Ochrancovia by ma najradšej zniesli zo sveta

Cirkusanti si budú musieť vymýšľať nový program. Drezúra niektorých druhov zvierat bude od septembra zakázaná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Pred pár dňami som zaregistrovala prísnejšie opatrenia čo sa týka cirkusov a zvierat, ktoré v cirkusoch vystupujú. Na Slovensku bude od 1. septembra zakázané využívať na verejné vystúpenia mačkovité šelmy, slony, delfíny, žirafy, primáty, medvede aj ďalšie zvieratá. Rovnako bude zakázané ich s týmto cieľom cvičiť. Vyplýva to z návrhu vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktorý rezort predložil do medzirezortného pripomienkového konania. Informovala o tom TASR.

 Nie, žeby mi na tom extra záležalo, že cirkusy budú ochudobnené o program. Samozrejme musím povedať, že som veľkým odporcom týrania zvierat. Ale v rámci tohto nariadenia sa tu naskytá otázka čo bude so zvieratami, ktoré sú odchované v cirkusoch. Tieto zvieratá nemožno vypustiť do voľnej prírody, neprežili by. Pochybujem, že ich prijme nejaká ZOO. Nespĺňajú žiadne podmienky, nepoznajú nič iné len život v cirkuse. Nečudovala by som sa keby som si po 1.septembri prečítala v novinách, že nakoľko si „ochranári“ nevedeli poradiť so zvieratami z cirkusov, museli ich utratiť. A tak sa pýtam, či je toto naozaj ochranárstvo. Lebo podľa mňa nie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Tiež si nemôžem odpustiť poznámku napr. aj na „ochranárov“, ktorý zastrelili medvedicu, ktorá sa pohybovala s mladými v blízkosti ľudských obydlí a tak už spomínaní „ochranári“ rozhodli, že medvedica predstavuje potenciálne nebezpečenstvo a jednoducho ju zastrelili. Apelujem na slovo „ochranári“, lebo títo ľudia sa takto hrdo nazývajú. Viete ona by možno dnes žila, keby „ochranári“ nezasiahli.

 Najviac milujem zábery zvierat z voľnej prírody. A tí „ochranári“ sa im tam tlačia dobre, že nie až do papule. Lebo veď oni chcú vidieť jak ľadový medveď hladuje. Oni chcú vidieť ako gepard loví gazelu a samozrejme chceli by to vidieť zblízka. Vtedy padajú všetky zábrany tzv. ochrany. A to, že tým zvieratám svojou prítomnosťou narúšajú teritórium a je to maximálne neprirodzené je zrazu v poriadku.

SkryťVypnúť reklamu

 A po takýchto a mnohých iných prípadoch mi niekto povie, že nepatrím medzi tzv. ochranárov, lebo nič nerobím. Som ignorant, lebo nepodpíšem petíciu „Ide o chlp“. Ani nevyhodím 20€ za náramok na záchranu veľrýb. Veď tí Nóri ich aj tak neprestanú loviť. Naopak si myslím, že práve tým, že nič nerobím tie zvieratá ochraňujem. A dokonca viac ako tí, ktorí sa za to bijú do pŕs.

Ivana Chovancová

Ivana Chovancová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

22 ročná blondína s vlastným názorom na svet. "Povedz mi svoj názor, ale nepresviedčaj ma o ňom." Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu