Chcem dieťa ale nedarí sa - HAK

V súčasnosti sa v médiách preberá množstvo kontroverzných tém. Jednou z nich je aj hormonálna antikoncepcia. Aj vďaka ľahkej dostupnosti informácií o HAK a k samotnej HAK, mnoho mladých žien si ‚‚užíva‘‘, ale čo následky?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (68)

Ak si myslíte, že človek je len pozostatkom zo zvieracej ríše, tak nemusíte pokračovať v čítaní tohto článku. Je totiž založený na predpoklade, že človek má viac než vegetatívnu alebo animálnu dušu, ale má jedinečnú dušu, ktorá nie je podobná žiadnemu inému tvorovi na zemi.

Ak ešte stále čítate, potom veríte, že život človeka má špeciálny zmysel pre tento svet (aspoň v porovnaní so zvieratami). Môžeme potom konštatovať, že každý život človeka má nesmiernu cenu. Život teda chápeme ako vzácnu hodnotu. A presne na túto hodnotu útočí HAK. Veď načo bola HAK vyvinutá ak nie na to, aby bránila životu?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Médiá a ‚‚moderná osveta‘‘ propagujú túto a iné formy umelej antikoncepcie vraj, aby sa predchádzalo nechceným tehotenstvám. Nechcené tehotenstvo však nevzniká v maternici, ale v hlave. Táto ‚‚osveta‘‘ akurát podporuje neviazaný sex 15+ a dáva istotu (aspoň na 99%), že sa nič nemôže stať. A povedia, ale na B často zabudnú, alebo radšej neprezradia celú pravdu... veď musia aj farmaceutické firmy z niečoho žiť, no nie? Keď sa o týchto veciach začalo veselo diskutovať hoci povedzme len pred 10-15 rokmi a mnoho žien sa na to dalo nahovoriť.. (povedzme si pravdu, niektorým to veru 2x hovoriť ani nebolo treba)... je dnes mnoho žien v období 30-35 r., ktoré nemajú deti, ale už by aj chceli, aj majú s kým, ale nedarí sa (áno, možno aj roky) a dali by aj ľavú obličku za to, keby sa to podarilo. Pravidelné niekoľkoročné užívanie hormonálnej antikoncepcie môže spôsobiť aj zníženú plodnosť na dlhú dobu aj dlho po jej vysadení a v niektorých (nie málo) prípadoch aj úplnú neplodnosť ženy. 

SkryťVypnúť reklamu

Kto v mladosti myslí na budúcnosť? Keď mladí sme len raz, práve tu a práve teraz? Samozrejme, že všetci mladí myslia na budúcnosť, že niekedy raz chcú mať dom/byt, auto, rodinu, deti. Ale teraz keď sme bez starostí, žiadne deti, žiadne záväzky a máme tu umelú antikoncepciu, alkohol a cigarety, máme všetko čo k ‚‚tomu pravému‘‘ životu všetko čo potrebujeme (možno už len rozum chýba v niektorých prípadoch). Možno málokto by si všimol, že ďaleké ciele a súčasný životný štýl si v tomto prípade tak trochu odporujú. Možno trochu, možno trochu viac. A zrazu zistíme, že ten život za mlada, strávený za záchodovými misami, s občasnými spomienkami... niekedy nie práve najkrajšími... respektíve, kto vie ako vyzeral/a... a uvedomíme si, že nie len minulosť nebola ružová, ale už nie je ani prítomnosť a možno nezvratne... (adopcia?)

SkryťVypnúť reklamu

V tomto článku som sa orientoval len na HAK, ako možnú príčinu mnohých problémov s otehotnením. Tých dôvodov je však viac a samozrejme sa netýka žien, ktoré HAK neužívali. Ak bude záujem napíšem ďalší článok o problémoch s otehotnením, ktoré by bolo spôsobené iným zavinením než HAK, alebo kombinovanou bariérovou antikoncepciou s uvoľnovaním hormónov (vnútromaternicové telieska a pod.). 

Čo ak nie HAK? Možností je viac,ale najprv treba zmeniť zmýšľanie, až potom poznať. Inými slovami: Najprv výchova až potom vzdelávanie. Tejto téme sa budem venovať neskôr. 

Pekný deň ;)

Ivan Adámek

Ivan Adámek

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mgr. Ivan AdámekManželský a rodinný poradcaSociálny pedagógVyužívam inovatívne prístupy v manželskom a rodinnom poradenstve edukačného charakteru. Klientov učím ako spolu efektívne komunikovať a ako spolu efektívne riešiť konflikty a nezhody v partnerskom vzťahu. Pomocou jednoduchej a kvalitnej diagnostiky určujem, na ktorých oblastiach života by mal zapracovať manžel a na ktorých manželka, aby dokázali spolu nachádzať v manželstve lásku, pochopenie, potešenie a vzájomnú oporu.,,Bez Lásky je život prázdny."web: www.adamek-edu.ske-mail: adamek.edu@gmail.com Zoznam autorových rubrík:  O manželstveEdukačnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu