ČO doposiaľ získal a stratil V.Putin a Rusko špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine.

Analýza pozorovateľa.

ČO doposiaľ  získal a stratil V.Putin a Rusko špeciálnou  vojenskou operáciou na Ukrajine.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zisky:

1/ neutrálna a bezjadrová Ukrajina;

2/ denacifikovaná Ukrajina;

3/ demilitarizovaná Ukrajina;

4 uznanie DLR a LDR ruskou dumou;

5/ referendum o vzniku Chersonskej ľudovodemokratickej republiky;

6/ referendum o PRIPOJDENÍ Luhanskej ľudovodemokratickej republiky priamo k Rusku po jej uznaní ruskou dumou pred mesiacom !!!! Jasný príklad anexnej politiky Kremľa - po uznaní, nasleduje priame pripojenie k Ruskému impériu; zisk území Krymu a LLR - dvoch území Ukrajiny;

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

7/ postupné zverejňovanie cez sociálne siete -beštiálne metódy pbráce s ruskými zajatcami zo strany Ukrajincov, keď napr. traja z transportovaných zajatcov okamžite po výstupe z minibusu sú Ukrajincami umyselne strelení do končatín z ručných zbraní, zranení mladí Rusi sú vo vlastnej krvi v zime, na holom chladnom betóne umistnení - bez strechy nad hlavou, bez kúrenia a dôstojných lôžok, v podstatne horších podmienkach ako dobytok, kone. či ošípané - hanba ich ukrajinských strážcom! Je to v ostrom rozpore so ženevskými konvenciami o zajatcoch. Horšie ako vo Vietname zo strany USA-army či Vietnamcov na zajatých Američanoch v zajateckých táboroch bojujúcich strán !

SkryťVypnúť reklamu

8/ zisk prístupu k Azovskému moru Ruskom, na úkor Ukrajiny.

Straty:

1/ zisk statusu vojnového zločinca Vladimíra Putina u svetovej verejnosti a Ruska ako agresora;

2/ ignorácia športovcov Ruska a odobratie významných podujatí Rusku;

3/ urýchlenie procesu prijatia Ukrajiny do EÚ;

4/ výrazné vojenské posilnenie východného krídla NA*TO v Európe;

5/ zjednotenie krajín sveta a pomoc pri riešení migračnej krízy Ukrajincov;

6/ vojnová a povojnová humanitárna a vojenská pomoc Ukrajine;

7/ bojkot hospodárskej pomoci Ruska od svetových firiem a monopolov; i pri obnovovaní Ukrajiny;

8/ materiálne straty na vojenskej technike a obete na životoch ruských vojakov-interventov.

SkryťVypnúť reklamu

9/ zisk statusu nedôveryhodných ekonomických a obchodných parnerov Ruska ako celku;

10/ uvalené vlny bojkotu a hospodárskych sankcií;

11/ rozvrat bankového sektoru a zmrazenie majetku ruským oligarchom po svete;

12/ strata odbytíšť vo svetovom obchode, osobitne - s energonosičmi;

13/ oživenie vnútornej polarizácie občianskej komunity a snahy o náhradu V. Putina v Rusku;

14/ strata vplyvu pravoslávnej Cirvi za pronásilné postoje k vojnovému konfliktu na Ukrajine;

15/ preukázali ste službu smrteľného stisku obávaného Ruského medveďa sociálnej demokracii a ľudovo-demoiktratickým silám po planéte raz a navždy; DEFINITÍVNE;

SkryťVypnúť reklamu

16/ prejavy beštiálneho násilia na civilnom obyvateľsrve, kriminálne únosy detí do Ruska;

17/ vyhladenie menších ukrajinských sídel a Mariupoľa so 450.000 obyvateľmi z mapy Ukrajiny;

18/ strata tváre rozumného vodcu impéria Ruska a zhodil ste Vašu krajinu pred svetom do politického suterénu raz a navždy - na desaťročia ako násilník a vojnový štváč v službách Vašej ruskej oligarchie a celosvetovej zločinnej Lobby sveta, osobitne zbrojárskej; posunul ste sa v rebríčku na úroveň Lenina, Trockého a Stalina i Adolfa Hitlera; to ste reálne dosialhli Voloďa P.

19/ nedôstojné a nehumánnbe prejavy voči vlastným padlým vojakom a zajatcom Ukrajinskej armády a ich rodičom a príbuzným;

2O/ dobre utajené bohatstvo a majetok Putina vyšli na verejnosť. Je oligarcha. Vlastní napr. jachtu za asi 640 miliónov dolárov; Jeden človek, Má utajené milenky napr. vo Švajčiarsku; rozviedol sa s manželkou a zobral si milenku, tvári sa ako hlboko veriaci, no v skutočnosti Bohom pohŕda, je psychopat a násilník, politických odporcov väzní v horších podmienkach ako je slovenská mater - Kolúzka - naša kolúzna väzba;...

21/ povýšil vedenie hybridne virtuálnej j kybernetickej vojny do nadoblačných výšin, a cenzúru tiež. zaviedol drakonické tresty za vyjadrenie spoluobčanov na nich; potlačil maximálne slobodu slova v Rusku i vo svete;

22/ utužil autokratické a diktátorske vládnutie a spojenie s oligarchami na našej Modrej planéte. Stal sa popredným bojovníkom za otvorenú Antidemokraciu.

23/ popretie a neuznanie základných dokumentov v čase vojny Ruskom (!) a použitie zakázaných zbraní Ruskom ! napr. kobercové raketové útoky aj kazetovou muníciou na civilné obytné ciele miest Ukrajiny s cieľom vytvoriť na Ukrajine podmienky Humanitárnej krízy ako napr. v meste Mariupole s pôvodne 450.000 obyvateľmi aké nemáme ani na Slovensku;

24/ je to barbarský konflikt dvoch slovcanských národov v ostrom rozpore s ideami o všeslovanskej vzájomnosti a bratstve. Neakceptovateľný svetom i Slovanmi v ňom.

25/ reakcia Joa Bidena, prezidenta USA v Poľsku: "Tento človek nemôže zostať pri moci !" A pred americkými kongresmanmi pri predkladaní Správy o stave Americkej únie: "Vladimír Putin je V O J N O V Ý Z L O Č I N E C !"

26/ stratu dôvery pravoslavnej Cirkvi na Ukrajine, keď zbombardoval a zničil a poškodil už vyše 6O náboženských stavieb a objektov, vrátane pravoslávnych chrámov, kostolov, kláštorov i cirkevných škôl..

27/ fenomén žoldierstva v radoch okupantov - zo Sýrie a Čečenska;

28/ napriek snahe Vladimira Putina rozdeliť Západ, je Západ jednotnejší ako kedykoľvek predtým. Politicky podporuje Ukrajinu, ale zjednotil sa aj za demokraciou a medzinárodnými pravidlami.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22872630/lotysko-prezident-levits-rozhovor-vojna-ukrajina-rusko-putin.html?ref=njct

Výber z agentúr dneška:

Prezident Biden zdôrazňuje, že NATO nemá nič proti ruskému národu a samotnému Rusku. Že Rusi ako národ sú vlastne tiež obeťou nezmyselných ambícií a túžby po svetovláde jedného psychopata. EU, NATO a USA ani nemôžu nič iné hovoriť, pretože treba myslieť aj na budúcnosť. S Ruskom do budúcna bude treba spolunažívať aj po Putinovi. Otázka je ako, s kým na čele a s akými ambíciami a pravidlami sa bude nová vládnuca garnitúra v Rusku riadiť. Nebolo by ale dobré zabuchnúť si dvere do Ruska len na základe napadnutia Ukrajiny, nech je to akýkoľvek zločin.

Od začiatku ruskej invázie podľa Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva prišlo na Ukrajine o život 1 119 civilistov a 1 790 ľudí bolo zranených. Medzi obeťami je aj 15 dievčat, 32 chlapcov a 52 detí, ktorých pohlavie zatiaľ nie je známe, uviedol úrad. Predpokladá sa však, že počet civilných obetí je oveľa vyšší, pretože meškajú správy z niektorých regiónov, v ktorých sú intenzívne boje. (SITA)

Ukrajina je pripravená diskutovať o prijatí neutrálneho štatútu v rámci mierovej dohody s Ruskom, rovnako aj o bezjadrovom postavení, povedal ukrajinský prezident Zelenskyj v nedeľňajšom rozhovore s ruskými novinármi. Doplnil však, že tento štatút by museli zaručiť tretie strany a odhlasovať ľudia v referende.

"Sme ochotní na to pristúpiť. To je hlavný bod. A bol by to prvý zásadný bod pre Rusko. Pokiaľ si pamätám, začalo preto vojnu," vyhlásil Zelenskyj. (The Guardian)

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22868875/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-27-3-2022.html?ref=njctse#sm22871229
Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22868875/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-27-3-2022.html?ref=njctse

Volodymyr Zelensky vo videomoste so 4 mladými ruskými reportérmi hovorili o situácií v uliciach a obetiach vojny. Prezident Ukrajiny jasne hovoril o svojom návrhu V. Putinovi, aby si vymenili vojnových zajatcov - všetkých naraz, nie iba rovnaké počty. Ten to neakceptoval. Po zomrelých svojich vojakov -Rusi poslali plastové vrecia na odpadky. To, ako nedôstojné zas neakceptovali Ukrajinci. " Uhynuté psy, či mačky patria do takýchto vriec na odpad, nie padlí ruskí bojovníci(!)," odkázal V. Putinovi. Robíme to z človečenskej úcty voči ich rodičom a pozostalým, !" dodal Zelensky. Ide často o ročníky 2002-2004, teda o padlé deti v službách ruskej armádnej mašinérie.", dodal smutno. "Ani netušili kam a do čoho idú ..."konštatoval prezident Ukrajiny. Popísal scénu, keď si mladý Rus prestrelil nohu, aby putoval do ukrajinského zajatia. Scénu, keď 200 ruských tankov išlo v kolóne oproti 30-tim Ukrajinským tankom . A zrazu asi 70 vybočilo z kolóny a ich osádky sa vzdali Ukrajincom. Mali dosť špeciálnej vojnovej operácie zloducha V. Putina. To sú úpresvedčivé fakty v prospech Ukrajincov.

Ukrajinská strana údajne zaznamenala príchod už minimálne 150 sýrskych bojovníkov (na ruskú stranu), pričom 30 z nich utrpelo zranenia a vrátili sa do Sýrie. Minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu tvrdí, že Moskva obdržala dovedna 16 000 žiadostí zo Sýrie o zapojenie sa do konfliktu.

Rusko údajne upustilo v rámci rokovaní o prímerí od výzvy na "denacifikáciu" Ukrajiny. Štyria ľudia informovaní o prebiehajúcich rozhovoroch pre Financial Times povedali, že Kremeľ je tiež pripravený nechať Kyjev vstúpiť do Európskej únie, ak sa vzdá svojho úsilia o vstup do NATO. Jeden zo zdrojov tvrdil, že Rusko každý deň mení svoj vojenský tlak aj požiadavky. (SME)
Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22871702/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-29-3-2022.html?ref=menu

Poučný dovetok pre slovenských voličov:

Vrátim sa však k titulku v blogu. Pre a proti. Straty a zisky politikov. Porovnajme Fica a Putina. Čím sa podobá a líši Fico od Putina?

Tá istá arogancia, namyslenosť, paranoja a túžba po moci. Za jeho vlády sa už vraždili novinári, síce menej ako v Rusku, ale princíp bol ten istý. Bolo treba umlčať kritikov jeho vládnutia tak ako Politkovskú, Nemcova a Navaľného. Potrebuje slovenský národ takéhoto mača, ktorý myslí len na svoju moc, peniaze, luxusný život a frajerky? Aká to podoba s Putinovými milenkami, oligarchmi a jeho utajeným bohatstvom. Predstava, že Fico by nás v prípade volebného víťazstva zavliekol do podobného bahna ako Putin Rusko, nie je až tak nereálna. Slovensko by čakal osud republík na Východnej Ukrajine. Ľudovodemokratický štýl demokracie na Slovensku!!!! Možno prechod na neutralitu a výstúpenie zo štruktúr NATO. Aby sa tak nestalo treba otvárať oči Ficovým a Kotlebovým sympatizantom. Nech si dobre zapamätajú čo sa teraz pácha na Ukrajine, lebo to nie je spôsobené vojskami NATO ani USA, ako to tvrdili pred mesiacom, ale ruská armáda "špeciálnou akciou" o ktorej do poslednej chvíle klamali, že je to len vojenské cvičenie. Klamstvo a demagógia boli vždy pracovnou metódou komunistov na čele so Sovietskym zväzom. Na Slovensku Rusi vždy našli kolaborantov ako boli v minulosti Biľak a Široký, dnes napríklad Blaha, Čarnogurský, Chmelár a Danko. Fico priamo nekolaboruje, ale v kritickej situácii ako správny oportunista by na to naskočil. Ako kovaný komunista má k tomu rozhodne bližšie než k princípom sociálnej demokracie. V Husákovi má dobrý príklad ako sa to robí.

RóbertFico je totiź sociálny demokrat - TROCKISTA. Jeho politickým vzorom je Lev Trockij - predseda sociálno-demokratickej strany Ruska spred storočia. Presne pred sto rokmi Trockij v čele boľševickej červebej armády bačoval práve na Ukrajine a ničil po tisíckach jej obyvateľov i vlastných príslušníkov Červenej armády bojujúcich proti bielogvardejcom v časoch vrcholiacej občianskej vojny v Sovietskom Rusku priamo na pokyn Lenina . Aj s výdatnou podporou beštiálnych prislušníkov neľútostnej ČEKY, predchodcu NKVD i KGB, ktorej členom bol desaťročia aj Vladimír Putin v Nemecku - NDR. . Včetko je dovolené, tvrdil Lenin. Aj terorizmus. A osvojil si to nielen Trockij ale aj Stalin. I Putin túťiaci po rozdelení Ukrajiny na Západnú a v proruskú Východnú ako povojnové Nemercko či Kórejský pollostrov.To sú Ficove politické vzory. Nie, však Petra Pellegriniho a Hlasu. Tým sa diametrálne ako sociálni demokrati na Slobvensku ODLIŠUJÚ !!

prosocJoker Ivan Olejár PhVKI; Prešov, 28.3.2022

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  829
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu