JURSKÝ PARK NA UKRAJINE

Do zbierky škandalóznych šplechov by som zaradil vetu, ktorá sa na nás valí z internetu, z rôznych facebookov, twitterov

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Táto veta znie : „ toto nie je vojna medzi Ruskom a Ukrajinou, ale medzi Ruskom a USA „ .

         Napriek tomu, že si o autoroch tejto vety myslím, že ich problémy nie sú len morálne, ale aj kognitívno-intelektuálne, ak by sme túto vetu trochu poopravili, dá sa s ňou súhlasiť. Mohla by znieť nasledovne :  „ toto nie je vojna medzi Ruskom a Ukrajinou, ale medzi Ruskom a civilizovaným svetom, ktorý reprezentujú USA a krajiny západnej Európy „ . 

         Iste mnohí čitatelia mojich blogov videli sci- fi triler Jurrassic Park z roku 1993, ktorý režíroval Steven Spielberg. Témou je stret dvoch rôznych vývojových etáp  našej Zeme a to civilizácie dvadsiateho storočia  a obdobia  pred 68 až 66 miliónmi rokov, kedy v období vrchnej kriedy žil ozrutný mäsožravý dinosaurus Tyranosaurus rex ( doslovný preklad „ tyranský jašter „ )  vyznačujúci sa masívnym telom, zakrivenými zubami o dĺžke až 15 cm a malým mozgom.  Keďže autor trileru človeka  ( reprezentanta dvadsiateho storočia ) a tohto dravého teropóda naaranžoval do rovnakého času a priestoru ( napriek tomu, že príroda ich oddelila desiatkami miliónmi rokov  a teraz vidíme prečo ) došlo ku krvavému konfliktu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

         Otázka na ktorú tento text neodpovie je, prečo príroda dostatočne neoddelila nedorobenú ruskú spoločnosť, ktorej vývoj hodnôt sa zasekol pred viac ako sto rokmi a civilizáciu dvadsiateho prvého storočia. Skutočnosť, že vyše 90 % Rusov súhlasí s masakrovaním Ukrajincov nás definitívne vyliečila z teórie o nevinných Rusoch a z toho, že sú vlastne obeťami svojho gasudára. Sami si vybrali infantilný svet samoderžávia, akceptujú stav bezprávia a násilia, blúznia o budovaní krajších zajtrajškov. Oblečení v  značkových šušťákoch, v rukách hot-dogy a hamburgery z najbližšieho McDonaldu, vo vrecku najmodernejší i Phone, ale  v hlave recyklované, stalinistické, patetické vlastenectvo. Žijúci vo svojom matrixe, pošliapavajúc svoju dôstojnosť, už po stáročia milujú umelo vyrobený mýtus gasudára, ktorý je v skutočnosti nezodpovedným šialencom a v dvadsiatom prvom storočí vzbudzujú už len pocit trápnosti. Pre civilizovaný západ je  prijatie takého mysticizmu ťažko pochopiteľné. Nato, aby nestratili posledné zvyšky sebaúcty, je im dosť dobrá aj všeobjímajúca milosrdná ilúzia, že sú súčasťou niečoho veľkolepého,  až mystického. Skutočnosti to prirodzene nezodpovedá, ale ich psychologické potreby to napĺňa. Ak súhlasia zo zabíjaním ukrajinských žien a detí fašistickým režimom Kremľa len preto, lebo Ukrajina sa rozhodla byť súčasťou civilizovaného sveta, ako spoločnosť už hlbšie klesnúť nemohli.

SkryťVypnúť reklamu

            Pokiaľ bude v Európe existovať takýto temný režim, ktorého občania  nespĺňajú ani tie najbenevolentnejšie  kritériá  ľudskosti, nikdy sa nebudeme môcť cítiť v bezpečí.  

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu