Majme nádej v nové - prosociálne školstvo. Vráťme školám súdržnosť, jednotu a lásku. Putinovi milovníci a vyznavači v ňom.

Porazíme ich konečne a izolujeme v edukačnom procese regio-školstva v SR pre 21. storočie?!

Majme nádej v nové - prosociálne školstvo. Vráťme školám  súdržnosť, jednotu a lásku. Putinovi milovníci a vyznavači v ňom.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sú medzi nami pedagógmi početne zastúpení. Aj v najvyšších postoch centrálneho riadenia, regionálnych štruktúr i vo výkonných článkoch v školách a školských zariadeniach.

Paradoxne, Putin 22.2.2022, ktorý vedome a dobrovoľne s použitím násilia v podobe vojny, uznal ako prvý na svete dve práve Ľ U D O V É a socialistické republiky so systémami len a len Ľ U D O V E J D E M O K R A C I E na východe Ukrajiny. Teda demokracie, ktorú sme v bývalom Československu každodenne budovali a upevňovali od Víťazného 25. februára 1948 až do 16. novembra roku 1989 - štyri desaťročia. Aby sme sa ju pokúsili , zatiaľ s veľkými otáznikmi, nahradiť klasickou parlamentnou demokraciou západného typu ako napr. V Nemecku, Francii, Británii, Taliansku, Kanade či USA. Nedarí sa nám, pre hlboké korene ľudovej demokracie v našom myslení a konaní. A dokonale premyté mozgy socialistickou ideológiou. Obeťou a rukojemníkmi socialistického školstva už 32 rokov po Nežnej revolúcii sú aj naše deti a mládež, mladé rodiny.

Visí nad nimi už 73 rokov Damoklov meč edukácie v duchu socializmu a komunizmu práve s ľudovou demokraciou. Nie a nie ju vymieťiť z nášho každodenného života a praxe. Vďaka socialisticky, komunisticky a liberálne orientovaným ministrom školstva (súčasne liberál B. Grohling!) a ich hlavným poradcom (súčasne spolupracovník -za komunizmu všemocnej štátnej bezpečnosti - ŠtB v Československu - prof. Miron Zelina!). Hanebná školská politika v SR - tri desaťročia po víťaznej Nežnej 1989 !!!! Jeho aktívnymi nositeľmi a uchovávačmi sú desiatky až stovky (!) členov súčasných vedení našich škôl s komunistickou a ľudovou orientáciou !!!!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Putin uznal - Doneckú ľudovú republiku (DĽR) a Luhanskú ľudovú republiku (LĽR). A začal chystať referendum za vznik Chersonskej ľudovodemokratickej republiky. Pro ruských satelitov Ruska. Paranoja Putina. Evidentná snaha Ruska o obnovenie Ríše zla - Zväzu sovietskych socialistických republík - ZSSR.

Britský premiér Johnson varuje pred víťazstvom Ruska na Ukrajine, ktoré by prinieslo "nový vek zastrašovania" od Baltského po Čierne more, uviedol podľa The Guardian. Svet je v "bode obratu", vraví Johnson. Ak sa Putinovi podarí zničiť Ukrajinu, bude to podľa neho zelené svetlo pre autokratov. "Toto je zlomový bod pre svet. Je to moment voľby. Je to voľba medzi slobodou a útlakom," uviedol. (SME)

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22864350/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-19-3-2022.html?ref=top-art-avizo

Moja analýza, ako pedagóga s vyše 40-ročnou praxou v regio-školstve - nášho dve desaťročia trvajúceho boja a odporu aktivitám za zachovanie socialistického modelu školstva v SR -od roku 2002/2003 do súčasných čias v roku 2022(!), ešte od čias ministrovania dnes už nebohého Milana Ftáčnika z SDĽ môže vyzerať aj takto:

SkryťVypnúť reklamu

1/ v školskom roku 2002/2003 sme v regionálnom školstve po Nežnej mali už trinásť rokov uzákonený status ŠTÁTNEHO ZAMESTNANCA. Ten sme chceli obnoviť z verejného cez vládu spoločenských zmien a postupného odstaňovania a eliminácie otvorených krívd spôsobených ľavicou pod vedením SMERu-SD.

Ťažisková úloha nebola splnená.

Nebola k nej zahájená ani žiadna diskusia zo strany kompetentných úradníkov ministerstva školstva B. Grohlinga z SaS;

2/ Do roku 2003 sme mali ROVNAKÚ P L A T O V K U za výkon práce s ďalšími dvoma skupinami vysokoškolsky UNIVERZITNE vzdelaných odborníkov - LEKÁROV a VYSOKOŠKOLSKÝCH UČITEĽOV v regionálnom školstve SR; úlohou bolo dosiahnuť znovu po parlamentných voľbách rovnaké a porovnateľné platy s lekármi!

SkryťVypnúť reklamu

Ťažisková úloha v oblasti platového ohodnotenia učiteľov regio-školstva, hlavne v základných a stredných školách - nesplnená a ani neprerokovaná. IGNOROVANÁ ministerstvom školstva SR.

3/ Novou vládou obnoviť pôvodne do roku 2003 platný výsluhový automat za odpracované roky v školstve vo výške 1% za každý rok odpracovaný v školských službách podobne - ako majú aj všetci úradníci a zamestnanci ministerstva školstva a im podriadených orgánov na Slovensku. Čím majú garantované aj vyššie starobné dôchodky učiteľov !!!

Úloha absolútne nesplnená, nediskutovaná a arogantne odignorovaná pracovníkmi ministerstva školstva Slovenskej republiky.

SkryťVypnúť reklamu

Pokračovať, priatelia? Nemá to význam. Super D I S K R I M KI N Á C I A slovenských univerzitne vzdelaných učiteliek (vyše 90% a učiteľov pokračuje už dve D E S A Ť R O Č I A!):

Hanba všetkým doterajším vládam SR o parlamentom NR SR od roku 2003 za exministra nebožtíka Milana Ftáčnika až doteraz. . Zotročili slovenské matky-učiteľky, mister Grohling. Aj vďaka vám antiempatickým a bezcitným liberálom !!!! S hlavným poradcom ministra a dlhoročným spolupracovníkom tajnej komunistickej Štátnej bezpečnosti - ŠtB - prof. Mironom Zelinom s dvoma krycími menami agenta ŠtB - Miron a Pedagóg. Aj s dvomi rokmi narodenia - 1940 i 1941 !

Pestujme konkrétne a na celý život zážitky detí a mládeže z ich novej životnej praxe zažívania - denne - násilnej vojny a porcií strachu a a edukujme v našich s deťoch v školách i v rodinách v ich osobnostnej štruktúre -aktívnu praktickú pokornú a PROSOCIÁLNU i láskavú službu núdznym sestrám a bratom v rámci ich výchovy a formovania ! Rozhodne NIE(!) k Zelinovmu individualizmu podľa jeho SKRACHOVANÉHO reformného projektu Milénium, lež podľa Olejárovej edukácii ku komplexnej prosociálnosti detí a mládeže Slovenska pre 21. storočie; Ako vidíte, vypláca sa to, lebo prosociálnosť máme v sebe doslovne geneticky zakódovanú.

Čo vedeli od Pána Ježiša - hlavy našej Cirkvi - už pápeži Ján Pavol II i súčasný František. A len a len preto - obaja svorne Slovákov vyzývajú, aby sa vrodenú PROSOCIÁLNOSŤ od čias Cyrila a Metoda - spolupatrónov Európy - sa nebáli preukázať verejne Európanom (!) - aj v časoch vojny&násilia vždy (!) - v časoch existenčného prežitie európskej civilizácie !!! To je rozhodujúca úloha Sloveniek a Slovákov v čase násilia a súčasnej vojny na Ukrajine. To je posolstvo posolstiev pre nás - Slovákov v EÚ; aj voči sebe, našim deťom a mládeži na Slovensku.

Aspoň tak, ako ju PROSOCIÁLNE každodenne prevádza kolegyňka a učiteľka regioškolstva SR - Alenka Malegová, ktorá uvila veniec jednoty pedagógov Slovenska. Obrázok vpravo hore.

RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. Ivan Olejár PhHVK; Prešov, 20.3.2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  825
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu