SOM LIBERÁL

Žijeme v dobe, ktorá prináša radikálnu nepokojnosť ( politika, pandémia, vojna )

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vyúsťuje do vytvárania si snov o nejakej alternatívnej realite, ale keďže sny zákonite narážajú na zložitosť života, tento proces končí vytváraním si nepriateľa. Vidíme ho za všetkými našimi frustráciami. 

          V dobe, v ktorej veľká časť ľudí na Slovensku sú mimoriadne zdatní  v identifikovaní nových a nových  krívd, ktoré sú na nich páchané, sa slovo liberál stalo nadávkou. Vo svojom priznaní zájdem ešte ďalej – som slniečkar ( nezdieľam negatívne emócie pri pohľade na migrantov ), dokonca som ovečka ( som tri krát očkovaný ). Som dokonca taký naivný, že neverím že pravda je len mocenský konštrukt, že za všetkým treba hľadať sprisahanie Iluminátov a že sme manipulovaní mocenskými zámermi bohatých Židov. Proste neverím konšpiračným teóriám ani vtedy, keď majú zaujímavú formu a účelovo obsahujú aj pravdivé informácie. Neverím ani drístom neonacistickej a neokomunistickej doktríny.  Napriek tomu, že som liberálny demokrat, uvedomujem si, že liberálna demokracia sa nedá  implementovať do každej krajiny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

          Prečo som teda ochotný  nechať si nadávať ? Pretože som hrdý na to, že som liberál a  nevadí mi že ma vulgárni komunistickí a fašistickí primitívi nemajú radi. Nech ma nemajú radi ani niktoši ( to sú tí, ktorí neveria v nič ) a hľadanie nepriateľa je ich pracovnou náplňou a prejavom jednoduchých revanšistických reflexov.

          A prečo som vlastne liberál ? Lebo si myslím, že nemám právo od ostatných vyžadovať, aby sa tiež stali liberálmi, lebo som presvedčený, že nemôžem nikomu určovať čo si má myslieť a ako si má zariadiť svoj život ak neporušuje platné zákony.  Myslím si, že každá menšina ( utečenci, homosexuáli, Rómovia, Maďari, černosi atď ) má právo na plnohodnotný život a ja nemám právo im v tom brániť.

SkryťVypnúť reklamu

          Som liberálom preto, lebo liberálnu ideológiu nenadraďujem nad ostatné ideológie a priznávam im právo na existenciu. 

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu