Hlas o súčasnej politickej situácii na Slovensku

Hovoril na dnešnej tlačovke na spravodajskej TA3 ústami predsedu HLASu - Petra Pellegriniho.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

1/ HLAS nepodporí požiadavku špeciálnej prokuratúry na vydanie R. Fica v NR SR;

2/ má 13 výhrad k vystúpeniu E. Hegera k opatreniam zameraným na sociálnu pomoc občanom a rodinám i deťom v SR;

Toto vyargumentoval logicky P. Pellegrini v priamom prenose. Spomenul kauzu Rybaniča, ktorý vyzradil bankové tajomstvo pred asi 7-mimi rokmi, no vo väzbe nesedel ani hodinu. Za vlády SMERu.SD. Teraz to nemôže byť iné rozhodnutie za vlády E. Hegera. Spravodlivosť musí byť slepá.

Vládny návrh o opatreniach podporia, možno aj s dvoma pozmeňovacími návrhmi zo strany Hlasu, ktoré v NR SR predloží E. Tomáš v pondelok.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

HLAS súhlasí najmä s podporovou príspevku na záujmovú krúžkovú činnosť detí a mládeže Slovenska vo výške 60€/mesačne. Správne a zaslúžene. No, zároveň kriticky dodáva aby peniaze nešli výlučne pedagógom - vedúcim krúžky, ale ich adresátom - teda, školopovinným deťom. Prilepšenie miezd pedagógom považuje za neprípustné. Aj ja. Pravdivo pripomenul viacnásobné 10% zvyšovanie platov pedagógom ročne, za čias jeho vlády. Bolo by potrebné sa k nemu vrátiť, požiadal vládu E. Hegera.

Ako pedagóg so 40-ročnou praxou viem dokázať, že je to veľkorysá ponuka deťom a mládeži. Za socíku bolo ročných 12x60€/ročne, čiže 720€/ročne je suma 720x30Sk=21.600 československých alebo slovenských korún. To je suma, ktorú za socíku mali k dispozícii menšie či stredné ZŠ a SŠ regio-školstva na celý školský rok pre celú školu na záujmovú činnosť. A vyžili. Teraz to prinesie jeden donor školy - jedno dieťa, jeden žiak či študent. To je výborné. Zmena ako sa patrí a čo nová vláda sľúbila.

SkryťVypnúť reklamu

Sám som bol v oblasti záujmovej činnosti veľmi aktívny za socíku i po Nežnej. Bol školský rok, keď som viedol štyri záujmové zoskupenia a jeden tím Stredoškolskej odbornej činnosti. Išlo o krúžky charitativnej pomoci deťom, astrokrúžok, fotokrúžok a volejbalový tím školy. vydávali sme mesačník, školský časopis MLAĎ. A ostatných kolegovia, vyše dvadsať, mali dokopy TRI krúžky. Lebo práca s deťmi sa stala, chvála Bohu, mojim celoživotným koníčkom. Vyhrali sme aj krajské súťaže záujmových krúžkov v rámci bývalého Východoslovenského kraja. S našim astrokrúžkom v tvrdej konkurencii astrokrúžkov z gymnázii, priemyselných škôl a stredných odborných učilíšť Východoslovenského kraja organizovanou Krajskou hvezdárňou a planetáriom v Prešove. ...Za charitu nám ďakovali dekan a farári bardejovskej farnosti. Organizoval som pravidelne a každoročne volejbalový turnaj študentov 7-mich stredných škôl v bardejovskom regióne O pohár oslobodenia. Preto veľmi dobre viem, o čom píšem.

SkryťVypnúť reklamu

Po roku 2000 sme nehorázne okrádali v schválených rozpočtoch na školstvo a školopovinné deti a mládež o milióny korún a neskôr eur !!! Máme jeden z najnižších rozpočtov na školstvo v Európe. Za nami je už iba Albánsko. Preto toto úprimne vítam.

Po roku 2012 sme radikálne zrušili výkladné skrine našej záujmovej činnosti - Centrá voľného času. Ich lukratívne komplexy budova majetky boli často korupčne vypredávané. Vznikla nová trieda boháčov aj zo školstva. Kto obnoví ich právne statusy, prinavráti ukradnuté budovy a hmotný majetok? CVČ ako okresné strediská organizácie práve záujmovej a krúžkovej činnosti detí a mládeže v regiónoch. Niektoré, napr. bardejovské CVČ mali aj svoje telocvične! Tvrdím to ako dlhoročný inšpektor na odbore školstva práve v Bardejove !!! Viete priatelia o fakte, že terajší vedúci odboru školstva v Bardejove chodil po základných školách a presviedčal aktívne vedenia ZŠ a členov pedagogických rád škôl, aby mu odhlasovali ZRUŠENIE CENTRA VOĽNÉHO ČASU v BARDEJOVE. Za takúto špinavosť ho platil primátor Bardejova Boris Hanuščák - osobný priateľ R. Fica a viacnásobný nominant SMERu. Ja sám som na inkriminovanej mimoriadnej pedagogickej rade hlasoval PROTI zrušeniu CVČ v Bardejove. Vyslúžil som si neoprávnenú kritiku kolegov i vedenia ZŠ a vedúceho odboru školstva v Bardejove. Pri prvej vhodnej príležitosti má v roku 2015 prepustil práve súdruh Bandurič. Už ako riaditeľ našej ZŠ. školských služieb . 27 mesiacov pred riadnym termínom odchodu do dôchodku. Pripravil ma mesačne o 28€ na mesačnom dôchodku. Dodnes.

SkryťVypnúť reklamu

Ivan Olejár

Predávali sa za babku - luxusné záujmové objekty - Školy v prírode. Tú bardejovskú získal do súkromného vlastníctva, radový učiteľ - Ivan Bandurič, teraz už riaditeľ Základnej školy Bartolomeja Krpelca v Bardejove, primátorov Hanuščáka nominant SMERu.SD. Na jednej z najväčších ZŠ v okrese. Tak korupčne vždy vládol SMER. Pre svojich ľudí - úžasné majetková trafiky. A tento pán Bandurič ako majiteľ Školy prírode v Chmeľovej poblíž Bardejova a pri zimnom lyžiarskom centre v blízkej Regetovke - susednej dedine pri Chmeľovej, bude mať nemalé príjmy z uvedených 60€/mesačne na dieťa. Veď sú povinné lyžiarke kurzy detí a študentov i naďalej. Zdroj príjmov pre SMER ako lusk. SMER-SD má pavučiny a chápadla majetku a financií sofistikovane zabezpečené. Pozor na to, priatelia.

Po prestupe do ZŠ som viedol pravidelne krúžok počítačovej animácie. Detí som mal vždy dostatok. Požíval som aj výhody systému financovania krúžkov, ktorý zaviedol práve M. Tkáč. R.I.P. Marián. Mesačne som si takto prilepšil o asi 25€, ktoré som investoval mesačne do dôchodkového sporenie v treťom pilieri. Až raz sa to okamžite skončilo. Ked som bol verejne obvinený, že do krúžku robím nábor a dokonca nútim žiakov aby sa doň prihlásili. Zástupkyňou pre II. stupeň I. Makarovou, ktorá ma na vedení školy vyhlásila za svojho osobného N E P R I A T E Ľ A. V tejto pozícii som čestne zotrval ešte desiatku rokov. Kým sa osobne nepostarala o moje prepustenie zo školských služieb v roku 2016. So súhlasom RŠ už nového riaditeľa ZŠ - I. Banduriča. Vtedy som sa zaťal a odmietol viesť v škole akýkoľvek záujmový krúžok. A vytrval som statočne do konca pôsobenia na škole. Dnes dodávam. Nedajte sa zlomiť a odradiť , kolegovia moji, bossingom a odplatou nadriadených za nijakých nepriaznivých okolností. O.I. som prišiel o vyšší dôchodok dodnes. Asi o 5€mesačne Za sedem rokov - asi 84 mesiacov je to suma - 420€ - asi štyri trináste dôchodky. Nech jej slúžia na úžitok - Makarovej zo ZŠ B. Krpelca v Bardejove...

Aj takáto krutá každodenná realita nás učiteľov vie byť v niektorých regiónoch Slovenka vďaka politikám príslušníkov strany SMER.SD. Verte mi, že sú roztrúsení ako zlá burina všade ako chobotnice a vretenice Pozor na nic aj v súčasnosti. Hryzú a jedovato štípu okolo seba.

Moje záverečné slová mieria k ministrovi školstva B. Grohlingovi. Ako to, že ste nepodporili tento návrh.? To vám totálne nezáleží na aktívnom využívaní voľného času detí a mládeže regio-školstva na Slovensku?! Ste veľmi zlý gazda, pán môj. Ďakujte Matovičovi, že na deti myslel. I súčasnej vláde SR, ktorej ste čelným predstaviteľom za super liberálnu SaS. I so svojím hlavným poradcom a exkomunistom a spolupracovníkom ŠtB s krycími menami Miron a Pedagóg - súdruhom Mironom Zelinom. Že zlá zelina nevyhynie? Ale áno. Aj týmto vysoko pozitívnym návrhom Vašej vlády, mister Grohling. Spamätajte sa a ako chlap - okamžite odstúpte z ministerského postu! Veď práve deti a mládež boli okradnuté vládami a poslancami NR SR od roku 2000 - už 22-krát dohromady v schválených v štátnych rozpočtoch.! Z peňazí všetkých daňových poplatníkov a občanov SR. Túto tragédiu. pochopte, prosím vás!

RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ZHMgr. et RNMgr. Ivan Olejár PhVKI.; Prešov 23.4.2022

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  829
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu