Tiso je vojnový zločinec. Bodka.

RTVS pod vedením nacionalistickej úderky znovu šliapla poriadne vedľa. Marketingový počin ktorým chcela televízia upozorniť na licencovaný program či anketu BBC Najväčší Slovák je úplne mimo slušnej a demokratickej spoločnosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (79)

Zaradiť a odprezentovať v prvom spote Jozefa Tisa je niečo čo mi zdvihlo tlak adrenalín, tep a aj množstvo iných životných funkcií. Keď som videl prvú upútavku s fotografiou prezidenta fašistického Slovenského štátu a počul reklamný claim : Tiso vojnový zločinec či mučeník? Dozviete sa onedlho. Neisto som hádal že sa chystá beseda, alebo odborná diskusia ktorá bude o tomto vrahovi a vlastizradcovi vysvetľovať historické súvislosti. V tom prípade by upútavka mala zmysel. Ale v kontexte ankety o najväčšieho Slováka je to nevkusné, nevhodné voči pozostalým rodinným príslušníkom tých 75 tisíc židovských , rómskych či iných slovenských odvlečených spoluobčanov. A myslím si že je to aj protizákonné ako propagácia fašizmu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď som si vypočul zdôvodnenie vedenia RTVS ktoré obhajovalo použitie upútavky ako primerané zámeru, Hnusom som si odpľul. Pán Rezník pán Ťapák pán Ňunez, keď chcete niečo propagovať zistite si historické súvislosti. Po prvé: klásť otázku či bol Tiso vojnový zločinec alebo mučeník je nezmysel. Dokázateľne vojnovým zločincom bol. Súdny tribunál tento výrok vyniesol v roku 1946 - 1947 ešte pred nástupom boľševikov. A dodnes tento výrok nebol súdne prehodnotený alebo rehabilitovaný. A ani nebude. Obžalovaní Tiso, Mach i Ďurčanský boli obvinení z podielu na rozbití Československa, z likvidácie demokratických práv a slobôd na Slovensku, nastolenia totalitného režimu a aktívneho vystúpenia proti SNP. Tiso s Machom byli naviac obviní zo zavlečenia Slovenska do vojny s Poľskom, Sovietskym zväzom a tiež zo západnými spojencami. Súčasťou obvinenia bolo jeho aktívna účasť na deportáciách židovského obyvateľstva a iného slovenského obyvateľstva do Nemecka. To sú fakty. A vina je dokázaná a nespochybniteľná. Dnes môžeme diskutovať iba o jeho motivácii prečo to urobil. Môžeme sa ešte pýtať prečo sa Tisa nezriekla ani katolícka cirkev. Zrejme by sa tým otvorila Pandorina skrinka a na svetlo by vyplávali aj iné vojnové zločiny spáchané cirkvou či kňazmi.

SkryťVypnúť reklamu

 Po druhé: Každý marketér vie, že videospoty ukotvujú pozornosť na postavu resp. meno a nie na program či anketu. Behaviorálny efekt takej upútavky spája meno Tisa s odkazom najväčší Slovák. A v tomto prípade to je neprijateľné! 

Pán Ťapák a pán Ňunez je nehorázne že nás idete presviedčať, že ste ho vybrali lebo sa dostane do výberu desiatky mien. Asi ste si nepozreli dobre licenciu BBC. Tá totiž umožňuje v podmienkach hlasovania vyradiť mená ktoré by mohli byť nevhodné z nejakej príčiny. To sa stalo v Česku kde vyradili z hlasovania fiktívnu postavu Járy Cimrmana a v Nemecku z hlasovania vylúčili Adolfa Hitlera či Ericha Honeckera. ( https://en.wikipedia.org/wiki/Unsere_Besten ).

SkryťVypnúť reklamu

Nacionalistická úderka si splnila svoju úlohu. Kotleby si mädlia ruky. A Slovák ? Ten má v hlave hokej. Na jednej strane morálne odsúdenie nacionalistického Slovákštátu a jeho prezidenta je odrazu spochybnené inštitúciou ktorá zo zákona má za úlohu šíriť kultúru pravdu a morálku. Postaviť k sebe na rovnakú úroveň Tisa a Štefánika je skutočne počin za ktorý by mal byť autor tejto myšlienky vykopaný za zvuk rezkého pochodu z RTVS.

Zdá sa že dno, ktoré dosiahla RTVS za vedenia riaditeľa Kubiša nebolo to najhlbšie. Môžeme sa tešiť na nové hĺbkové rekordy. Lebo je doba kedy SNS presadzuje do vedenia podpriemerných či rovno amatérskych manažérov- tanečníkov. Bodka 

Igor Kňazovický

Igor Kňazovický

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  96x

Som obyčajný a nezávislý občan, ktorému nie je jedno čo sa v tejto Krajinke deje. Cítim sa byť závislý iba od svojej vlastnej vôle a rozumu. Aj preto sa vyjadrujem k tomu, o čom si myslím, že sa treba vyjadriť.Od roku 2012 som členom Asociácie európskych žurnalistov (AEJ) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu