Jeden príbeh hovorí.

Istého času bol muž, ktorý bol veľmi úspešný. A keď mal 60 rokov, rozhodol sa, že celý svoj miliónový biznis posunie svojmu synovi. Mal jedného syna a bol to mladý človek. Celý život bol rozmaznávaný svojou mamou. Nikdy nemusel zarábať na živobytie. Otec si povedal: „Než mu ponechám celý svoj majetok, nech najprv dokáže vo svojom živote niečo urobiť“. Pozval si syna k sebe a povedal: „Počúvaj ! Darujem ti celý svoj majetok pod jednou podmienkou. Keď dokážeš samostatne zarobiť 1 000 dolárov. Prines mi tých 1 000 dolárov a milióny budú tvoje. Syn sa rozhodol, že to urobí, chcel ísť a nájsť si prácu. No na chodbe ho zastavila mama a vraví mu: „Nenič sa synak. Tu máš tých 1 000 dolárov. Bež a povedz otcovi, že si ich zarobil. Dostaneš ten biznis.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Syn vzal peniaze, šiel za otcom a vraví: „Otec tu je tých 1 000 dolárov. Zarobil som ich ťažkou prácou“. Otec sedel pri krbe a čítal knihu. Vzal peniaze od svojho syna, nepozrel sa ani na neho, ani na peniaze a hodil ich do krbu. Peniaze začali horieť. Syn sa udivene pozeral, ako tie peniaze horia. Otec povedal: „Vráť sa ku mne, až naozaj zarobíš 1 000 dolárov“.

Syn vyšiel po druhýkrát z izby a na chodbe ho čakala mama. Dávala mu druhých 1 000 dolárov a radila, aby to spravil iným spôsobom. Pobehaj okolo domu, aby si vyzeral unavený a spotený. Zašpiň si oblečenie, aby to vyzeralo, že si niečo robil. „Predsa on to nespozná, odkiaľ sú tie peniaze !“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po pár dňoch špinavý a spotený sa vrátil k svojmu otcovi a vraví: „Ja som teraz naozaj zarobil tých 1 000 dolárov !“. Otec sedel a čítal knihu. Ani sa naňho nepozrel, vzal tých 1 000 dolárov a hodil ich do krbu. Syn opäť zaskočený, díval sa ako peniaze horia. Vyšiel z domu po tretíkrát a povedal si, že už nebude podvádzať. Šiel a našiel si prácu. Ťažko pracoval niekoľko dní. Zarobil 1 000 dolárov a unavený sa vrátil za otcom.

Dal mu do ruky 1 000 dolárov a vraví: „Otec ! Teraz som ich naozaj zarobil ! Uver mi !“ Otec vzal od syna peniaze, ani sa naňho nepozrel a hodil ich do krbu. Peniaze začali horieť. Ale tentokrát to syn nevydržal. Videl výsledky svojej ťažkej práce, ktoré mali len tak zhorieť v ohni. Syn skočil do krbu a vlastnými rukami vybral peniaze z ohňa a uhasil ich. Otec sa naňho pozrel a povedal: „Teraz ti už verím, že si tie peniaze naozaj zarobil. Biznis je tvoj“.

SkryťVypnúť reklamu

Recept na úspech máme všetci. Ale skôr ako poviete, že to nefunguje, urobte to. A ak aj potom chcete povedať že to nefunguje, zamyslite sa nad tým, či ste neprešli príbehom toho mladého muža. Rozdiel medzi úspešným, šťastne zmýšľajúcim človekom a neúspešným je ten, že ten úspešný to urobil. To najpodstatnejšie na úspešnom človeku je to, že:

1. Veril v spôsob

2. Veril v seba

3. Veril, že to za to stojí

Neúspešný hľadá výhovorky a polemizuje nad tým, prečo to nemôže fungovať. Zatiaľ čo úspešný sa pevne rozhodol, vydržal, dodržal postup a veril. A ak aj cez to všetko chcete povedať, že to nefunguje a chcete vedieť prvú príčinu, tak sa postavte pred zrkadlo a pozrite sa doň. Uvidíte ju !

SkryťVypnúť reklamu

Vy ste tvorcom toho, čo sa okolo vás deje. Nehľadajte chybu v iných. Všetko je to vo vás. Aj vy sa môžete naučiť ako myslieť a konať tak, ako konajú a myslia úspešný ľudia. Mojich známych som sa raz opýtal: „Aká je podľa teba príčina, že žobrák je žobrákom a bohatý bohatým ?“ Mnohí mi odpovedali , že v bankovom účte. Ale to nie je pravda. To je výsledok a nie príčina. Pravdivá príčina je to, že každý z nich myslí inak.

Rastislav Ilčík

Rastislav Ilčík

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verte že všetko može byť inak. Zaslúžite si to. Zoznam autorových rubrík:  Pozitívne myslenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu