Komentár: Náboženstvo kritizovať (ne)môžeš! (Arthur)

Brázdením internetu, natrafí človek na kadečo. Dnes ma inšpirovalo jedno video (jedného ateistu), ktoré otvorene kritizovalo náboženstvo. Sú v ňom názory nielen jedného človeka, ale celej skupiny ľudí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Komentár k videu s názvom: Náboženstvo kritizovať (ne)môžeš! (Arthur) (upozorenie, video obsahuje vulgarizmy,kanál BeWise na youtube), niektoré body sa čiastočne dotýkajú aj iných videí tohto autora. Celý článok je možné pochopiť aj bez sledovania toho videa, veľmi pravdepodobne ste sa už niekedy stretli v živote s ateistom urážajúcim, negujúcim vieru a veriacich. Z prezentácií tohto človeka by som usúdil, že je to človek hľadajúci, pozorujúci, čo znamená, že má výhodu oproti tým, ktorí iba nadávajú a pravdu nehľadajú, ani neskúmajú. Tu je teda jeden odkaz pre pátrajúcich ateistov, ale aj pre všetkých ľudí. Autor sa veľmi ostro vyjadruje na tému náboženstva - viery. Tu je v kompletnom znení komentár:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

,, ,,Ateizmus - neuveriteľné silná viera v to, že z ničoho bol chaos a z chaosu vznikli svojvoľne tak komplikované organizmy ako sú zvieratá a ľudia." (Autora si už nepamätám) O pyramídach, lietadlách, autách povieme, že to zostrojili mimoriadne inteligentné bytosti, ale o človeku, ktorý je pre porovnanie asi tak nekonečnokrát zložitejší povieme, že to bolo dielo náhody. Neviem čo ste celkom chceli povedať týmto videom, ale rozhodne môžem povedať, že ste jednostranne zaujatý a máte plno iracionálnych názorov, ktoré prezentujete ako fakty a tiež to, že ani nepoznáte to čo kritizujete.

Takto poviem: 
1. Miesto racionalizácie ľudskej existencie, hľadajte pochopenie (toto učí viera - aspoň teda tá moja),
2. Miesto hľadania ako si predĺžiť život, hľadajte ako správne prežiť ten život, ktorý máte (aj toto učí moja viera),
3. Poznávať, uvažovať, učiť sa sú veľmi vznešené hodnoty, ktoré si v dnešnej dobe veľmi cením, ale milovať, ochota pomáhať druhým, viesť druhých k lepšiemu a šťastnejšiemu životu je viac. (aj toto učí moja viera): ,,A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol." (1Kor 13, 2)
4. Kritizujte, to čo poznáte. Nemali by ste kritizovať niekoho, koho nepoznáte - Osobne to nepokladám za správne (a tak hovorí aj moja viera). Vám by sa asi tiež nepáčilo, keby o Vás dal niekto video na youtube, kde by Vás ponižoval, potupoval a vysmieval sa Vám a pritom by o Vás nevedel absolútne nič, poprípade by o Vás počul iba nejaké nepravdy.
5. Berte do úvahy: ,,To, že tvrdenie nemá racionálny základ, neznamená automaticky, že to tvrdenie nemôže byť pravdivé." (Aj to učí moja viera).
6. Čo Vás oprávňuje určovať čo je pravda a čo nie je? Ak poviete, že tráva je modrá a nebo zelené, tak to bude pravda, pretože ste to povedali Vy? (Moja viera učí, že Pravda je len jedna). 
7. Svet je príliš iracionálny na to, aby sa dal pochopiť racionálnym rozumom. Kto sa na svet díva iba racionálne, nikdy nepochopí samotnú podstatu vecí, vždy ostane iba na povrchu... iba ako škrupinka orecha.. Nikdy nespozná to, čo je očiam (zmyslom všeobecne) skryté. A to je dôvod, prečo viem viac a prečo umelá inteligencia nebude nikdy schopná nahradiť človeka. Lebo bez skutočnej lásky, je všetko ostatné na svete iba márnosť. (viď 1Kor 13, Kaz, evanjeliá a pod.). A skutočná láska je to, čo učí moja viera."

SkryťVypnúť reklamu

Toto bol komentár k videu, i rady pre všetkých pátrajúcich. To, komu veríte, je na Vás a na Vašom slobodnom rozhodnutí. Čo Vám viem zaručiť je to, že ak Vy sa nebudete usilovať o to byť lepším človekom, ani svet nebude lepším miestom. Ak Vy nebudete milý, ani svet nebude milší. Ak Vy sa rozhodnete iba brať, aj Vám sa všetko zoberie. Ako hovorí jedno príslovie: ,,Kto čo zaseje, to bude žať." Ak chcete jesť chlieb, sejte obilie, nie tŕnie. 

Ivan Adámek

Ivan Adámek

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mgr. Ivan AdámekManželský a rodinný poradcaSociálny pedagógVyužívam inovatívne prístupy v manželskom a rodinnom poradenstve edukačného charakteru. Klientov učím ako spolu efektívne komunikovať a ako spolu efektívne riešiť konflikty a nezhody v partnerskom vzťahu. Pomocou jednoduchej a kvalitnej diagnostiky určujem, na ktorých oblastiach života by mal zapracovať manžel a na ktorých manželka, aby dokázali spolu nachádzať v manželstve lásku, pochopenie, potešenie a vzájomnú oporu.,,Bez Lásky je život prázdny."web: www.adamek-edu.ske-mail: adamek.edu@gmail.com Zoznam autorových rubrík:  O manželstveEdukačnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu