Myš-lienka

Kto z Vás nemá myšlienky ? Nech mi napíše na môj email. Rád ho spoznám osobne. Verím, že taký človek neexistuje. Myšlienka tvorí veci – Toto je najťažšie pochopiť. Často krát je to mimo zónu našeho chápania. Skúste sa však na to pozrieť inak. Keďže myšlienka je forma energie, dá sa merať. Niekoľko výskumov to dokazuje a kvantová fyzika tiež. Keďže je energia stále v pohybe, vytvára nejakú frekvenciu o danej vlnovej dĺžke. Dá sa to prirovnať k magnetu. Magnet vydáva energiu o určitej vlnovej dĺžke a priťahuje predmety na rovnakej vlnovej dĺžke. Na rovnakej frekvencii. Pravdou je, že podobné sa priťahuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Skúste sa zamyslieť. Stáva sa to bežne aj vo Vašom živote. Často krát sme bez nálady, frfleme, vrčíme, sme nespokojný a často zistíme, že naše okolie je rovnaké. Ak budeme na niekoho hulákať, vyhadzovať mu všetko na oči, hovoriť o tom aký je neschopný asi na nás nebude reagovať pozitívne. Tiež si nájde niečo, čo Vám vyhodí na očí. A už sa to len tak sype.

Naše negatívne myšlienky, vyžarujú do okolia negatívnu formu energie. To je akcia. Keďže je tu akcia, musí byť zákonite aj reakcia. A tá bude v rovnakej podobe, teda negatívna. Ak sa tomu chceme vyhnúť, logicky by sme mali kontrolovať myšlienky. Ale všetci máme starostí dosť a naviac, kontrolovať 25 000 myšlienok denne. No neviem neviem. Asi by sme nerobili nič iné. Jednoduchší spôsob je sledovať svoje pocity. Naše myšlienky vyvolávajú v tele pocity. Pocity môžu byť dobré alebo zlé. To určuje či sú myšlienky negatívne, alebo pozitívne. Podstatne je sledovať pocity. Sledovať svoje pocity však môžete len v prítomnom čase, ak chcete zistiť, aké myšlienky máte práve teraz. Často omieľaná fráza „žite v prítomnom čase“ je super a je fajn ak sa tak aj deje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Často krát sa stala nehoda, keď auto zrazilo chodca . Preto je dobré byť v takýchto situáciách v prítomnom okamžiku. Vodič automobilu prechádzajúceho okolo autobusu očami zachytí obraz. Keďže mozog pracuje v obrazoch, vytiahne z podvedomia odpovedajúci obraz a pripomenie „Dávaj si pozor! Môže ti pod kolesá niekto vbehnúť“. A zrazu bááááác a je to tam. Nehoda je na svete. Ako je to možné ? Veď ste si pripomenuli, aby ste si dávali pozor. To je síce pravda, ale vy ste neboli v prítomnom okamžiku. Boli ste niekde v minulosti, alebo budúcnosti. Do prítomného okamžiku Vás vrátila nehoda. Dovolím si tvrdiť, že v prítomnom okamihu nebol ani ten chodec. Ak by bol, nevbehne Vám pod kolesá. Nepripadá Vám to podobné ? Mne áno !

SkryťVypnúť reklamu

A potom, že sa podobne nepriťahuje !

Ak je to pre Vás ťažké pochopiť z jednej strany, skúste sa na to pozrieť z druhej strany. Nehoda je reakcia ! Aká bola teda akcia ? Čo bolo spúšťačom ? Veci sa proste nedejú len tak. Bolo by fajn ak by sa Vám diali z veľkej väčšiny len príjemné veci ? A tu je dobrá správa.

Dá sa to !

Na koľko si ceníte svoje zdravie ? Svoju fyzickú podstatu ? Koľko ste ochotný zaplatiť lekárovi, aby Vaše telo vyliečil ? Na koľko si vážite svoju myseľ ? Akú hodnotu má pre Vás duchovná podstata ? Koľko ste ochotný investovať do seba ? Koľko ste ochotný zaplatiť lekárovi duše ? Vravíte že nemáte na to peniaze ? Že tak 5 či 7 eur by sa našlo a dali by ste ich ? Potom je na mieste otázka. Prečo nemáte peniaze ? Čo ak by Vám Vaša investícia priniesla desať násobne vyššiu hodnotu ? Stálo by to za to ? A čo tak 30 krát viac ? A čo 50 ? Investícia do seba, je pre mňa to najlepšie, čo som kedy mohol urobiť. Získal som oveľa viac, ako som investoval. A naviac, nik mi to nemôže vziať a nikdy to nestratí na hodnote !

Rastislav Ilčík

Rastislav Ilčík

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verte že všetko može byť inak. Zaslúžite si to. Zoznam autorových rubrík:  Pozitívne myslenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu