Manager z New Yorku - Východniar s 22-ročným pobytom v USA - Janko C.: Americký sen ! alebo: hra - "V Americe cma:" !!!

Medzi moje prvé pravdivé info, vo veku škôlkára v Krompachoch, o Amerike, patrili tie - získané z hry - "V Amerike tma!"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Keď sme sa na dvore škôlky či pred bytovkou na Maurerke v neskorej jeseni, zime či skorej jari naháňali s čiapkami na hlavách. V nestráženej chvíli sme sa priplichtili k súperom odzadu a stiahli sme im čiapky na oči s dovetkom - v Amerike Tma ! A argumentovali sme, že v USA či Kanade je práve noc a tma oproti Slovensku. Lebo naša Zem sa otáča okolo svojej osi, dodali múdrejší z nás.

Ako sa žije v USA? Ako sa žije v jednom z jej centier na Východnom pobreží - v bájnom meste New Yorku v súčasnosti za Kovidových pandemických čias? Veru, s obrovskými ťažkosťami. Posúďme spolu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mesto New York má najprísnejšie protikovidové opatrenia v USA. Momentálne je na rozdiel od slnečnej Kalifornie DEMOKRATICKÝM, nie republikánskym, štátom i mestom. Podporuje politiku Joa Bidena a Kamaly Harrisovej a parlamentu USA ,kde majú demokrati maličkú a nevýraznú väčšinu kresiel a hlasov.. Čo sa pravdepodobne zmení v jesenných parlamentných, nie v prezidentských voľbách...

Priemerný týždenný zárobok štandardného NewYorčana je asi 2.500 dolars, teda mesačne je to - - 1O-tisíc dolárov. Sociálna podpora - 1000 až 1250 dolárov týždenne - čo je polovička príjmov zamestnaných. .

Mesačný nájom za dvojizbový byt je 2500 až 3000 dolars. Za štvorizbový - 3.500 až 4.500 dolars /mesačne ! A teraz prekvapenie č. 2. Apartmány a celé byty sa NEPLASTIA v týchto pre nás Slovákov astro sumách, lež iba Z A J E D N U I Z B U a spoločné priestory kuchyne a sanitárne WC a kúpelne. My tu máme na Slovensku prepych a sociálne bohatsvo. NewYorčania žijú na úrovni slovenských Rómov v Košiciach na Luníku 9. Čo registroval aj pápež František na svojej septembrovej vizitácii na Luníku 9. Asi preto nezazneli žiadne podstatné výhrady pápeža Františka k situácii bývania a žitia Rómov u nás. Veď, spĺňajú požiadavky na bývanie väčšiny NewYorčanov. priatelia. A prečo toto na b-logoch nikto nepublikuje !!!!! Ja potom vyzerám ako Vševedko a Truhlík, ktorý všetkému rozumie a všade bol a ja som v skutočnosti iba pozorovateľom a občianskym analytikom. I pedagógom a teológom a preto pravdivé fakty i vízie a sny posúvam Vám ďalej. Aby sa Vám otvorili oči. Aby ste nepodľahli oficiálnej propagande o amerisckom sne. Napr. z úst zlatej Zuzany Č.

SkryťVypnúť reklamu

Časy bohatej Ameriky reprezentovanej USA a mestom New York či bohatej slobody a prosperity v Kanade - už BOLI a MINULI SA. Zatiaľ nenávratne.

Lieky a poistenie sú super drahé. Ak Vás napr. bolí zub- pripravte sa na stratu majetku či úspor. Zdravotný systém starostlivosti o občanov je nespravodlivý a deravý. &dane za vlastníctvo bytov a domov a z ďalšich nehnuteľností nie sú v priemere 4O€ /ročne ako na Slovensku. Lež, v priemere 14-tisíc dollars/ročne ! Teda, 14.000:4O, čo je asi 350-krát viac ako u nás !!!! Presvedčil som vás, dostatočne, priatelia čitatelia o pomeroch v mekke sveta - v NewYorku?!

SkryťVypnúť reklamu

78% občanov SR je presvedčených o správnych opatreniach Slovenska v konflikte na Ukrajine. Občanov inšpiruje hlavne POMOC JENODUCHÝCH OBČANOV na hraniciach s Ukrajinou.... Vyše 50% občanov SR je presvedčených o správnosti opatrení obranného zväzku NATO. To sú povzbudzujúce fakty. Vládni činitelia a politici v prieskume pozitívne nedominujú. Ale občianske aktivity. Konkrétna pomoc, nie politické blá, blá , blá....

Aj preto sa nám príde osobne poďakovať za preukázanú občiansku empatiu, pomoc, sebadarovanie, teda za prejavy K O M P L E X N E J P R O S O C I Á L N O S T I obyvateľstva Slovenska v časoch vojny (!) - predsedníčka Rady EURÓPY- kňažná Ursula von der Layenová zo starej nemeckej šľachtickej rodiny. Ako kedysi ďakovala Švejkovi kňažná z Prahy u doktora Grunnewalda so slovami: !Dópry foják, čéesky fojak Moc dópry foják!!" vo filme Dobrý vojak Švejk. Dejiny sa opakujú.

SkryťVypnúť reklamu

Napriek známej opakovanej realite, že parlament NR SR od roku 2015 najmenej desaťkrát verejne ODMIETOL a ODMIETA (!) akúkoľvek pomoc migrantom a ich pobytov na území Slovenska. Za vlád - ľavičiarov, stredových i pravičiarov!! Farizejstvo a bezcharakternosť našich politikov nemá hraníc. Aj teraz si budú neprávom prisvojovať výsledky reálne preukázanej prosociálnosti a humanity v čase vojny, predovšetkým oni a ony - mocní a mocné persóny v SR !. Aká nespravodlivosť a pokrytectvo slabučkých politikov Slovenska. Všetkých, ako pravdivo ukázala problematika migrácie na Slovensku od roku 2015 až doteraz. To registrujte pani Ursula !!!! Jasne to vyplýva z uznesení vlád SR a parlamentov SR - od roku 2015 až doteraz!

Vzdelanie na privátnych školách je výlučne pre elity a boháčov. Podpora slobodomurárov je na vzostupe. I republikánov vedených D. Trumpom. Kandiduje opätovne na úrad prezidenta USA. a kampaň už započal. Biden T A J N E obnovil stavbu 6-metrov vysokého múru na hraniciach s Mexikom, za k stavbu ktorého bol nesmierne kritizovaný D. Trump.

Biden predniesol správu o stave únie. Sloboda vždy zvíťazí nad násilím a tyraniou. Predniesol v úvode správy. Ukrajinci, vaša odvaha statočnosť inšpirovala a oslovila - celý svet !!! Diktátoru sa sotva zastavia. Ideme si pre Vaše zisky z korupcie. Sankcie majú čo najviac poškodiť ruskú ekonomiku. Treba bojovať za zastavenie inflácie a sociálne programy. Toľko - 1.3.2022 v kongrese USA.

V Kanade to ide v súčasnosti - cez vyhlásenie stáleho výnimočného stavu vládou Justina Trudoá v krajine. Trpia Afroameričania, Mexičania, pôvodní Indiáni i prisťahovalci - belosi. Rastie Ku-Klux-Kla, rasizmus, intolerancia, násilie a jeho prívrženci.

Kriminalita obyvateľstva USA a Kanady sa rapídne stúpa. Do popredia sa dostávajú gandy detí a mladistvých vyzbojené automatickými puškami, pištoľami i nožmi !!! Bojujú medzi sebou aj podľa vzorov násilných počítačových hier a akčných filmov. Preto by sme mali obmedziť a cenzurovať ich projekciu aj na Slovensku !!! Násilie v každej forme dominuje. Presadenie sa násilím, drogani a kriminálnou činnosťou. To je Amerika 21. storočia. Bezohľadný Individualizmus a cesta cez mŕtvoly spoluobčanov.

Jednoducho, v súčasnosti - V Americe cma ! Ako kedysi. Len v iných súvislostiach. Nie je všetko zlato, čo sa blyští. A na takéto USA sú orientované aktivity vlády SR E. Hegera, prezidentky Z. Čaputovej i poslancov koalície NR SR v čele s milionárom B a oligarchom - B, Kollárom... Heger na TA3 do nemoty deklaruje ako na I. Mája v sprievode komunistov: My chceme mier ! Slovensko chce mier! My chceme mier !!!

My Slováci - chceme mier výzýva E. Heger hádam piaty krát. Preto nás nezaujímajú dobrovoľníci z radov občanov, na rozdiel od susedských Čiech, ktorý by išli reálne bojovať o Kyjev, Mariupoľ či Charkov, odpovedá novinárke Heger na jej oprávnenú otázku konkrétnej a adresnej pomoci Ukrajine! Pritom sám prezident Ukrajiny - Zelenský vyzval na pomoc dobrovoľných bojovníkov zo zahraničia už predpredvčerom. .... Neuveriteľná arogancia, pýcha a ignorancia oprávnenej nutnej požiadavky POMOCI - Zelenského - zo strany Hegera !!!!

Ešteže U. Von der Layenová príde osobne poďakovať nám - občanom h a hlúpym Východniarom za konkrétnu pomoc migrujúcim Ukrajincom. Keď predtým sme boli trpeným zlom EÚ za postoje k migrantom z Afriky, Ázie a Afganistanu ::: Premet o 280 ° v teoretických zvástoch a kecoch aj zo strany Ussuly. Už koľký krát , priatelia čitatelia?!

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  834
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu