Ako ďalej sídlisko Ťahanovce ...

Pozorne som si prečítal žalostný prednes nášho pána starostu, kde sa snaží zahmlieť svoje pochybenie pri možnom realizovaní kamerového systému. Ak by som sa ja poslanec Ihnát na riadnom rokovaní miestneho zastupiteľstva pána starostu nepýtal na kamerový systém a dôvod, že prečo sme zaspali dobu pri možnosti čerpania dotácie, tak do dnešného dňa sa nič nedeje aj napriek tomu, že naďalej sa kradnú osobné autá z nášho sídliska a nie je podporný systém na prevenciu proti kriminalite a vandalizmu. Práve aj sľubne rozbehnutý projekt na prevenciu proti kriminalite a vandalizmu úplne zaspal a dnes funkčný nie je. Som len poslancom a nie štatutárom, ktorý pred časom vyhlasoval,že riešenie kamerového systému v mestskej časti má v rukách a je to jeho prioritou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Opak bol pravdou. Až po obrovskej kritike ( starosta to nazýva obvinenia )sa začínajú diať veci a hľadáme riešenia ako sa to dá a nie ako sa to nedá. Poukazovať na poslanecký zbor, že on má ako keby hlavný podiel svojej viny na tom, že vec sa neriešila a nakoniec sme premárnili aj výzvu za cca za 9 000,- eur je nehoráznosť a na mieste tohto človeka by som sa hanbil. Starosta je volený na 4 roky funkčného obdobia s nepísaným pracovným úväzkom - poslaním na 24 hodín denne.Je to práve ten človek, ktorý mal stať tam, kde ho pozývali a neustále upozorňovali, že sa blíži termín výzvy. Problém nemôže dotiahnuť poslanecký zbor, ale štatutár, ktorý sa jednoducho na to vykašľal.Takáto je pravda.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby sme sa aj napriek kritike posunuli ďalej je podstatné vyriešiť otázky na ktoré musí odpovedať nie zastupiteľstvo, ale odborný - profesný team, ktorý som svojim predloženým uznesením navrhoval ustanoviť.Kde budú poprípade kamery, koľko kamier, projekt a legislatívne náležitosti mali byť jasné už do tohto konania mimoriadneho zastupiteľstva, kde času od premárnenej výzvy bolo viac ako dosť.

Najpodstatnejšia časť je časť finančná a čo nás to bude stáť. Ale aj v tom malo byť jasnejšie. Čo sa vlastne reálne v týchto analýzach vykonalo? Ja tvrdím , že vôbec nič a pohli sme až teraz, keď aj verejnosť to vníma, že niečo sa stalo.Som presvedčený, že po takomto nepríjemnom "naštartovaní" pána starostu poslancom nášho zastupiteľstva sa vec pohne tým správnym smerom, bez výhovoriek sa bude konať v prospech mestskej časti a ak to pán starosta zvládať nebude a nebude chcieť byť aktívne činný, tak z vlastného rozhodnutia sa sám vzdá svojho mandátu starostu.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň mu chcem pripomenúť, že stal za obrovským záujmom našej mestskej časti riešiť parkovanie garážovo-parkovacim komplexom na Sofijskej ulici. Bohužiaľ náš pán starosta sa k zámeru stavia s nezáujmom. Okrem prezentácie v ťahanovských novinách a tu na webe vôbec nepomohol. Aj samotný zámer, ktorý by sa vyložil na informačnú tabuľu miestneho úradu odmietol. Pýtam sa, že ak navonok sa zámer mestskou časťou podporuje, tak prečo sa k nemu v reálnom živote stavia starosta negatívne? Chce , alebo nechce pre obyvateľov sídliska riešiť parkovanie? Tieto informácie napr. naša verejnosť nevedela. Ak opak je pravdou, tak pán starosta iste zareaguje.

Miloš Ihnát

Miloš Ihnát

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

poslanec mestského zastupiteľstva v Košiciach a poslanec miestneho zastupiteľstva MČ Košice - Sídlisko Ťahanovce, web : www.milosihnat.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu