Hrozbou je niekto iný, nie Soros.

Tak tu máme pokus o prevrat povedal Fico svojim verným a tí mu dali za pravdu. Bez náznaku snahy preveriť jeho slová alebo sa spýtať či má na to dôkazy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Vlastne načo by sa pýtali. Je omnoho jednoduchšie prevziať zvestovanie tak ako je, bez podrobenia obsahu revízii faktov a overiteľných skutočností. Lebo rozmýšľanie bolí. 

Zmieril by som sa s istou časťou elektorátu, ktorá preberie message vodcu doslovne, lebo ľudská populácia v sebe prirodzene zahŕňa aj ľudí, ktorí uveria každému bludu zabalenému do populistického pozlátka. Nič v zlom, nechcem sa nijak dotknúť občanov trpiacich nejakou duševnou poruchou. Faktom je, že bludy zamieňajú za realitu. Podľa štatistiky Zdravotníckej ročenky z roku 2016 bolo vyšetrených v psychiatrických ambulanciách viac ako 395 tisíc pacientov. Diagnostikovaných bolo viac ako 74 tisíc. Koľko z nich je jeho obdivovateľmi? Tému psychickej poruchy som otvoril preto, lebo z osobnej skúsenosti z blizkeho okolia viem, že títo ľudia sú veľmi ľahko ovplyvniteľní a ľahko podľahnú akýmkoľvek tvrdeniam, aj takým, ktoré majú k realite tak ďaleko ako zo Súmračnej ulice do New Yorku na 5th Avenue. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tvrdenie predsedu vlády Fica o tzv. Sorosovej stope je tak zavádzajúce že ho za pravdu môže považovať iba človek s bludným úsudkom. „Púštna búrka“ (pozn autora: je to mediálna úderka v zložení Erik Tomáš a poradcovia Marián Bednár a Michal Hlaváč) vsadila na Sorosovu kartu podľa vzoru Orbana. Zdá sa však že zle vyhodnotili jednotlivé piliere tejto kampane. Poznámka o pripravovaných nepokojoch nesedí (ako veľa tvrdení z produkcie „púštnej búrky“). Odznaky #ALLFORJAN nechal vyrobiť vydavateľ Ringier Axel Springer a môže si ich nechať urobiť ktokoľvek. (Podklady nájde na https://www.aktuality.sk/clanok/569929/ako-sa-dostat-k-odznakom-allforjan/).  Tvrdenie Fica o pripravovanom prevrate je teda plné trhlín. Otázka o čom rokovali prezident Kiska a filantrop Soros v New Yorku bola zodpovedaná v médiách hneď po jeho návšteve. Pochybovať o tom, že sa týkala projektov na integráciu Rómov sa je mimo misu. Obaja, aj Kiska aj Soros, sú známy svojimi aktivitami na podporu minoritných skupín občanov. A keďže sú to aktivity nepatriacej do oficiálnej zahraničnej politiky a štátnej doktríny Slovenska, je normálne že sa k tomu Ministerstvo zahraničných vecí nevyjadruje. 

SkryťVypnúť reklamu

Soroš nie je hrozbou ako sa nám snaží spolu s konšpiračnými webmi nahovoriť Fico. Hrozbou je Putin. Zo správ svetových tlačových agentúr ale aj bezpečnostných služieb demokratických krajín sa dozvedáme že Ruská federácia mala a má eminentný záujem na destabilizácii pomerov v medzinárodnej politike. Používa na to akékoľvek spôsoby. Či je to jednostranné vyhrážanie sa novými zbrojnými programami, či je to nedodržiavanie medzinárodných obchodných dohôd, ignorovanie medzinárodného právneho systému, okupovania cudzieho územia (Ukrajina, Moldavsko, Dagestan, Sýria) alebo vraždy nepohodlných politických oponentov doma či agentov vo výslužbe v zahraničí. Toto antré som musel napísať aby som položil elementárnu otázku o čom sa rozpráva Fico pri svojich poloverejných aj tajných návštevách či telefonátoch s Moskvou. O jeho tajných návštevách písali španielski novinári. Z histórie máme iba zlé skúsenosti s ruským medveďom. Na každé bratríčkovanie s ním stredná Európa iba doplatila. Po krvavom okupovaní Maďarska v 1956, Biľakovom pozývacom liste z 1968 alebo destabilizácii obchodných vzťahov alebo vydieranie, či vyslovená okupácia svojich susedov (Krym 2014) je pre mňa každá tajná komunikácia s Putinom verejná hrozba číslo jedna. Preto znova kladiem relevantnú otázku: O čom sú tajné rozhovory Fica s Putinom? Nepresadzuje Fico medzinárodné záujmy Ruska? Nie je On Putinovým tajným agentom? Odpovede nepoznáme, a to ma desí. 

Igor Kňazovický

Igor Kňazovický

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  97x

Som obyčajný a nezávislý občan, ktorému nie je jedno čo sa v tejto Krajinke deje. Cítim sa byť závislý iba od svojej vlastnej vôle a rozumu. Aj preto sa vyjadrujem k tomu, o čom si myslím, že sa treba vyjadriť.Od roku 2012 som členom Asociácie európskych žurnalistov (AEJ) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu