Nádej večného života nás v nebi

To je najhodnotnejší a večný dar Trojjediného Boha nám pozemšťanom. Pozri obrázok podľa Turínskeho plátna tváre Ježiša

Nádej večného života nás v nebi
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prišli k nám najhodnotnejšie sviatky - nás kresťanov. Veľká noc. Spásne sviatky. V Sviatok umučenia nášho Pána Ježiša Krista na Golgote v Jeruzaleme. Po starom - vo Veľký piatok. Trpiaci Kristus na kríži. Aj preto mám svoje teologické úsilie o evanjelizáciu sveta vyjadrené princípom: "Viac a viac pre Trón Kríža!" Teda voľne interpretované - "viac a viac úsilia a služby Bohu, sebe i blížnym, vrátane nepriateľov, pre našu večnú spásu!"

Aj v súčasnom vojnovom konflikte bratských slovanských národov na Ukrajine. V ktorom už dodnes zomrelo neprávom vyše dvesto Ježišových obľúbencov- Jeho nevinných maličkých, netvor V. Putin !

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nenávisť, násilie a brutalita agresorov dominuje aj cez kresťanské Veľkonočné sviatky. Možno bude prímerie cez pravoslavné sviatky o týždeň. Požehnal by Pán Boh prímerie. Amen.

Tvár Pána Ježiša predstavuje aj tvár príslušníka nenásilia - hnutia Detí kvetov - Hippies z prelomu 60-tych a 70-rokov 20. storočia, ku ktorým sa hrdo dodnes hlásim ako jeho člen - Ivan Olejár;

pozorovateľ, prosocJoker a hippie Ivan Olejár PhVKI; Prešov, na Veľký piatok, 15. apríla 2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  834
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu