Laco sa tu už neozve!

Iba deväť mesiacov ste sa tu mohli stretávať s jeho blogmi, potom sa odmlčal. Tých dôvodov bolo viac, ale ten hlavný, to bolo zdravie. A už sa odmlčal navždy, internet ešte do končín, kam sa odobral, ešte nesiaha. Škoda, bol to človek, ktorý nám ešte mohol veľa povedať, poradiť, osvetliť. Mnohé nám povedal. Nielen na týchto blogoch, aj vo viac ako desiatke kníh, ktoré napísal, nejedno poučenie by sme našli v jeho živote, rodinných vzťahoch, dobrovoľnej práci pre ľudskú spoločnosť...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Za deväť mesiacov 36 blogov, ak som dobre rátal. Celkom slušná úroda. A vedel zaujať, súdiac podľa počtu reakcií, desiatok, stovák, výnimočne i vyše 300. Čítané 1000x, 2500x, vzácne i 6000razy. A tie karmy! Mnohé okolo dvaciatky, vzácne i 25! V čom to asi je, položil som si otázku!

Asi v tom, že sme v každom nich našli zlaté zrnko ľudskej múdrosti, láskavosti, skúseností jedného naplno prežitého hodnotného života. Pravda, našli sme, ak sme chceli (a nemuseli sme ani dlho hľadať), pravda, niekto radšej hľadá niečo iné, čo časť „modernej spoločnosti“ odmieta, o skutočné hodnoty nestojí, prekážajú mu, sú príliš náročné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sme, boli sme bratia. Prežili sme spolu krásne detské roky a čo je dôležitejšie, rozumeli sme si. On iba o tri roky starší, ale rád priznám, že oveľa múdrejší, s hlbším pohľadom na život na jeho hodnoty. Sme každý celkom iný, na mnohé sme mali iný názor, ale náš vzťah bola založený na vzájomnej úcte, tolerancii, hľadaní spoločných hodnôt.

Budem sa k jeho riadkom na lencz.blog.sme.sk/ vracať tak, ako sa vraciame k dobrým knihám. Niektoré z nich si určite zaarchivujem, aby sa s nimi jeho vnúčence až dorastú, mohli zoznámiť. Aby poznali, kto bol ich dedko, ako sa snažil obohatiť, azda aj trochu usmerniť tento svet.

SkryťVypnúť reklamu

Spomínam si ešte na výrok, ktorý sa stal životnou zásadou antického mysliteľa Quintusa Horatia Flaccusa: Non omnis moriar – nezomriem celý! Jeho život túto zásadu dokonale naplnil.

Imrich

Imrich Lencz

Imrich Lencz

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladé roky som prežil na Slovensku, aspoň takto sa chcem po skoro 60 rokoch vracať do miest a k udalostiam, ktoré ma sčasti formovali, pokračovať potulkami životom. A keďže celý môj život bol spojený s energetikou, dovolím si niečo poznámok i z tejto oblasti. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu