Generál Mc Arthur: "Vojna je najhroznejšia vec. Komunizmus je zdrojom vojnových konfliktov." Pripomienka jeho ideí.

Päťhviezdičkový generál USA Mc Arthur zasvätil celý svoj život armádnej službe v USA. Napriek tomu nenávidel násilie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pri kapitulácii Japoncov po Hirošime a Nagasaki na schôdzke s novým japonským premiérom si s prekvapením vypočul jeho požiadavku. "Chceme aby japonský ľud bol trvale podriadený procesu D E M I L I T A R I Z Á C I E !" "Dobrovoľne a bez nátlaku kohokoľvek. Nechceme vlastniť atómové a jadrové zbrane. Z územia Japonska už nesmie nikdy vzísť násilie v podobe vojny." A presadili to Japonci dodnes! Tak to je, mister pekelník - V. Putin - nasledovania hodné riešenie štátu na báze dobrovoľného rozhodnutia, bez akéhokoľvek nátlaku okolitých štátov. Trvalý mier. Aj dnes pod rozkvitnutými sakurami za zvuku Hirošimských zvonov. Téza Japoncov: "Nikdy Hirošima! Nikdy Nagasaki!!!" Rezonuje svetom i dnes§.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mc Artur zostal príjemne zaskočený. A vtedy priznal pred premiérom Japonska svoj hlboko človečensky zakorenený ODPOR až NENÁVISŤ voči vojne i násiliu v akejkoľvek podobe.

Vo vojne v Indočíne zas obvinil ruských, severokórejských a čínskych komunistov s chúťok po vojnových dobrodružstvách po celej planéte. Nečudo, veď už zakladateľ marxizmu-leninizmu - V.I.Lenin tvrdil, že vojna je formou diktatúry proletariátu otvoreným NÁSILÍM (!!!!) a jeho uchopenia moci vo svete. A jeho červený generál a vodca sociáno-demokratickej strany Ruska - Lev Trockij to dokonale aplikoval v občianskej vojne v boľševickom Rusku ! Milióny životov Rusov zanikli v krvavej občianskej vojny začiatkom dvadsiatych rokov minulého milénia. Gulagy sa plnili nevinnými ľuďmi. Červený generál obetoval v krvavých kúpeľoch aj na vtedajšej Ukrajine státisíce nevinných životov aj v radoch civilného obyvateľstva. Dnes jeho zverstvá opakuje na Ukrajine Vladimír Putin. "Mierotvorca" a vzkriesiteľ Ríše Zla-Sovietského zväzu - na planéte Zem v 21. storočí nového - tretieho Milénia po Kristu Pánu !

SkryťVypnúť reklamu

A náš politik SMERu-SD - Robert Fico ho obdivuje. So spolu straníkom Ľ. Blahom, s ktorým boli na študijnom pobyte na červenej komunistickej Kube !!!! Nikdy neskrývali obdiv k marxizmu-leninizmu a spoločensko-ekonomickej formácii- komunizmu. Ficov cieľ vybudovania socializmu s ľudskou tvárou na Slovensku dominuje aj dnes. Hlavne v našom ponovembrovom školstve od roku 2003 (!) A sen Fica o trvalom ľudovo-demokratickom usporiadaní štátu aj na Slovensku sa tak predlžuje. . Vzorom Ficovi a SMERu-SD - sú im práve Donecká a Luhanská ľudovo-demokratické republiky na Východnej Ukrajine. Ktoré oficiálne doposiaľ uznalo 22.2.022 jedine Rusko ! Pozor na Fica a SMER-SD a ich politiky. Privedú nás do záhuby a izolácie krajín sveta.

SkryťVypnúť reklamu

Mariupo+ 3.2.2020: Oproti horí vchod do domu číslo 105. Plamene pohltili už päť poschodí a presúvajú sa na šieste... čierne zhorené okenné rámy sú bez skiel. "Som si istá, že čoskoro zomriem, je to otázka dní. V tomto meste každý neustále čaká na smrť. Prajem si len, aby to nebolo príliš desivé,“ napísala obyvateľka Mariopoľa pre denník Ukrajinská pravda. Takto kruto sa správajú ruskí komunisti a Putim z KGB v 21. storočí k slovanským bratom a sestrám na Ukrajine...

Uvažujme nad tézami generála-hrdinu USA - Mc Arthura a pripomínajme si ich aj v súčasnom svete poznačenom vojnou na bratskej Ukrajine. I spôsob trvalej dobrovoľnej demilitarizácie Japonska ako svetlý príklad mierového riešenia sporov na našej Modrej planéte. Bohu vďaka!

SkryťVypnúť reklamu

politický pozorovateľ a prosoc&Joker Ivan Olejár PhVKI; Prešov, 3. marca 2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  832
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu