Keď sa ide tvrdo po krku reprezentantom trpaslíčich krajín v svetovom športe biznismenmi !

Písmo: A- | A+

Vtedy sa ide tvrdo po krku hlavne pretekárom krajín trpaslíkov zjazdového lyžovania. Organizujú sa preteky vyložene pre krajiny veľmocí. Len aby nebodaj pretekár trpasličej krajiny  nevyhral celkovo Svetový pohár. Pár príkladov.@

Vtedy sa okamžite hľadajú a okamžite aj úspešne nájdu náhradné temíny pre preteky v rýchlostných disciplínach. Dokonca sa zruší pretek v jednej z rýchlostných disciplín a nahradí sa inou. Ako sa stalo práve v Garniši u Kandaharu. Zjazd, kde má istá vedúca pretekárka celkového hodnotenia vo svetovom pohári lepšie tohtoročné výsledky sa konkrétne nahradí na poslednú chvíľu disciplínou Super-G, kde zdaleka nedosahuje takú dobré výsledky..... A v posledných pretekoch dokonca VYPADLA !!!

A v zápätí na druhý deň, na tom istom svahu sa preteká zasa len v Super-G !!! A dvesto bodov do hodnotenia pre istú Švajčiarku je výhľadovo naponúdzi! A žeby sa nepovedalo, pár desiatok i pre doposiaľ vedúcu pretekárku...Taká je spravodlivosť mocných a vplyvných nielen v politike ale aj v športe !!! Lare prajem zajtra vypadnutie, ako predtým Petre. Tvrdo.

Voči Lare G.B. nič osobne nemám, ale snaha veľmocí odstaviť z vedenia našu Petru V. je evidentná a do očí bijúca Možno Lara ani netuší ako ňou Švajčiari z ich zväzu hrubo manipulujú !!!. Naša športová diplomacia vlastne neexistuje resp. nik z veľmocí ju neberie vážne.

Iný príklad z točivých discilinín: A ak náhodou po prvom kole suverénne vedie pretekárka prvá v celkovom poradí svetového pohára, len sa čaká na nepriaznivé okolnosti a preteky sa bez náhrady v inom termíne zrušia. Cez JURY, údajne dbajúcu o bezpečnosť pretekárok. Prečo sa však neakceptujú dosiahnuté výsledky preteku po prvom kole a pretekárkam sa nepridelia, tou istou JURY - aspoň polovičné body za preteky !?

Prečo sa mnou spomenuté preteky v točivej disciplíne, kde Petra dominuje, zrušené JURY pre bezpečnosť pretekárok - nehahradia ako sa to práve deje v rýchlostných disciplínach ? !!! NáM ROZMýšľAJúCIM JE TO NAD SLNKO JASNé, PáNI A DáMY ZO JURY ! pretekov Svetového pohára za také hanebné a skrivodlivé praktiky.

Najvyšší nadmieru vypočul moje prosby zo včerajšieho blogu o Švajšiaroch.

1/ Švajčiar L. Meillard vypadol hneď v prvom kole ako spolufavorit zjazdu mužov !!!; hoci štvrtý je Švajčiar L. A.

2/ Super G v GAPA V RIADNOM TERMíNE neodštartoval - TO JE NADPRIROZENÉ RIEšENIE; aj je určite lepšie, ako som mal ja - úbohý a hriešny človek, ktorý prial Lare G. vypadnutie. Hlboko sa za to ospravedlňujem všetkým zainteresovaným na preteku. Mením stanovisko a prajem Lare BG aby do cieľa došla !!!;

3/ Nedeľné preteky v SUPER G v GAPA sa nerealizovali ani s počiatkom 11.30, ktorý schválila JURY pre hustú HMLU - Boží zásah pri nespravodlivom konaní mocnej šporovej Lobby naj veľmocí zjazdového lyžovania;

4/ Nový termín ZAČIATKU pretekov - už tretí dala JURY po 13.30 hod. Božia hmla momentálne trvá a ak preteky zrušia, Petra V. s prehľadom bude viesť v celkovom hodnotení Svetového pohára;

5/ Preteky sa pre pretrvávajúcu hustú hmlu neuskutočnia ! Zdalo by sa, že z Božej vôle Petra zostáva SPRAVODLIVO vo vedení.

6/ NO JE TU PEKELNÝ ĽUDSKý ČLáNOK - JURY !!! A lobing športovej veľmoci zjazdového lyžovania - - ŠVAJčIARSKA. A tak sa vlastne nič spravodlivého reálne nedeje. Preteky preložili na PONDELOK - 1. februára 2021 ! Silnejší pes - veď viete čo!

No, opakujem, Lare už neprajem pôvodný neúspech v dnešnom preteku.. Len hanba špičiek zjazdového lyžovania sveta je väčšia a väčšia. Na tom rozhodne trvám ! Prečo nepostupovali rovnako aj v pretekoch slalomu, v ktorých po prvom kole Peťa viedla ?! Prečo jej nepridelili body. alebo ako teraz nepredunuli preteky o deň??

Dvojaký meter a diskriminácia JURY v alpskom zjazdovom lyťovaní voči Slovensku ako vyšitá !!! Ozvimne sa! Dokedy nás budú biľagizovať a utláčať aj cez športové súťaže a zápolenia, kde je duch faire-play naj ...!!! Alebo je to znovu výlučne vecou peňazí a bohatých sponzotov ?!

Navyše, ak vieme, ako nám pred rokmi hrubo poškodili rozhodcovia JURY v cyklistike na Tours de France nášho Petra Sagana pre protesty veľmoci - Britov a ich bez bohatých sponzorov súťaží a finančných žralokov a oligarchov :::!!! To dokedy budú skrivodlivo trpieť športovnci tých mocnými NEVYVOLENÝCH trpasličrích krajín???

Nič podstatné sa dnes neudialo len triumfovala iba - Božia spravodlivosť.Verím, že aj JURY sa poučí. Len kto im to povie... Opakujem, že Petra V. viedla po prvom kole slalomu a pre nadmerný vietor JURY zrušila preteky BEZ NÁHRADY v inom termíne. Prišla rozhodnutím JURY o množstvo bodov do súťaže SP 20/21 celkovo i v slalome a obrovskom slalome, teda v súťažiach o veľký i malý (2!) -GLÓBUSY !!!!!! Bohu vďaka za DNEŠNÚ NEDEĽNÚ - spravodlivosť.

Múdrosť Pána je nekonečná, napr. v porovnaní s mojou!!! A preto to rieši originálne. &&&hustá hmla ústúpila a preteky sa konajú. Jazdí M. Basinová spolufavoritka na veľký glóbus. Je po jazde desiata. Vedie podľa očakávaní Lara GB. No, naša PEŤA, KTORÁ DNES ŠTARTUJE NIE 20., ale hneď po Lare G.B., dosiahla po odjazdení prvých 15 najlepších pretekárok v Super-G prekvapko.

A nadprirodzené riešenie? Nuž, Peťa zatiaľ zajazdila DRUHÝ naj čas aj je hneď za Larou !! To jasne znáčí, že Peťu nepredbehne v celkovom hodnotení SP v zjazdovom lyžovaní. Napriek zrušeniu pretekov slalomu bez náhrady a pridelenia akýchkoľvek bodov, kde v prvom kole viedla... To je Božia bomba v prospech Slovenska. Zaslúžená. Proti úkladom JURY a bohatých a vplyvných Švajčiarov v súťažiach Svetového pohára v alpskom zjazdovom lyžovaní ! Petra Vlhová si určite polepší aj v celkovom poradí v disciplíne SUPER-G! Bohu vďaka a hlboká poklona.

Avšak v interwiev po pretekoch Petra V. otvorene priznala obavy a nechuť k štartu v dnešných pretekoch preložených JURY... Naopak, potvrdila, že včera mala radosť a pocity zadosťučinenia zo zrušenia pretekov a očakávala, že už nebudú. No, nedočkala sa uvedeného verdiktu. Dodávam, že JURY šalamúnsky a tendenčne rozhodla v prospech lobistov a mecenášov zo Švajčiarska. Zištne. Nakoniec vďaka intervencii JURY znížila víťazná Lara G,B, rozdiel zisku bodov o minimálnych dvadsať za prvé miesto !!! Lebo Peti doprial Pán druhé miesto a prvé pódium v rýchlostných disciplinach. A maximálnu psychickú podporu pred majstrovstvami sveta. V pravú chvíľu , v pravý čas.

Keď spupným a neférovým Švajčiarom nepomohla ani ďalšia ZOSNOVANÁ intriga Helvétského kríža ! Nepomoho ml ani dnešný, na poslednä chviľu zabezpečený oficiálny štart, pôvodne odhlásenej nemenovanej reprezentačnej kolegyneLlary. . Hanba Švajčiarom za úklady a intrigy. Veď, ak by nemenovaná dotyčná Švajčiarka, ktorá razom stratila všetky moje doterajšie sympatie (drahá Michéle ako v piesni Beatles) bola druhá a Petra tretia, víťazná Lara B.G by znížila náskok Petry až o dvojnásobok - teda o rovných 40 bodov ! A o to - zákerným Švajčiarom-mecenášom alpského lyžovania PODSTATNE IŠLO. Ak sú toto praktiky faire-play v športe, potom je mucha tým najkrajším spevavcom planéty. Je to sprostý duchovný a psychický teror na vybranú pretekárku ! Podporovaný otvorene a spiklenecky aj členmi JURY !!!! Veľký pozor na ich intrigy, komplot i psychický teror na vybrané pretekárky - aj na majstrovstvách sveta. Sú schopní všetkého. Ešte šťastie, že sa ich výsledky nezaratávajú do hodnotení Svetového pohára!! Aj takýto ŠPINAVÝ a záludný vie byť šport.

PS: Samozrejme, že dnešnú trať pretekov staval ŠVAJČIARSKY TRÉNER !!!!

Mimochodom sa JURY manipuláciami pre poslednými - pondeľňajšími pretekami podarilo aj úspešne zostreliť favoritku číslo jeden v zjazde pred majstovstvami sveta - Sofiu Gogiovú, ktorá si pri tréningu na preteky zlomila kosť a zatiať štartovať na MS za inú veľmoc-Taliandsko - nemäže a nebude ! Poručeno - Pánu Bohu. Manipulácie nie vždy vedú k očakávaným výsledkom. Petra si aj v zjazde vylepšila svoje možnosti na dobré umiestnenie v rýchlostných pretekoch MS. Vďaka "uváženým a hlboko a sofistikovane premysleným rozhodnutiam, v rámci príkladnej starostlivosti o bezpečnosť a zdravie pretekárok!" - mocnej JURY.

Osobne očakávam od JURY už iba - zmenu termínu MS tak, aby mohla v zjazde štartovať GOGIOVÁ a medailu náhodou nezískala Vlhová. To je moloch manipulácii a psychického teroru. Myslím JURY.

obdivovateľ a fanúšik zjazdovej pretekárky Petry Vlhovej - Ivan Olejár, Prešov, 30./31. januára 2021

Skryť Zatvoriť reklamu