Všetko je v našej hlave

Nedá mi, aby som ešte nenapísal túto vetu. Žijeme vo vesmíre, ktorý ma svoje zákony. A pri jednom z nich platí, že nezáleží na tom či ste dobrý alebo zlý, ak spadnete z budovy, spadnete na zem.  Čo sa týka pozitívneho myslenia a sile myšlienok, tak už aj kvantová fyzika  k tomuto objavu ukazuje. Ako povedal Fred Alan Wolf Ph. D. "to nie sú žiadne blahove  predstavy alebo fantas-magické nezmysly". V našej hlave sa toho totiž ukrýva viac, ako si myslíme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Väčšina ľudí však dostane strach z toho, čo všetko im blúdi hlavou. Dostanú strach z tých negatívnych myšlienok. Možno si niekto z vás povie: „Takže musím kontrolovať svoje myšlienky ? To bude ťažké !" No zo začiatku sa to tak bude zdať. Testy dokázali, že denne nám hlavou prejde okolo 60 000 myšlienok. Bolo by nemožne kontrolovať všetky myšlienky. Je však vedecky dokázané, že pozitívna myšlienka je asi 100 krát silnejšia, než negatívna. Takže pre nás všetkých je to značná úľava.

Opakujem že: myšlienky v našej hlave spôsobujú to, ako sa cítime a ten náš pocit vysiela magnetické vlny do okolia, ktoré priťahujú ich podobu späť k nám. Vôbec nemusíte mať strach z negatívnej myšlienky, pretože je tu určitý časový odstup, ktorý nám dovoľuje veci prehodnotiť. To znamená, že sa to neudeje hneď. No existuje jednoduchší spôsob, ako kontrolovať svoje myšlienky a to sú naše pocity. Vďaka našim pocitom vieme na čo myslíme. Čo práve cítite ? Čo priťahujete ? Cítite sa dobre ? Tak fajn, len tak ďalej. Najťažšia vec k pochopeniu je to, že to čo sa deje vám ste pritiahli vy. Väčšina si myslí, že sa všetko deje samovoľne.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Deje sa nám to čo cítime, skôr než to na čo myslíme. Takže keď ráno vstanete zo zlou náladou, narazíte si napríklad palec na nohe a ešte aj rozlejete kávu, tak sa to s vami vezie celý deň. Výkyv emócií vám môže zmeniť celý deň. Cítiť sa dobre je naozaj dôležite, lebo ten dobrý pocit od vás vychádza ako signál do okolia.

Môžete sa začať cítiť lepšie hneď teraz. Skúste to.

Rastislav Ilčík

Rastislav Ilčík

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verte že všetko može byť inak. Zaslúžite si to. Zoznam autorových rubrík:  Pozitívne myslenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu