A je to tu. Americkí kongresmani -prvý krát deklarovali, aby sa zmluva s USA nepovažovala za opakovanie Mníchovskej zrady z roku 1939 Československa!!

Ako neviete, lebo zásadne nečítate moje hutné a aktuálnee blogy, aj vďaka polkitike B Balogovej na sme.sk !!! JE to tu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na rozdiel od plytkých a povrchných Slovákov, skúsení západní analytici čítajú moje b-logy. Vrátane tých z USA. Preto si pred dvomi týždňami mohli.o.i. všimnúť a postrehnúť histériu okolo OBRANNEJ zmluvy Slovensko-USA. Ja som si dovolil prirovnať ju k Mníchovskej zmluve veľmocí o Československu z čias A. Hitlera. A odozva je tu. Ako odznelo v dnešnom poludňajšom Ráudiožurnále.

Keď americký kongresman tlmočil kolegom (v postate moje!) - slovenské obavy, aby sa neopakovala Mníchovská zrada na občanoch a obyvateľoch Slovenska z čias začiatku II. svetovej vojny rozpútanej fašistickým národno--S O C I A L I U S T I C K Y orientovaným hnutím Adolfa Hitlera. Dejiny sa môžu totiž zopakovať aj v 21. storočí. Aj v prípade obrannej zmluvy Slovenska s &USA. Náš národ pamätá a vobdzigy a úchylky mocných - zaplatených vlastnou porobou a krvou občanov, detí a mládeže (!) a z vlastnej histórie čerpá . A len odtiaľ, teda z HISTÓRIE. Odtiaľ nabral možnú a zažitú historickú súvislosť. Preto sa v súčasnosti časť jeho seniorov a dospelákov správa opatrne a žiada záruky, aby nedopadla podobne ako Mníchovská zrada mocností. To je absolútne LOGICKÉ a PRAVDIVÉ i SPRAVODLIVÉ . Faire play. Keď sa územie vojnového Slovenského štátu so Zakarpatskou Ukrajinou ako súčasťou ČSR sa stalo, na základe dohody Hitler-Tiso - P R I A M Y M nástupným poľom a územím pre fašistické armádne hordy smerom na Ukrajinu. ktorá bola pevnou súčasťou tiež socialistického, no nie národno-socialistického, Ruska-ZSSR v čele s katanom Stalinom. . Dovolím si tvrdiť zodpovedne. Aj z mojich dvoch predošlých blogov zverejnených na sme.sk to jasne vyplýva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre mňa ako skúseného blogera a zároveň autora vyše 700 b-logov uverejnených na SME.sk (ďakujem pracovníkom servera za doterajšiu dôveru prerušenú polročným STOPOM na blogovanie v roku 2021(!), asi zaslúženým!) -je to vyznamernanie na úrovni Pullitzerovej ceny za novinársku a literárnu prácu od zástupcov kongresu USA !!!

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  828
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu