Medzinárodný deň čiernych stužiek

Písmo: A- | A+

Národný socializmus Nemcov a socializmus a komunizmus Rusov boli násilné spoločenské zriadenia minulého storočia. Ich násilie si pripomíname dnešným dňom. Hanba Adolfovi Hitlerovi ! Hanba Josifovi Stalinovi ! Hanba násiliu Talibov

Národný socializmus Nemcov a socializmus a komunizmus Rusov boli násilné spoločenské zriadenia minulého 100-ročia. Ich násilné zverstvá s miliónmi obetí si pripomíname dnešným dňom. Hanba Adolfovi H ! Hanba Josifovi S ! Hanba násiliu Talibov na ich vlastnom území v občianskej vojne, ktorá je na programe týchto dní v Afganistane !

Pár desiatok dní po započatí rýchleho postupu Talibanu pri dobíjaní území, ktoré vrcholilo dobytím Kábulu a prehrou USA, EÚ a Nato v 20-ročnej Afganskej intervencii, ktorej súčasťou a porazeným je aj Slovensko (!) - je na programe dňa vypuknutie bratovražednej občianskej vojny v tejto stálym násilím skúšanej krajiny.

Severne od Kábulu je provincia Pandzíbstan...., kde sú sústredené sily bývalého viceprezidenta legálne zvolenej vlády, ministra armády Afganistanu a syna legendárneho mudžahedína a bojovníka proti Talibanu z 90-tych rokov Mosula, ktorí majú k dispozícii asi osemtisícové bojové oddiely v údolí, ktoré je je možné len veľmi ťažko dobyť útokmi Talibanu. Územie, ktoré TALIBOVIA NEDOBYLI A NEOBSADILI PRI RýCHLOM PREVZATí MOCI. Územie nového odboja voči vláde Talibov s právom Šaríja. S bojovníkmi, podporovanými okamžite veľmocami s geopolitickými záujmami v tejto oblasti sveta - Ruskom a Čínou !!! Bojisko práve započatej občianskej vojny, keďže ústredie Talibanu už vyslalo svojich bojovníkov, aby slobodný kalifát severne od Kábulu dobyli pod vládu Talibanu. Násilie znovu splodí iba násilie a obyvateľstvo si to odskáče. Teraz zasa za asistencie Ruska a Číny. Bezprostredne po odchode porazencov - USA, NATO a štátov EÚ, vrátane Slovenska! Záujmy Západu striedajú záujmy Východu v tejto skúšanej krajine.

ProsocJoker Ivan Olejár; Prešov, 23. 8. 2021

Skryť Zatvoriť reklamu