Pomôže pozitívne myslenie aj politikom?

Celkom náhodne mi prišla na um táto otázka, aj keď moje tvrdenie je, že náhody neexistujú. Pozitívne myslenie nie je pre každého, ale predsa, môže pomôcť politikom? Veľmi často sa v súčasnej dobe stretávame s tým, že sa občania, naši priatelia sťažujú na politiku a politikov. V minulosti tomu však nebolo inak. V čom to asi je? Prečo sa toľko ľudí sťažuje?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Väčšina sťažovateľov si totižto mylne myslí, že ich život závisí od niekoho iného. A tu mi prišiel na um citát „Ak by sa každý staral sám o seba, bolo by o všetkých postarané“ Život kohokoľvek na tejto planéte nezávisí od nikoho a ničoho, aj keď sme všetci prepojený. Moja posledná udalosť v živote, ktorá ma pravdepodobne evokovala napísať tento článok je z čias nedávnych volieb do mestského zastupiteľstva.

„Ak nevyhrá voľby ten a ten človek, bude zle“ Túto vetu som počas volieb nespočetne krát. Ale aby som sa dostal k tomu či pozitívne myslenie pomôže aj politikom, je potrebné ba priam nutné napísať, že to pozitívne myslenie má v prvom rade pomôcť nám samotným. Až zmenou nás samotných je možné zmeniť to čo sa nám nepáči. Teda áno, to pozitívne myslenie môže pomôcť aj politikom, ale len vtedy, keď si ním pomôžeme sami. Je to jednoduché a zároveň zložité.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale pozor na pozitívne myslenie. Je to totižto niečo, čo vás môže odštartovať, ale aj poriadne zraziť k zemi. Všetko má totižto dve strany. Poznám množstvo ľudí, ktorí sú pozitívne mysliaci, ale ide to u nich dole z kopca. Prečo? Hovorím, že veriť na zázraky je v poriadku, ale len snívať, že sa vám život lusknutím prsta zmení je naivita. Je totižto potrebné preto niečo urobiť. A to platí aj o politike a politikov. Ale čo urobiť?

V prvom rade je podstatné si uvedomiť, že tam vonku, teda mimo nás nič neexistuje. Všetko je to v nás. Všetko čo vás v živote stretlo ste si sami vytvorili. Teda aj politikov na ktorých sa väčšina z nás sťažuje. Neboli by tu, keby sme si ich vo svojom živote nevytvorili. Ak by sme sa snažili robiť zmeny „tam vonku“, snažili by sme sa zbytočne. Zmenu je potrebné urobiť vo svojom vnútri. Čo to znamená? Jednoducho to, čomu dávate svoju pozornosť, to rastie a naberá na sile.

SkryťVypnúť reklamu

Predstavte si svet, kde by sa vám všetko páčilo. Viem, že si mnoho z vás povie, že je to utópia. Ale tento článok pre mnohých z vás bude aktuálny a čitateľný vtedy, keď na to u vás príde ten správny čas. Ale aj cez to všetko si napríklad predstavte, že všetko čo sa deje a to vrátane politiky je v úplnom poriadku a že sa to deje pre vaše najlepšie dobro. A skutočne je to tak. Ak napríklad voľby nevyhrá váš stúpenec, je to pre vás vlastne dobre. Stojí pred vami ďalšia výzva, aby ste boli schopný sa posunúť o úroveň vyššie. Presne tak, ako to povedal Albert Einstein „Problém nie je možné vyriešiť na rovnakej úrovni, na akej vznikol“

SkryťVypnúť reklamu

Preto vravím, že pozitívne myslenie pomôže aj politikom. Podstatné však pri tom všetkom je „začať od seba“

„Meňte seba a nie svoje okolie“

Nie je potrebný žiadny dôkaz o tom, že to funguje, pretože tým dôkazom ste vy sami. Stačí ak sa pozriete okolo seba a dôkazov nájdete toľko, že by to vydalo na niekoľko poriadne tučných kníh.

Rastislav Ilčík

Rastislav Ilčík

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verte že všetko može byť inak. Zaslúžite si to. Zoznam autorových rubrík:  Pozitívne myslenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu