Kto a kedy vyhlási a oficiálne prizná súčasnú porážku Slovenska v Afganistane. ?!!!

Písmo: A- | A+

Vy hovädá. Zlikvidovali ste mi v priebehu 4 dní. znovu tesne pred publikáciou originálny blog, ktorý si nedovolí napísať nik zo slovenských redaktorov, publicistov, ani blogerov, lebo na to nemá intelektuálny potenciál.

No, vedzte, že ste ma definitívne nezlomili a nikdy ma neumlčíte. Do pekla so slovenskou PSEUDODEMOKRACIOU, "slobodou slova a publikovania!", vrátane sociálnych sietí (!)kde vám ako krysy zničia originálny blog ! Pomocou, vraj novej publikačnej aplikácie. Hanbite sa šéfka Sme.sk.- Balogová !!!

Ešteže som práve z rozhlasu zachytil vyjadrenie vysokého činiteľa EÚ Joshepa Borella, ktorý už OTVORENE VRAVÍ O P O R Á Ž K E E Ú vo vojne v Afganistane !!! Klobúk hlboko dole pred jeho objektivitou a verejným priznaním porážky ako reprezentanta zahraničnej politiky v orgánoch EÚ !!!.

Joseph Borell, zodpovedný za zahraničnú politiku EÚ, konkrétne vyhlásil: "Prehrali sme vojnu v Afganistane. S Talibmi musíme jednať ako s víťazmi." V Afganistane je ešte stále napr.: aj 26 Maďarov, asi 10 Slovákov... Pružní Česi už majú diplomatického atašé doma. I s nimi spolupracujúcich afgánskych tlmočníkov a pomocníkov. V počte vyše dvesto ľudí...

Nie, ako typickí slovenskí zápecníci, ako to svojho času trefne komentoval aj diplomat a exminister zahraničných vecí Slovenska - pán M. Lajčák... Mal obrovskú pravdu. Nepružnému ministrovi I. Korčokovi zostali iba slzy pre plač. A bedákanie, že spojenci nezvládli odchodovú fázu z Afganistanu dohodnutú medzi spojencami (vrátane Slovenska!) na čele s USA a zástupcami Talibanu platnú do konca augusta. Starší bratia Česi nám znovu raz prakticky dokázali, že sa máme stále- minimálne na poli diplomacie, čo od nich učiť !!! Oni dokázali svojich ľudí i svojich afgánskych spolupracovníkov včas z Afganistanu stiahnuť. My nie!!! A utrpeli sme hanbu na kvadrát. Nielen ako porazenci vo vojne s Talibmi, ale navyše aj ako neschopní sa včas postarať o asi 10 spoluobčanov Slovákov v Afganistane a ich najbližších informátorov, tlmočníkov z radov Afgáncov...Na rozdiel od Čechov. To je prosím KVALITATÍVNY ROZDIEL medzi českou a slovenskou DIPLOMACIOU! Aj kvantitatívny rozdiel existuje - Česi majú doma vyše 200 duší, my ani jednu!!!! Šikovní Česi absolvovali už tri záchranné misijné lety. My, ani jeden. Neúspešne rokujeme s Talibmi.

Washington rokuje o bezpečnom odchode Američanov i ich tlmočníkov z radov Afgáncov. No, zároveň je prevažná časť diplomatického zboru už letecky v USA. Taliban chce omilostiť tlmočníkov a občanov spolupracujúcich s cudzími štátmi v Afganistane. Taliban ich však zároveň vyzýva na návrat k plneniu pracovných povinností. Najmä úradníkov a obslužný personál štátu, ktorí vzišli z výsledkov NEDÁVNYCH posledných volieb v Afganistane... USA ešte neuznali Taliban ako oficiálneho zástupcu Afganistanu vo svetovej politike a na medzinárodnej scéne. Afganistan je relatívne krátko po voľbách a má oficiálnu vládu, ktorej časť je už v exile. Svet postupne rozhodne, kto bude oficiálne zastupovať na medzinárodných oficiálnych jednaniach Afganistan. To všetko má logiku a je to v poriadku, dodávam.

Korčok práve vyhlásil, že Slovensko neuznáva vládu Talibanu v Afganistane, po úteku prezidenta do exilu. No, chce neoficiálne rokovať s Talibmi. Nie je to dobrá vizitka naše odvarovej zahraničnej diplomacie.

Dúfam, že nakoniec nebudem ja vyhlásený rýchlo kvasenými odborníkmi-TRuhlíkmi za extrémistu či nebodaj TERORISTU - ako osamelý bežec - na nie maratóny ako Dzurinda, lež ULTRAMARATÓNY - ako behy na extrémne dlhé politické trate. V drese - len a len - VPN. Mojim logom je preto vĺčko-tĺčko!

Preto znovu slobodne prehlasujem: Minister I. Korčok vážte svoje diplomatické vyhlásenia na adresu Talibanu i súčasnej situácie v Afganistane. Opakujem, čo ste mi vymazali neuverejnení blogu spred polhodiny: Slovensko bolo od roku 2007 aj aktívnym agresorom z rozhodnutia I. vlády vraj sociálne, nie vojnovo a agresívne (!) orientovaného expremiéra Slovenska Roberta Fica a jej ľavicovo zjednoteného SMERu-SD !!! Zachoval sa presne ako vodca Sociálno-demokratickej strany Ruska - Lev Trockij - veľmi násilný vodca proletariátu spred storočia a vodca Červenej armády, ktorý neľútostne zmasakroval státisíce spoluobčanov v občianskej vojne v Rusku práve spred sto rokmi !!!! Ficov idol a model vodcu sociálnych demokratov dodnes. Preto mu dávam i jeho dieťaťu SMERu-SD už roky prívlastok TROCKISTICKÝ. Pochopili ste ma konečne spoluobčania i novinársky nedoukovia, ktorí ste ani raz doteraz politiku Fica z obáv, neprofesionality a strachu neoznačili -za sociálnodemokratickú s TROCKISTICKOU ORIENTÁCIOU ako ja! Preto ste v mojich očiach - len a len neobjektívni zbabelci. Ja mám v sebe krv a hrdosť Jána Langoša.

Úkladne a sofistikovane zneseného zo sveta, ako A. Dubčeka -, teda berte ma ako ANTIKOMUNISTU. Pokladám sa skutočne za momentálne jediného aktívneho politika-predstaviteľa politicky rozbitej a neúprosne, no zákonne vymazanenej VPN-ky (Verejnosti proti násiliu"§!), ktorá zohrala rozhodujúcu úlohu v Nežnej revolúcii u nás na Slovensku. V čele s Jankom Langošom, ktorého nám úspešne fyzicky odstránili autohaváriou, podobne ako predtým aj Alexandra "Šani-báčiho" - Dubčeka. Pravého a nefalšovaného špičkového sociálneho demokrata. Opravdivého. Čo spravodlivo ocenili aj napr. Boloňská univerzita udelením Čestného doktorátu Šani-báčimu za koncepciu socializmu s ľudskou tvárou. No, zrealizovať v praxi ju nemohol pre nastraženú autohaváriu, pri ktorej zahynul. Na rozdiel od jeho vodiča, ktorý sa takmer vôbec nezranil?! Podobne ako ANTIKOMUNISTA a riaditeľ Ústavu pamäti národa Slovenska - Janko Langoš. Obetovali svoje životy za občanov.

Obete štátneho terorizmu na Slovensku v 90-tych rokov. Nielen obete - výbuchom auta zavraždený Robo Remiáš, alebo do Rakúska hrubo a násilne zavlečený syn vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Nie nezabudli sme páni-súdruhovia Mečiar, Dzurinda i Fico!!!

Bežíme niektorí statočne už 32 rokov - politický beh-ultramaratón, súdruh Dzurinda, niekdajší aktívny člen aparátu Socialistického zväzu mládeže v Spišskej Novej Vsi a Východoslovenského kraja - ako kádrovej rezervy politikov KSČ a KSS - na super a ultra dlhé politické trate. Vy ste iba maratónec... Zenit máš za sebou, Miki. Obaja sme pretekali za atletický oddiel Tatran Spišská Nová Ves. Poznáme sa osobne. Preto tieto riadky odstavčeka môjho blogu venované tebe špeci.

Oblafol si mnohých, no mňa neoblafneš nikdy. Úskokmi a menením politických tričiek. Ja zostávam verný jedinému - VPN. Nie jej nástupníkom ako napr. Budajovej Zmene zdola. Neprosím a nemám záujem o politické angažmány. Som verný Jankovi Langošovi. On zostal a trvalo zostane mojim politickým občianskym V Z O R O M ! Principiálneho zásadového antikomunistu. S pevným charakterom a s neohybnou chrbticou. Ako vysoko PROSOCIÁLNY, nie jeddnoducho sociálny či iba jednostranne subsidiárny, lež univerzálny typ politika. Do voza i do koča. Do pekného počasia i nepohody. Aj preto je mojim logom Vĺčko-tĺčko. Ako hlavný predátor v Karpatskej kotline.

Pravda zvíťazí, pán Korčok. Skôr či neskôr. Aj naši sa domov dostanú. Zatiaľ požívajú plnú ochranu zo strany víťazného islamského Talibanu v Afganistane. Kde sme utrpeli ako aktívni agresori z radov EÚ i NATO - hanebnú porážku. V novodobej a prvej v 21. storočí po Kristu Pánu - križiackej výprave proti náboženstvu Islamu v treťom miléniu i v modernom 21. storočí. A nezmení to ani blízka misijná návšteva svätého otca Františka na Slovensku v septembri 2021.

Ani EÚ neuzná vládu Talibanu preberajúceho politickú a vládnu moc v Afganistane vyhlasuje ten istý Joshep Borell - zodpovedný za zahraničnú politiku krajín EÚ.

Vôbec sme sa totiž nepoučili z okupácie spojeneckými vojskami Waršavskej zmluvy, ktorej smutné 53. výročie si pripomenieme v túto sobotu - 21. augusta. Ako obeť mocenskej okupácie a vojnového prepadu vedeného Ruskom (vtedy pod značkou všemocnej ríše zla - ZSSR!) vykonanej armádami tzv. bratských štátov (ešte aj Poľskom, Maďarskom, Východným Nemeckom (oficiálne NDR!) a Bulharskom!) v roku 1968. Z vtedajšej obete sme sa totiž momentálne premenili na agresora! Od roku 2007, kedy sme sa vojensky v Afganistane v rámci NATIO aktívne angažovali. Z rozhodnutia I. vlády Roberta Fica. Formálne odsudzujúceho Dzurindu za umožnenie preletov lietadiel NATO vo vojne v Juhoslávii. No, zároveň sa vojensky angažujúceho a zavlečúceho Slovensko do vojny na území Afganistanu. V ktorej sme boli práve na hlavu porazení - islamskými Talibmi. Ako agresívni Slovania pod hlavičkou ZSSR vo vojnovom konflikte v Afganistane v rokoch 1981 až 1990.

To je odvrátená stránka nášho členstva v NATO. Ani ten Kotleba nemal až taký strelený a uletený názor na NATO a naše členstvo v ňom... . Veci je potrebné vidieť aj v medzinárodných súvislostiach a kontdexte. . A my, ako krajina Slovensko - sme vojnu v Afganistane ako jeden zo spojeneckých aktívnych agresorov pod vedením USA - jednoznačne P R E H R A L I . Aj podľa J. Borella z EÚ.

V čele vlády víťazov konfliktu - má byť terajší hovorca víťazného hnutia Talibanu angažujúci sa aktívne už v predošlej agresii vedenej Rusmi bojujúci pod vedením jednookého hrdinu Talibov - legendárneho MulluiO. EÚ straší hrozba nového terorizmu a džihádistov, ktorí očakávali od pádu IS mladými džihádistami. I možná hrozba vplyvu opiátového kráľovstva s centrom v Afganistane. Príde i nová vlna migrácie porovnateľná s tou z roku 2015. Hoci Taliban vyhlasuje, že nebude už liahňou svetového TERORIZMU.

Pozorovateľ a aktívny člen VPN, možno už jediný na Slovensku, no nie fyzicky zlikvidovaný - hoci pred mesiacom tu bol pokus o moju likvidáciu trojnásobným opakovaným škrtením objednaným neznámym agresorom , na ktorý dodnes policajti SR nereagovali písomne(!) -ProsocJoker; RNDr. et PaedDr. et ThMgr. et PhilBc. Ivan Olejár PhVKI. ; Prešov, 17. august 2021

Skryť Zatvoriť reklamu