reklama

FICOland, alebo každá špinavosť je dobrá  

ˇZhoda dnešných a minulých politikov čiste náhodná?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 

Dlho, veľmi dlho som sa rozhodoval, či sa opäť zapojím do verejnej debaty, ale posledné mesiace, týždne a dni ma presvedčili, že mlčať znamená súhlasiť a ja rozhodne nemieniť súhlasiť s tým, že nacionálny socialisti na čele s Ficom a Blahom a ďalšími „fešákmi z Hlasu“, v spolupráci s neonaci Kotlebu a spol. predvádzajú, kam sa snažia zavliecť Slovensko. Zaživali  sme v redakcií  v rokoch /1992 – 1998/ súdny spor, v ktorom sám „veľký“ V.Mečiar a M. Kňažko presviedčal súdy v Banskej Bystrici a neskôr v Bratislave, že pravda je na ich strane a nie to čo pre regionálny denník  SMER vypovedal generál Andrej Sámel, prvý námestník federálneho  ministra vnútra . Náš seriál ANDREJ PREHOVORIL – ktorý citovali takmer všetky média vo vtedajšej ČSSR jasne pomenoval metódy veľkého „muftiho“ – lož a klamstvo. Ako „bolestné“ požadovali spoločnými silami 1.5 milióna korún, čo predstavovalo 500 priemerných mesačných platov. Našou výhodou bolo, že každým verejným vystúpením len potvrdzovali, čo sme uverejnili. Napokon obaja neuspeli so svojou snahou ako to tvrdil LEN  ON, že novinárom treba zavrieť hubu. Našťastie nastúpila nová generácia novinárov, ktorá prebrala štafetu, ale aj črieda politikov, ktorí nemajú absolútne žiadne zábrany a prekonávajú svoj vzor V.M.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

   V týchto dňoch sa mi dostala do rúk veľmi zaujímavá kniha americkej autorky Rosemary Sullivanovej – Zrada Anny Frankovej. Čo ma šokovalo, je pasáž, ktorá opisuje dianie v nacistickom Nemecku. Prečo?

   V snahe zistiť, ako sa Adolf Hitler dostal k moci, si Úrad pre strategické služby USA v roku 1943 objednal správu, ktorá objasnila jeho stratégiu: „Nikdy nepriznať chybu alebo zlyhanie; nikdy nepriznať vinu; sústrediť sa len na jedného nepriateľa; viniť tohto nepriateľa zo všetkého, čo sa nepodarí; využiť každú príležitosť na rozpútanie politickej šarvátky. Tak sa čoskoro  nielen v nacistickom Nemecku, extrémizmus, ohováranie, násilie  a urážanie stali bežnými a prijateľnými nástrojmi moci. Goebbelsová metóda – tisíckrát opakovaná lož sa napokon stala pravdou. Nepripomína Vám to dnešné Slovensko dnes na sociálnych sieťach, v médiach, v parlamente, ale aj na ulici v podaní luzy?

Ivan Bača

Ivan Bača

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  63x

Novinár na dôchodku - prežil som aj žalobu V. Mečiara a M. Kňažka, ktorí sa domáhali "bolestného" za uverejnený seriál s vyjadrením generála A.Sámela o tom, že lož a klamstvo je pracovná metóda V.Mečiara. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu