Začať musíte v škôlkach.

4.ročník Olympiády materských škôl.Projekt športovania s deťmi v predškolskom veku funguje 6 rokov, olympiáda má za sebou ročníky štyri. Z roka na rok je to lepšie. Krajšie, prepracovanejšie. Bezchybnejšie. Začína to byť dokonalé.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Štyri roky - posledný májový štvrtok, ak nepadne na MDD, lebo počas Dňa detí mávajú deti v škôlkach divadielko, kúzelníka, ZOO. 
Do atletickej haly Elán v Bratislave príde niekoľko materských škôl bojovať na olympiádu. 10 disciplín. 6 atletických, 4 loptové.
Občas nepríde jedna škola, inokedy iná. Stabilné sú z Búdkovej, Gorazdovej, Pionierskej, Adámiho, Ivánky, pridali sa Ostrovania z Rovinky, Šamorína. Vítaní sú všetci. Hlavne, aby sa nám Petržalka z Bohrovej opätovne vrátila.
Výsledky? Nepodstatné. Časy? Metre? Úspešné pokusy? Dtto. Radosť je podstatná. Radosť a srdce.
Školy si musia ušiť svoju vlajku, musia sa naučiť obe slohy slovenskej hymny. Oblečú sa do nami rozdaných pestrofarebných tričiek. Dostanú Jupíka. Pozveme, ale odizolujeme rodičov, ktorí majú tendencie pomáhať, utešovať, hladkať plačúcich potomkov. Necháme si podpísať tie kraviny GDPR a ideme na to. Tradične príde exkluzívny partner TVJOJ a švagriná s foťákom.
Tento rok sa podarilo niečo výnimočné. LIVE prenos na HUSTE.TV

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

https://huste.joj.sk/udalost/14375-detska-olympiada/highlight

Chcem sa úprimne poďakovať: kolegovi Rasťovi Baňasovi - sportujsnami.sk, priazni viceprezidenta VKP Eda Hronského.
Obrovská vďaka päťdesiatim lektorom, ktorí dobrovoľne prídu pomáhať pri disciplínach. Poklona všetkým aktívnym riaditeľkám a učiteľkám, ktoré obdivuhodne deti na akciu pripravia. Potlesk Peťovi Strížovi, ktorý bravúrne zvládol bodovanie.
Lacimu Asvanymu, ktorý nám požičia halu Elán. Martinovi Čánikovi, ktorý bol premiérovo na mikrofóne a akciu parádne dotvoril.
Atletickej reprezentantke Ivete Putalovej a jej trénerovi Marcelovi Lopuchovskému, ktorí veľmi dobre vedia, akú silu má pre deti vzor. Vzor driny, vzor odriekania, vzor, ktorý zavesí víťazom na krk medailu. Veľký obdiv rodičom, že chápu.
Vďaka dvom nadáciam: z Volkswagenu a TV JOJ. Jablká boli dobrejablka.sk. Lepšie na Slovensku nerastú.
Dosť bolo slov, viet, pozrite si video. Hovorí za všetko. Ak sa vám chce, šírte dobrú zvesť.

SkryťVypnúť reklamu
Radosť a srdce
Radosť a srdce 


 

Blok
Blok 
Zarputilosť
Zarputilosť 
Vďaka
Vďaka 
Budúce hviezdy
Budúce hviezdy 
Ivan Husár

Ivan Husár

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek milujúci Dunaj, Vysokú v rodných Tatrách, začiatok Karpát z tejto strany, tri deti a ich dve maminy a ešte volejbal.Som zakladajúcim členom SaS, mám ambíciu pomôcť športu.Kandidujem vo voľbách do NR SR 2020 na pozícii 21.Som so Sulíkom, lebo nekradne.Veľmi túžim, aby sa na Slovensku oplatilo robiť šport. Zoznam autorových rubrík:  ŠportŽivot

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu