Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil ? No přežil, protože mu to politicky myslelo

Máme to za sebou, máme po voľbách a máme novú vládu. Kľúčovým poznaním je, že demokratický proces v našej spoločnosti zafungoval.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Voľby vyúčtovali dosluhujúcej exekutíve spôsob akým túto spoločnosť spravovala . Ani to nemohlo dopadnúť inak, pretože hlbšie ako spoločnosť sme už padnúť nemohli a keďže parlamentné voľby sú výrazom demokratickej voľby občanov, budeme ich výsledky rešpektovať, aj keď s nimi nemusíme súhlasiť.

 Podľa prvej skupiny voličov, tej ktorá si nepriala zmenu, voľbami demokracia prejavila absolútnu neschopnosť vo výbere vlastného manažmentu. Jedná sa o voličov ktorí majú problém s rešpektovaním reality. Toto prostoduché uvažovanie neberie do úvahy prostý fakt, že rabovanie národných a európskych peňazí sa raz muselo skončiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Podľa druhej skupiny voličov, ktorá si úprimne priala zmenu, tieto voľby nemohli dopadnúť lepšie. Týmto voličom pripomínam, že máme premiéra, ktorý sa v minulosti neštítil podpásových úderov ak to považoval za potrebné, ktorý doposiaľ nebol v situácii, ktorá by vyžadovala kvality, ktoré pozícia ministerského predsedu vyžaduje. Keďže ale nemienime potláčať názor väčšiny, držíme mu úprimne prsty, pretože zmeniť aspoň čiastočne svoju osobnosť je možné. Zmiešané emócie v nás zanecháva obsadenie predsedu zákonodarného zboru bojovníkom za klasickú rodinu, ktorý má niekoľko detí s rôznymi ženami a ak platí že nadobudnutím vysokej spoločenskej funkcie sa schopnosť ovládať redukuje, môže nás čakať populačná explózia.

SkryťVypnúť reklamu

 Tretia skupina voličov, do ktorej patrí i autor tohto článku si síce úprimne priala zmenu, avšak voľby mohli dopadnúť aj lepšie. Tešíme sa z obsadenia niektorých ministerstiev – z ministerstva pôdohospodárstva Jánom Mičovským, z ministerstva obrany Jaroslavom Naďom ,z ministerstva pre investície a regionálny rozvoj Veronikou Remišovou a veľa očakávame od ministra vnútra Romana Mikulca. ,pretože si chceme vziať späť unesený štát a chceme byť krajinou, kde zákon platí pre všetkých rovnako, bez ohľadu na spoločenské postavenie a stav účtu. 

 Štvrtou skupinou sú voliči, ktorí až po voľbách zistili že si priali zmenu, k týmto hádam len toľko, že každý si svoje obmedzenia nesieme na chrbte ako ťažký batoh. Vychádzajúc z toho najtolerantnejšieho hodnotenia venoval som im nadpis tohto článku a tohto voliča najvýstižnejšie charakterizuje postava ktorú stvárnil v českej komédii Báječná léta pod psa z roku 1997 Vladimír Javorský. 

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu