Aktívne funkčná prezidentka, nefunkčná vláda, nefunkčný parlament !!!

Písmo: A- | A+

Tak k tomuto modelu vládnutia sme sa dopracovali objektívne, po roku od parlamentných volieb, ktoré naozaj priniesli Z M E N U, ako som vyjadril aj v nadpise blogu. Či je to voličmi očakávané zmena k lepším časom - posúďme. Sotva!

Stav minimálne z posledného týždňa v Slovenskej republike. Navyše občanmi tolerovaný v čase najpohnutejších udalostí za posledných sto rokov na území medzi Dunajom a Tatrami. V čase zúriacej pandémie ochorenia spôsobeného neviditeľnými nepriateľmi - biliónmi smrteľných vírusov KOVIDu 19 ! Tolerovaný pokorne, hoci v iných krajinách kladú občania zúrivý masový odpor opatreniam. Vnímajme len nepokoje v Madride v Španielsku, ktoré práve vysiela spravodajská TA3. Naši občania sa správajú vzorne!

Slovensko má koeficient zaočkovanosti občanov aspoň jednou dávkou vakcíny: 14,6; no nie je uvedené v diagrame. Doplňte si ho.
Slovensko má koeficient zaočkovanosti občanov aspoň jednou dávkou vakcíny: 14,6; no nie je uvedené v diagrame. Doplňte si ho. (zdroj: RNDr.PaedDr.ThMgr.PhilBc.Ivan Olejár)

A naši kompetentní koaliční politici to nadmieru únosnosti ZNEUŽILI a zneužívajú. Dokola a cyklicky už pomaly mesiac. Vyhlásenie strieda vyhlásenie. Postupne ochromujú vládu (demisie Krajčího, Krajniaka, Sulíka, Kolíkovej, Grohlinga i Korčoka !!!). Arogantné prerušenie zasadnutí poslancov NR SR predsedom - plagiátorom B. Kollárom. Arogantné a nepodložené a LŽIVÉ tvrdenia podpredsedu OĹANO Eduarda Hegera a olnej funkčnosti vlády, napriek demisiám 6-tich ministrov (!). Manipulácie a lož ako metóda vládnutia - ďaleko prekonávajúce politické praktiky Vl. Mečiara , M. Dzurindu či R. Fica !!! A tento občan Heger má nahradiiť otca konfliktov a egoistu Igora Matoviča ?! Len to nie ! Ten dokáže s pokojom .drba...ť aj vlastnú mater. Vraj, nekonfliktný politik. Bol to Heger, ktorý v prvej vlne pandémie sľúbil chladnokrvne podporu MILIARDU € mesačne v boji s KOVIDom. Bol to Heger, ktorý doteraz - za rok boja uvoľnil reálne iba zlomok - 1,3 miliardy € na protiopatrenia! A za 12 mesiacov od vypuknutia to malo byť vyše 12m MILIÁRD€, pán klamár a manipulant občanov SR ! Takto klamať národ si nedovolili ani nacistickí či sovietski politickí činitelia. Tiež v časoch celosvetovej vojny podobných dnešnej celosvetovej pandémii. Podporili ste totiž iba DESATINOU sumy sľúbených financií na boj s pandémiou na Slovensku. A to sa rovná vlastizrade ako u Biľaka v roku 1968 s odoslaním pozývacieho listu Brežnevovi. S fatálnymi následkami na našej slobode na 30 rokov !!! A vy máte ambíciu staľ sa premiérom SR? Nebláznite, človeče !!! Jedine Janko Budaj má morálny kredit vedenia SR v tomto marazme!

Jedine pani prezidentka Zuzana Čaputová si právom zaslúžia našu občiansku dôveru za jej statočnosť. Funguje na 108%. Na rozdiel od vlády a parlamentu NR SR. Jasne a adresne vyzvala I. Matoviča na demisiu, ktorú ochotne prijme. Stretla sa aj krajskými šéfmi. Navštívila dve strategické nemocnice s rizikom 

Poslanci OĽaNO okolo extenistu Karola Kučeru v počte 15-16 duší sa však zľakli možného nástupu Janka Budaja do kresla premiéra. A volia menšie zlo pre seba - Vyhlásenie na podporu zotrvania I. Matoviča vo funkcii premiéra SR naďalej. Ináč odstúpia z poslaneckého klubu OĽaNO. A AKTÍVNU a FUNKČNÚ PREZIDENTKU HANLIVO NAZVALI PAŇOU Z HRADU ! Nedôstojné konanie indikujúce podozrenie, či za ich aktivitou nie je sám veľký mág budúceho ministerstva mágie - Igor Matovič.

Takto a týmto sa jasne a nezvratne presunul boj o kreslo premiéra SR aj do NR SR, aj do parlamentu. Pán predseda Kollár, načo ste prerušoval zasadnutie NR SR v úvode pracovného týždňa ??? Aby ste radikalizovali a hecovali koaličných politikov? Píšete a máte plné ústa pravicového extrémizmu, no opozičná ĽS NS s Kotlebom sa správa pokojne a mravne, páni odborníci na extrémizmus - na čele so súdruhom Milom!!!. Na rozdiel od vystupovania časti súčasných koaličných politikov. Iniciatíva pätnásky poslancov OĽaNO je jasne ZA HRANICOU E X T R É M I Z M U , podľa jeho základnej charakteristiky. Toto ste chceli? Zažiť dôsledky extrémistických prejavov v čase najväčších kresťanských sviatkov nášho Vykúpenia? Hanba vám všetkým zainteresovaným. To nedokázali v priebehu Veľkonočných sviatkov zariadiť ani komunisti za vlády ľudovej demokracie v bývalom Československu. Lebo ľudia by ich boli okamžite hnali od moci, bez ohľadu na politiku nášho vtedajšieho Veľkého brata - Ríšu zla - ZSSR!!!

Toto ste nám občanom a vlastným deťom a vnukom pripravili na začiatku Veľkonočného týždňa, vraj po novom a ako zmenu politickej kultúry a medziľudských vzťahov. Vy všetci - rozhádaní, osočujúci sa, sršiaci nevraživosťou, túžbou po pomste a osobnou nenávisťou - ako pozorne vnímaný osobný príklad pre školopovinné deti, mládež a občanov tejto ťažko skúšanej republiky ? Vy prznitelia pedagogickej práce a nasadenia našich matiek-učiteliek v edukačnom procese... Ďakujeme, no neprosíme!

A nezabudnite ešte vybičovať atmosféru a cez PC siete zmapovať občiansku Veľkonočnú dôveru sraľovi Igorovi Matovičovi... A doplatí na to, ako nebohý John Lennon, ktorý svojho času chcel byť populárnejší a aj sa vystatoval v médiách, že je populárnejší ako Ježiš Kristus! Pýcha predchádza PÁD, PRIATELIA SPOLUOBČANIA V SR.

prosociálny poradca občanom a občiansky aktivista - Ivan Olejár, Prešov; 27. marca 2021;

Skryť Zatvoriť reklamu