Minister Lavrov ako Goebbels

Aj zelení mužíci na Kryme a Ukrajine

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Aj zelení mužíci na Kryme a Ukrajine

Minister Lavrov ako Goebbels

 

 

   Pán minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej V. Lavrov trvá od začiatku agresie proti Ukrajine, že treba urobiť denacifikáciu. Súhlasím s ním, má pravdu, akurát je prekvapujúce, že taký vzdelaný a ostrieľaný politik si pletie pojmy a dojmy, presnejšie zamenil Ukrajinu s Ruskou federáciou.  

    Gospodin Sergej Lavrov povedal, že ukrajinská verzia toho, čo sa stalo v meste Buča, je v skutočnosti "fingovaným útokom", ktorého skutočným cieľom bolo podkopanie postavenia Moskvy. Podľa neho ide o provokáciu zo strany Kyjeva. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

   „Ide o provokáciu, ktorá predstavuje priamu hrozbu pre svetový mier a bezpečnosť,“ vyhlásil šéf ruskej diplomacie a ďalej tvrdil, že mŕtve telá v uliciach Buči boli „zinscenované“ .Podľa jeho presvedčenia išlo o „falošnú verziu udalostí“ na Ukrajine. Lavrov potvrdil, že Rusko vyzvalo na zvolanie mimoriadneho zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, avšak Británia, ktorá BR OSN v súčasnosti predsedá, ho odmietlo zvolať.

  Tým čo chodili do školy dávnejšie a „sklenená róza“ im úplne  nevygumovala pamäť a to čo sa učili, terajšia situácia na Ukrajine viac ako nápadne pripomína kapitoly z učebníc dejepisu - začiatok útoku na Poľsko v auguste 1939.  – presnejšie prepadnutie vysielača v Gliviciach /Gleiwitz / v Hornom Sliezsku ,ktoré vtedy patrilo Nemecku.  

SkryťVypnúť reklamu

      Špeciálna skupina príslušníkov Abwehru a SS prezlečených do poľských uniforiem zaútočila 31.augusta 1939 / na vysielač - aha už vtedy fungovali zelení mužíci/. Tzv. „Operácia pod falošnou vlajkou“  mala vyvolať dojem, že nasledujúci útok na Poľsko  je odvetou za prepadnutie vysielača a Nemecko nie je agresorom.  Už 1. septembra 1939 Nemecko spustilo operáciu Fall Weiss, čím iniciovalo vypuknutie druhej svetovej vojny.

     V ten istý deň, v prejave k Reichstagu, Adolf Hitler spomenul 21 pohraničných incidentov, z ktorých tri nazval veľmi vážnymi, ako ospravedlnenie pre nemeckú "defenzívnu" reakciu proti Poľsku / priam neskutočná zhoda vyjadrovania a konania nacionálneho socialistu Hitlera a internacionálneho socialistu Putina. Tak sa zdá, že gosudar Putin, bývalý dôstojník KGB počas jeho  pôsobenia v NDR dôkladne preštudoval dejiny nacistického Nemecka.

SkryťVypnúť reklamu

     Len niekoľko dní predtým, 22. Augusta 1939, povedal Hitler svojim generálom: „Zabezpečím propagandistický casus belli. Na jeho dôveryhodnosti nezáleží. Víťaza sa nebude nikto pýtať či hovoril pravdu.“  Nacistické Nemecko a socialistický Sovietský zväz si rozparcelovali Poľsko, presne podľa  zmluvy podpísanej  24. augusta. Teraz vzniká malý problém, s kým si Ruská federácia po prípadnej okupácií Ukrajiny rozdelí územie, že by s Lukašenkom?

   Ešte šťastie, že máme v opozícií takého skvelého politika ako je Róbert Fico. Okamžite zistil, že za celým útokom na Ruskú federáciu a nie na Ukrajinu sú zodpovedné USA. Škoda, že mu za chrbtom nestál tajtrlík, pardón, šestnásť percentný akademik Luboš Blaha, korý vykoktal zo seba po prejave  Putina:Nič iné ma v tejto chvíli nezaujíma, iba mier. A po dnešnom prejave Putina som presvedčený, že aj on chce to isté - mier.

SkryťVypnúť reklamu

Nie je prvý a jediný, ktorý zbožné želania vydáva za realitu. Tejto zásady sa držal už nacistický hlásateľ jedinečnej pravdy nacionálneho socializmu, minister propagandy Goebel tvrdil, že tisíckrát opakovaná lož sa napokon stáva pravdou. Socialisti či nacionálny alebo internacionálny si rozumejú. Ozaj a kde sa stratil George Soros – ten s tým nemá nič spoločné?

Ivan Bača

Ivan Bača

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  62x

Novinár na dôchodku - prežil som aj žalobu V. Mečiara a M. Kňažka, ktorí sa domáhali "bolestného" za uverejnený seriál s vyjadrením generála A.Sámela o tom, že lož a klamstvo je pracovná metóda V.Mečiara. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu