nie? To je otázka ktorá zaujíma dnes vlastne celý civilizovaný svet.  Proruskí aktivisti a Moskva tvrdia, že áno , svet je opačného názoru.  Ja tiež, čísla totiž neklamú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (37)

Podľa Krymu je tento plebiscit platný lebo sa na ňom zúčastnilo podľa predsedu komisie na prípravu Michaila Malyševa 83,1 percenta krymských voličov. V reálnych číslach, podľa neho, 1.233.002 obyvateľov Krymu si želá, aby sa polostrov stal jedným zo subjektov Ruskej federácie. S druhou alternatívou teda že sa Krym stane autonómnym a jeho pripojenie k Matičke Rusi bude niekedy neskôr, sa stotožnilo 31 997 voličov.

Po prečítaní týchto údajov my kdesi v mozgu zablikala kontrolka . Tu čosi nesedí. Dal som sa do usilovného rešeršovania (dnes sa vraví googlovania). A ajhľa pomaly sa začínali objavovať nepresnosti. Podľa sčítania obyvateľov v roku 2001 je na Kryme približne 2 000 000 obyvateľov, z nich je okolo 58 % ruskej národnosti, (v číslach to je 1 160 000), 24 % ukrajinskej (480 000 )a 13 % krymskotatarskej, (260 000) národnosti. Medzi menej početné menšiny patria napríklad Gréci. Tých je 5% čo je 100 000 občanov. Dodnes sa percentuálne rozloženie národnostných menšín prakticky nezmenilo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pohrajme sa teraz z percentami. Počet voličov musíme zmenšiť o nevoličov - deti do 18 rokov . V bežnej populácii to je asi 16 - 20% obyvateľstva. Podľa oficiálnych údajov sa zúčastnilo volieb 83,1 percenta teda reálnych 1 264 999 voličov, ktorí vhodili svoj hlas do urny. Dôležitý je však počet všetkých voličov (100%) - 1 522 261. Na to aplikujeme rozloženie etnických skupín :

Rusov 58% = 882 911

Ukrajincov 24% = 365 343

Tatarov 13% = 197 894

Iný 5% = 76 113

Čísla ukazujú že za pripojenie k Rusku okrem etnických Rusov hlasovali asi aj všetci Ukrajinci a cca 1,3 % iných menšín. Etnických Tatárov vypúšťam lebo tí vraj hlasovanie ignorovali.

SkryťVypnúť reklamu

Zdá sa vám v tejto situácii normálne aby 24 percent Ukrajincov zradili rodnú vlasť a túžilo po pripojení k Moskve? Mne nie. Ja takým rozprávkam neverím.

Dozor nad „referendom" mali pozorovatelia, o ktorých je verejne známe že patria k nacionalistickým skupinám v Srbsku , Poľsku alebo v Maďarsku. Už len tento fakt ich diskvalifikuje ako dôveryhodný zdroj. Novinári, ktorí na Kryme sú, nemali prístup do volebných miestnosti a ani k sčítavaniu hlasov. Potom sa nečudujme že v Sevastopole sa na hlasovaní zúčastnilo 123% voličov. Volili všetky deti a asi aj domáce zvieratká. (http://www.thegatewaypundit.com/2014/03/what-a-turnout-123-of-sevastopol-crimea-vote-for-merger-with-mother-russia/)

SkryťVypnúť reklamu

Záver je jasný ľudové hlasovanie o pripojení Krymu k Rusku je s najväčšou pravdepodobnosťou zmanipulované a teda neplatné. Civilizovaný svet to vie len Rusko s prezidentom Putinom ignoruje fakty. Vlastne čo sa čudujem. Bývalý agent KGB nasadený v Berlíne vlastne ani nič iné nevie . Iba klamať, vydierať a asi aj vraždiť. Tak bol vycvičený.

Igor Kňazovický

Igor Kňazovický

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  96x

Som obyčajný a nezávislý občan, ktorému nie je jedno čo sa v tejto Krajinke deje. Cítim sa byť závislý iba od svojej vlastnej vôle a rozumu. Aj preto sa vyjadrujem k tomu, o čom si myslím, že sa treba vyjadriť.Od roku 2012 som členom Asociácie európskych žurnalistov (AEJ) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu