Jedinečná príležitosť pre pozdvihnutie slovenského poľnohospodárstva a stavebníctva. Migrantmi z Ukrajiny. Využije me ju?!

Tak Slovensko má konečne reálnu možnosť pozdvihnúť to,čo zničil pred troma desaťročiami disident a rusofil J Čarnogurský

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Naše poľnohospodárstvo a jeho brat Ivan stavebníctvo. Ako na veci?!

Punôkam dva pracovné projekty - jeden pre poľnohospodárstvo, druhý pre stavebníctvo. Tu sú startupy.

1/ Projekt "Drevená dedina."

Prideľme Ukrajinkám, deťom a mládeži migrantov budovy našich poľnohospodárskych družstiev a štátnych majetkov, hoci so zastaralou, no funkčnou technikovu bývalých strojno-traktorových staníc. A desaťročia neobrábané lány bývalých polí JRD a ŠM. Zabezpečme im osivo. Garantujem vám, že zaujmú diametrálne odlišné postoje ako slovenskí Rómovia k poľnohospodárskej pôde ako jednému z troch druhov kapitálu krajiny. A neobrobenej pôdy je po Čarnogurského rozbití nášho poľnohospodárstva dostatok.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zainteresujme ich mzdovo na zisku dostatočného množstva potravín a nápojov. Prideľme im zelenú naftu. Čo si dopestujú bude ich živiť pri pobyte na Slovensku. Prebytky predajú na trhoviskách, predajoch z dvora i dodávkach do obchodnej siete. Sú pracovití poľnohospodári s dlhoročnými skúsenosťami. Veď, Ukrajina je obilnicou sveta a až 15% jej obilia sa predáva na svetových obchodných trhoch.

Časť z nich môže byť zainteresovaná na výstavbe a zveľaďovaní našich obcí a časti miest. Čím? Výstavbou svojich nových nájomných bytov - predovšetkým pre svoje rodiny a seba , v rámci projektu "Drevená dedina". Budú plniť sľub B. Kollára o výstavbe nájomných bytov na Slovensku.

Spomeňme si na prvú báseň v povinnom ruskom jazyku:

" Moja mať dojárka.

Kto je väčší kak moja mať ?!

4o je to? Panflet na hrdé Ukrajinky? Nie§ ! je to c osobnostná charakteristika starších žien z Ukrajiny, ktoré prežiť chrániť na Slovensko s záujmy a prežitie svojich rodín. Dohodneme sa s nimi? Pán minister poľnohospodárstva za OĽano? Držím Vám palce.

SkryťVypnúť reklamu

2/ projekt "Nájomné byty na Slovensku" O oživení stavebníctva ich realizáciou v stavebníctve som písal v predošlých blogoch dostatočne. Zopakujme si tézy:

V prvom rade pri priemyselných parkoch, ktoré sú vybavené aj inžinierskymi sieťami. Vybudovať betónové plochy s rozvodmi a postaviť na ne montované obydlia z dreva - napr. bunky v dvoch-troch poschodiach a radoch obydlí by m nemal n byť problém. Sú vyrobené po Slovensku v hojných počtoch. Len ich premiestniť a poukladať a bezpečne zabezpečiť napr. bleskozvodmi a ukotvením. časť situovať ako školy a obchody pre základné potraviny a priemyselný tovar. Ženy migrantky i starší muži vďačne pomôžu ako pracovná sila, ak v nich budú môcť bývať v čase núdze a prečkať, kým sa budú môcť vrátiť do vlasti. A potom poslúžia našim spoluobčanom v núdzi. Aj tí ich môžu stavať, ak dostanú obydlie. Len už konajte a nerečnite. Ak to nevykonáme my Slováci, iniciatívu preberú Češi, Nemci, Rumuni, Maďari, Poliaci a pod. Je to pre Slovensko jedinečná príležitosť, len ju s Krajniakom nepremrhajte. To je môj projekt obnovy v podobe výstavby nájomných bytov na Slovensku chránený Copyrightom. ZA jeden odovzdaný byt -20€ pre autora projektu. Seriózna ponuka, pán Kollár.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes Nemci oznámili (11.3.2022!), že majú pre migrantov z Ukrajiny k dispozícii už 300.000 obydlí na svojom území. Je to pre migrantov nanajvýš lákavá ponuka, nemyslíte pp. Kollár, Krajniak a SME-Rodina. Buď sme rodina, alebo nie sme a len tláchame a bojujeme r e č a m i o politické body a voličov. Neprešustrujme životnú šancu na pozdvihnutie Slovenska. Za pomoci aj migrantov z Ukrajiny.

PsosocJoiker Ivan Olejár PhVKI; Prešov, 22.3.2022

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  828
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu