Katynská tragédia sa opakuje v Buči

Podobnosť náhodná, alebo úplná?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 

   Ruská propaganda a užitoční idioti pracujú na plné obrátky. My – teda ruská armáda je spoločenstvom anjelov a mierotvorcov, ktorí prišli na Ukrajinu vytvoriť ruský raj a netrpezlivo očakávajú, kedy sa začnú hrnúť  tisíce emigrantov, utečencov na územie Ruskej federácie. My nič, my muzikanti, je pravidelné krédo proruskej propagandy a ruský Goebels  - minister zahraničia Lavrov sa snaží presvedčiť svet, že nie ONI, ale Ukrajinci sú vinníci. Lenže......pamäť neklame a slovo KATYŇ je mementom pre všetkých.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

    Stalo sa to v roku 1940, keď komunistická tajná polícia NKVD po súhlase J.V. Stalina  v Katynskom lese (neďaleko obce Katyň ) pri Smolensku  začiatkom roka 1940  NKVD povraždila asi 20 000 - 26 000 zajatých poľských dôstojníkov , policajtov, kňazov a príslušníkov inteligencie počas obsadenia a neskoršej okupácii časti Poľska v roku 1939. Do ZSSR boli odvlečení po podpise paktu Ribentrop – Molotov, o vzájomnom neútočení medzi hitlerovským Nemeckom a mierumilovným Sovietskym zväzom Tento vojnový zločin  je jednou z najväčších tragédií v novodobých dejinách Poľska a stále zaťažuje poľsko-ruské vzťahy. V čom je podobnosť či priam zhoda?

SkryťVypnúť reklamu

V lete roku 1942 boli objavené prvé telá poľských dôstojníkov na Nemcami obsadených územiach v Katyni.  Medzinárodná komisia pripísala zločin Sovietskemu zväzu. 13. apríla 1942 priniesol Berlín senzačnú správu, že obeťami boli poľskí dôstojníci popravení strelou do tyla a niektorí aj prebodnutí trojhranným bodákom ruského typu, ruky mali vzadu zviazané ruským motúzom. Ale ako je dobrým zvykom na východ od našich hraníc  - Moskva obvinila z masakry Nemcov a nepriamo dokonca poľskú exilovú vládu v Londýne, s ktorou prerušila diplomatické styky. Sovietsky zväz priznal zodpovednosť až v roku 1990, kedy Gorbačov  povedal, že ide o najväčší zločin stalinizmu. Štátna duma Ruskej federácie 26. novembra 2010 vydala vyhlásenie „O Katynskej tragédii a jej obetiach.“, v ktorej priznáva vinu za masové popravy poľských občanov zločinom stalinskému režimu, pričom dodáva, že priamu zodpovednosť za popravy niesol sám Stalin a ďalší vyšší predstavitelia krajiny.[9] Niektoré dôkazy o zodpovednosti sovietskych orgánov zverejnil v roku 1990 Boris Jeľcin. Ako jeden z prvých predstaviteľov Ruska o Stalinovej zodpovednosti za masové vraždy hovoril verejne prezident Medvedev na jar 2010.

SkryťVypnúť reklamu

   Čo má Katynská tragédia ,spoločné s ukrajinskou Bučou? Scenár , činy aj slovník  ruskej strany sú takmer doslova totožné. Budeme čakať ďalších päťdesiat a viac rokov, kým sa zločinci priznajú k svojim činom?

Ivan Bača

Ivan Bača

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  62x

Novinár na dôchodku - prežil som aj žalobu V. Mečiara a M. Kňažka, ktorí sa domáhali "bolestného" za uverejnený seriál s vyjadrením generála A.Sámela o tom, že lož a klamstvo je pracovná metóda V.Mečiara. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu