Prokremeľskí trollovia a slovenskí truľovia

Tento blog vzniká v čase, keď náš bezprostredný sused Ukrajina krváca.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Krváca preto, lebo Ruská federácia na čele ktorej stojí bývalý príslušník KGB sa rozhodla pokračovať v expanzívnej politike Sovietskeho zväzu a uprieť jednému národu právo na existenciu. Vzniká v čase, keď v uliciach ukrajinských miest okrem vojakov zomiera mnoho civilných obyvateľov a na Ukrajinu mieria tisíce čečenských hrdlorezov. Bezohľadnosť a hlúposť má mnoho podôb, hovorí mnohými jazykmi a tento raz hovorí aj mojím materinským jazykom, slovenčinou. Práve toto je dôvod vzniku tohto blogu.

        Napriek tomu, že mi bolo jasné, že náš mediálny priestor a verejnú diskusiu dokonale ovláda prokremeľský dezinformačný antisystém, v minulosti som si niekoľkokrát pozrel fb. profily ľudí, ktorí sú jednak postihnutí tupým antiamerikanizmom, jednak inherentným rusofilstvom. Niektorých poznám z videnia, o existencii niektorých viem z iných dôvodov. Nečakal som veľa, akceptoval som, že  homo sapiens sa vyznačuje nielen tým, že dokáže myslieť, ale aj tým, že nedokáže nemyslieť. Bavil som sa na tom, s akým ostrovtipom dokázali spojiť deficit svojho vzdelania, teda svoju nevedomosť nielen s medecínou, právom, históriou, s aktuálnymi spoločenskými témami, ale aj s osobnými obsesiami. Ich jedinou ambíciou bolo vystupovať proti systému. Extrémne rozsiahla množina sprostostí, ktoré zdieľali na fb. je priamym dôsledkom ich intelektuálneho autizmu, ale vysvetliteľná portfóliom zdrojov, na ktoré sa upäli. Ľudia  prevažne zo základným vzdelaním opovrhujú "Sorosovskými sračkami „ ako Markíza, TV JOJ, printové denníky Sme a Denník N. Svoje oslnivé poznatky čerpajú zásadne z internetových denníkov, internetových rádií. Však majú vo svojich názvoch prídavné mená ako hlavný, slobodný, nezávislý a to stačí. Už samotný výber zdrojov ich informácií je prejavom ich úžasných intelektuálnych schopností a preto ich nikdy nenapadlo, že ak ich zdroje spolupracujú s občianskym združení Slovensko- ruská spoločnosť Jána Čarnogurského, kto je v skutočnosti ich vlastníkom a kto ich financuje. Prirodzeným dôsledkom ich vrodenej intelektuálnej indispozície a prokremeľskej dezinformačnej kampane je  teda to, že útočisko, teda vysnívané závetrie pred zložitosťou tohto sveta hľadajú u Putina. S úsmevom sa dá ešte akceptovať, že ľudia, ktorých najväčším intelektuálnym úspechom je to, že trafia do dverí, vo verejnom priestore ostatných vyzývajú aby už konečne rozmýšľali ( asi ako oni ), či už im to konečne došlo (lebo im to došlo už dávno ) a aby používali svoj mozog ( toto má vzbudiť dojem, že oni nejaký majú ).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

        Naozaj som nečakal, že ich mentálna jednoduchosť povedie skôr k pokore, než k prehnanému sebavedomiu, ale nečakal som ani to, že v čase, kedy na Slovensku zomierali na pandémiu okolo sto ľudí denne, spochybňovali nielen vakcináciu, ale aj existenciu samotnej pandémie. Nečakal som, že  v čase, keď na uliciach ukrajinských miest zomierajú ženy, deti a starí ľudia, sa na ich fb. profiloch dočítam, aký je vlastne Putin hrdina. Farizejská epopeja, ktorá začala popieraním pandémie má svoje ďalšie pokračovanie, je nekonečná, keďže demoralizovaný pokrytec sa stavia do pozície etalónu jediného majiteľa pravdy. Toto sa už nedá ospravedlniť ich nevedomosťou, toto nie je občasný sklon k zlyhaniam, toto je nemorálny spôsob existencie.

SkryťVypnúť reklamu

        Práve takýto ľudia, pre ktorých sa necitlivosť, hrubosť a nevkus stali normou, ťahajú našu spoločnosť na okraj civilizačnej priepasti.

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu