reklama

Najšikanujúcejšia inštitúcia občanov SR - Slovenská sporiteľňa. Skúsenosti klienta Ivana Olejára - zatiaľ slobodného občana SR

Potvrdzujem faktmi nadpis blogu. Tretí deň sa mi nedarí jednoduchá operácia. Zmena hesla môjho účtu v aplikácii Georges.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Posúďte moje útrapy za posledné tri dni, priatelia - občania SR... To ma priviedlo až ku konaniu:

Predbežný text žaloby na Slovenskú sporiteľňu - Vec a adresát:


VEC : Žaloba na praktiky voči klientovi Slovenskej poisťovne - Ivanovi Olejárovi - občanovi SR

ADRESÁT : pán Juraj Barta - Riaditeľ odboru Digitálne a omnikanálové cesty


Kiient Slovenskej poisťovne - RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. Ivan Olejár PhVKI podáva týmto na Slovenskú poisťovňu  za neprístojné šikanovanie a ponižovanie klienta kompetentnými pracovníkmi Slovenskej poisťovne (SlP!).  Okolnosti predchádzajúce podaniu sú podchytené elektronicky - komunikáciou a hovormi nahravanými inštitúciou SlP.. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dňa 7. januára 2022, tesne po otvorení pobočky b SlP v Prešove na Masarykovej ulici, som sa usiloval si zmeniť heslo v Interbankingu v aplikácii George...Neúspešne. Pracovníčka mi dokázala iba dať v zmysle kompetencie iba moje prihlasovacie meno -9016044930. Heslo nebolo k dispozícii. Nenapadlo ma toto okamžite zrušiť a v zápätí sa opätovne prihlásiť do služby Georges... No, ďalšiu operáciu mi v momente previedla. Išlo o vloženie sumy 125€ na svoj účet. Poďakoval som a odišiel ňou poučený, nech doma skúsim elektronickú zmenu hesla v  aplikácii Georges..Natešený som odišiel.

Popoludní po 13.hod som sa pustil do práce na zmene hesla. Prihlasovací údaj fungoval. No, akonáhle som vošiel na stránku Georges a žiadal zmenu hesla, vytrvalo mi to odmietlo dokončiť. Z pre mňa dodnes neznámych dôvodov. Pritom som vyštudovaný informatik. Nakoniec, po boji, ste ma vyrozumeli, že ja osobne NEMôŽEM priamo zmeniť heslo. Iba telefonicky cez zadané číslo. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Podriadil som sa a vytočil uvedené číslo. Pracovníčka na linke, vyžiadala spŕšku údajov, ktoré som poskytol. No pri poslednej nastal problém, pretože som mal zadať telefónne číslo, ktoré som mal pri účte v Slovenskej sporiteľni. Nevedel som ho spamäti, musel som ho pracne vyhľadať a tak sa hovor neúspešne skončil. Ani tento pokus nevyšiel. 

A tak som číslo vyhľadal a cez manželkin prístroj znovu spojil, no pri aparáte bola už iná pracovníčka. A tak som znovu absolvoval tortúru uvádzania údajov, teraz už aj s koncovým udaním čísla môjho mobilu. Pracovníčka mi s hrôzou oznámila, že systém po zadaní platných údajov ju nechce pustiť k môjmu účtu a že zo zmeny hesla NIČ nebude. Zostal som ako prikovaný. Potreboval som totiž súrne realizovať transakciu cez účet Georges. Išlo o nutný nákup kreditov  súťaže organizovanej spoločnosťou Talent.agent na nákup KREDITOV cez aplikáciu Georges. Išlo o kredity vo výške 50€. Kapituloval som pri telefóne. No, pred definitívnym skončením hovoru mi ešte dala poslednú radu. Aby som nešiel cestou cez zmenu hesla v aplikácii Georges. Znela: "Skúste cestu cez voľbu Aktualizácia účtu v aplikácii Geoges." Srdce mi poskočilo.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A tak som sa s chuťou pustil do práce. Išlo to, ho po viacerých neúspešných pokusoch !!!! Oznámili mi nakoniec že zmena úspešne prebehla !!!! No, v zápätí ste mi oznámili, že môj účet je  Z A B L O K O V A N Ý !!!! Neskutočné poníženie a šikana klienta-občana pracovníkmi Slovenskej sporiteľne... !!! A tak som sa k transakcii ani nedostal. Marne boli moje pokusy raz za hodinu celý podvečer a večer. Ani ráno, 8. januára 2022, - už o pol piatej boli moje pokusy neúspešné. Prakticky až do poludnia 8. 1. 2022. Kredity nemám a pravdepodobne prídem o možné víťazstvo s kolegyňou A. Malegovou v celoslovenskej súťaži Čaro Vianoc 2022. Aj o výhru v cene asi 500€. Preto žiadam náhradu za šikanovanie a vlastne VIRTUÁLNU KRÁDE6 vložených prostriedkov vo výške 125€ ráno - 7.1. 2022.  Zadržali mi ich veľmi sofistikovane - ZABLOKOVANÍM môjho účtu cez Georges, a tým znemožnili kúpu kreditov cez Georges včas, vo výške 50€ resp. 70€ !!!! Uisťujem Vás, že ak by takúto zábranu v manipulovaní s vlastným vkladom ste urobili multimilionárom typu - Ilone Musck. Bil Gates, Waren Beauty či majiteľom Facebooku R. Zukenbergerovi, okamžite SlP skrachuje a zmizne z mapy bankových domov v EÚ . Okamžite - po fiasku. Ja som iba občan-nula a tak ma šikanujete doteraz. No,týmto sa ohradím a zverejním Vaše praktiky. Ivan Olejár, Prešov, 8.1.2022; Pokusy ešte budem intenzívne opakovať. Verím že sa to pozitívne zmení.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

PS: O bezcharakternosti vašich služieb svedčí aj fakt, ktorý bol obsahom listu z vašej strany, ktorý mi napoludnie doniesla manželka.. Podmienka v liste, že je ohrozená moja výhoda cez program Výhodný súčet. Pripomeniem Ráno, 7. 1. 2022 som vložil na účet sumu 125€. 27.12.2021 som okamžite po nesplnení podmienky vložil sumu asi 70€. Takže vec je bezpredmetná a je aj vytvorená k 7.1.2022 rezerva. S úctou - zbedačený a psychický zlomený klient - Ivan Olejár. Pokladám za čestne vopred Vás informovať a mojich aktivitách ak sa mi ešte dnes nepodarí získať prístup do Geoges a realizovať transakciu v rámci súťaže Talent.agent Dnes cez poludnie sa ve

ci vysvetlili. &o moje trápenie!

Tesne po tom, čo som bol V pobočke SlPo v Prešove osobne na Masarykovej 1O - popíšem na poučenie všetkých klientov. Najprv som avízoval už novej pracovníčke pri okienku plasticky svoje problémy. Do poslednej chvíle urgovala a presviedčala ma aby som svoj e peripetie v elektronickou službou zachoval a nezrušil ho okamžite.

No, nepochodila. Napriek skutočnosti, že som nevedel kam sa podelo mojich 125€vložených v piatok - 7.1.2O22. Tvrdila opakovane, že som NIČ v inštitúcii nevložil. Nevzdal so sa svojich klientskych práv. Išiel som priamo k pokladníčke a tá potvrdila jednojednoznačne, že som v uvedený deň NIČ nevložil !!!! Skormútený som ju požiadlal vklad mojich posledných 5@ na svoj účet. Portvedila zostatok v sume 15€ a zvädnutý som odchádzal domov.

No nekapituloval som úplne. Mal som písomné vyrozumenie. že na účte mál v pondelok dopoludnia iba 15€. bolomi jasné, že so žalobou nepochodím.

Popoludní som doma našiel písomnosť potvrdzujúcu môj vlád vo výške 25€ v piatok 7. januára 2022. čo ma pokropilo a vzkriesilo ako živá voda. a tak som sa vybral do inštitúcie nanovo 2.45 posmelený manželkou Máriou-Magdalénou. Ako svedok so mnou nešla.

O jednej som pred dverami SlPo zistil, že budem v treskúcej zime a vetre čakať až do 14.OO, lebo páni a panie mali obedňajšiu prestávku. No, pochodil som. Posledný klient vyšiel, no ja zároveň vošiel. lebo so mu povedal o neodkladnosti svojej intervencie. S veľkou nevôľou ma prijala pracovníčka z dopoludnia -poradkyňa klientov. Dal som jej doklad a trpezlivo čakal. Nakoniec vysvitlo, po mojom predložení dokladu o vlkade vo výške 125€ z pietka 7. 1. 2022. úo chvíli hľadania v elektronickom systéme mi ovetila, že peniažky banka prijala a uložila. Ale, na pre mňadovtedy neznámy nový bankový účet zriedený špeciálne na úhradu môjerj pôžičky vzatej ešte v októbri 2021.Potešil som sa a poďakoval.

A potom už jasne pálilo. Nemoholsom v žiadnom prípade opakovane realizovať zmenu hesla v Georgesovi !!!!Naosobnom dôchodcovskom účte so mal v tenj dobe iba 10. a právom mi banka účet ZABLOKOVALA. Vyzeral somsám pred sebou v okamihu ako LÚPEŽNÍK azlodej,krorý sa opakovane - vyše 5Okrát pokúšal olúpiťSlovenskúpoisťovňoo 10 resp v prípade kúpy kreditu za 50E okradnuť banku o 40 €ahambil so sa úprimne. Na ospravedlnenie mi slúži kakt, že som praconíčke dal jednoznačne pokyn, aby mi sumu 125€ dala len a len na osobný účet, No, ona v strese to vinkulovala na iný, o ktorom som nemal ani páru !!! Zaviedla ma vedome. A tak som odchádzal aj popoludní s dlhým nosom. Banka zaznamelala lopatkové víťazstvo, nad mnou bezmocným úbožiakom a občanom NULA -Ivanom Olejárom o.i. absolventom 4 vysokoškolských štúdií. Našťastie vložené peniažky sú v banke na od OSOBITNOM ˇUČTE. Či ho promptnre a vasoko účelovo a sofistikovane -riadilipo mojom dpo odchode sauž nikto-nikdy nedozvie. S antidatovaním mojej vloženej sumy. No. pevne verím, že inak - spravodlivý a vševedúci a pamätlivý skutkov našich Pán - Boh to vie presne. Volám láskavo a prosociálne: s ukameňovaným kresťanským diakonom a prvým mučeníkom Cirkvi Svätej založenej Pánom Ježišom: ! Otče -nezapočítaj im tento ťažký hriech a zachovaj ich v našej Cirkvi. Prečo taký pátos z mojej strany klienta SpPo?! Pretože podľa Katechizmu katolíckej Cirkvi a platného Kódexu kanonického práva sa jedná o - práve jeden, z iba štyroch hriechov volajúcich do neba. Tie sú neodpustiteľné ani hlalvou katolíckej Cirkvi- samotným nástupcom Petra - pápežom. Išlo by o hriech spravodlivo nadobudnutej mzdy, dôchodku, odmeny i finančnej výhody - záležitosti v neprospech poškodeného V rozpore a vyložene proti zásadám morálky, dobrých mravov , kresťanskej morálky i princípu prosociálnosti v našich medziľudských vzťahoch a pokojnom súžití ! Včuľ, buďme ako občania SR - .svorní, jednotní a súdržní, poľa Novoročného želania a odporúčaní premiéra E.Hegera i prezidentky SR - pani Z. Čaputovej ?!!!

Napriek Novoročným skúsenostiam s neoliberálnym konaním monopolom SlPo - sa cítim - ako bankový lupič Clyde z filmu Bony@ Clyde, vtedajšími idolmi a hrdinami väčšiny občanov USA. Kto a kedy ma odčiní za šikanu, stres a beštiálne vydieranie, kompetentnými zamestnancami Slovenskej sporiteľne. Vyhnite sa naďaleko a oblúkom ich súčasným špinavým praktikám.

V nedeľu ráno som už podnikol sériu neúspešných pokusov o zmenu hesla. N E Ú S P E Š N Ý C H ! Už viem, prečo !!!!

prosocman@prosocJoker, RNDr. et PaedDr. et PhilBC. et ThMgr. Ivan Olejár PhVKI; Prešov, 9.1.2022, 7.15hod

PS: Odporúčam občanom SR všeliek zhmotnený v mojom politickom testamente s názvom Prosociálny manifest, uverejneným predvídavo -3.1.2022:Troch opozičných a štyroch parlamentných, vedenú pánom redaktorom Makarom na STV1 - napoludnie.

Dnes, ako na potvoru -priniesla česká spravodajská TV-24hodin kusú, no, pre českých dôchodcov veľmi povzbudzujúca správu z tisku (ako sa spieva v rovnomennej piesni básnika a speváka Karla Kryla...

Vzhľadom na monentálnu- až 7% I N F L Á C I U v EÚ, sa dôchodky v Čechách budú valorizovať už k 1. júlu 2022, novou vládou pána premiéra ČR- Ivana Fialu.!!! Tak to je pre nás slovenských dôchodcov - doslovne i do písmena - S O C I Á L N A B O M B A ! Blahoželáme úprimne Fialovej vláde k doslovne PROSOCIÁLNEMU aktu a procesu pre krízou najviac postihnuté spoločenstvo bratských českých dôchodcov !!! A úprimne im závidíme !!! Nech náš Pán Boh milostivo požehná za rozhodnutie vláde Ivana Fialu. Prilepšia si zároveň aj naši slovenskí dôchodcovia, ktorí celý resp. časť dôchodku poberajú v Čechách. Zvyšným slovenským dôchodcom zostávajú iba oči pre plač a veľký žiaľ z antiempatickej, mrazivo chladnej a ANTIPROSOCIÁLNEJ sociálnej politiky E. Hegera !!! I sociálneho križiaka a ministra práce a sociálnych vecí - TLČHUBU - Milana Krajniaka. Ktorý takto pred vyše rokom považoval povinné testovanie nariadené ešte vládou psychicky chorého politika Igora Matoviča, za aktivitu prekonávajúcu udalosti Slovenského národného povstania. Ďalší duchovne postihnutý minister v Hegerovej súčasnej vláde.

Charakterizujem ju politologicky. V zhode s Jánom Baránkom - prognostikom. Ide všeobecne o vládu - N E O K O M U N I S T I C K Ú, s výraznými prvkami LIBERALIZMU i extrémneho FAŠIZMU !!!! Liberalizmus reprezentuje politika SaS - vodcu R. Sulíka a jeho poskokov. Jasné profašistické prvky reprezentujú hlavne P O L I T I K Y a súčasné praktiky -, prokresťansky sa cítiace OĽANO E. Hegera a I. Matoviča a sem-tam aj SME-RODINA Borisa Kollára. Priskoč strana Za ľudí V. Remišovej kváka a vyrába väčšinou politické passé a nezmysly. Pár dôkazov.

Prešľapy ministerky spravodlivosti M. Kolíkovej sú všeobecne známe a odsúdenia hodné. Hlavne okolnosti tragického úmrtia generála M. Lučanského z Popradu. Ktorý zákonite podľahol NEĽUDSKÝM PODMIENKAM K O L Ú Z N E J VäZBY v Prešove! Po nedokonanej samovražde napokon skonal v Prešovskej nemocnici...Dodnes nie sú okolnosti tejto tragédie jasne a jednoznačne objasnené a vyvolávajú vášne a nejednotu, nie súdržnosť ako si to želajú v Novom roku koaličníci !!!

Veľahklasná politika šéfky a krikúňky i pomstiteľky cez Pexeso ňou starostlivo vybraných ODSÚDENCOV (!) z radov oslice bývalých politikov v SR - oslice - V. Remišovej o kvalitatívnej zmene čerpania finančnej pomoci Fondov EÚ, poskytnutých pre kalendárny rok 2021 Slovensku, vo výške 600-800 miliónov€, čo je 1,8 až 2,4 M I L I Á R D českých korún(!) sa N E K O N A L A. Napriek bombastickým rečiam Veroniky a ňou zriadeného Úradu informatikov v Košiciach aj na tieto účely ! Hanba a stud z takej praktickej politiky v "prospech - nás občanov SR."

Hrdina a podpredseda parlamentu zo ZA ľudí- Šeliga@deväť, zatiaľ nemenovaných koaličníkov -zas vehementne vyzývajú šéfa Generálnej prokuratúry SR - M. Žilinku, aby necestoval na oslavy 300. výročia ruskej prokuratúry..., no o dôstojné dôchodky občanov-seniorov sa absolútne nestará !!! V roku najsilnejšej záťaže a zdražovania všetkých tovarov, energií, nájomného, potravín i služieb!!!! Je to svetonázor a postoj chladného vypočítavca, ktorý bez akýchkoľvek výčitiek svedomia -prezliekol politický i subsidiárny kabát jeho aktivít pri pochodoch a na námestiach Slovenských miest a obcí pred februárovými parlamentnými voľbami 2021 a pružne ho zamenil za tvrdý a neotrasiteľný pancier politika už nie Za 2udí! ako sa zaviazal, lež za MOCNÝCH a AROGANTNÝCH POLITIKOV KOALíCIE súčasnej SR , zasievajúcich čoraz väčšiu a väčšiu dávku S T R A C H U , D E P R E S I Í a existenčných obáv našich rodín. A vraj Za ľudí-politika. Výsmech občanom a ich deťom a mládeži.!!!! To je tá - aj ním sľubovaná radikálna a princiapiáne odlišná Z M E N A v politickej praxi a v empatických prístupoch k požiadavkám občanov SR!

Blá, blá, blá -jeho, Čaputovej i Hegera o občianskej súdržnosti je ich zbožným a totálne nenaplneným želaním... To by museli denne prevázdzať prosociálnu a proobčiansku P O L I T I K U. Každodenne a veľmi zodpovedne, pravdivo, spravodlivo a jednotne pre všetkých občanov bez rozdielu !!! Až potom je možné ŽAŤ JEDNOTU A SÚDRŽNOS5 občanov štátu SR... ?!

Máme tu v hlbokom predklone - s politikami tohto štátu - K O L A B O R U J Ú C U cirkevnú hierarchiu na čele s Konferenciou biskupov Slovenska . Tvrdím to ako katolícky teológ s vyše 20-ročnou praxou unisono s analytikom a prognostikom Jánom Barankom. Hodnotiacm rok 2021 v relácii s redaktorkou E. Vincúrikovou. Pozri videosekvenciu bilancie J. Baránka na nete- s názvom: "Odvaha v SR ZDRAŽELA - S T A T O Č N Ý C H (občanov-aktivistov!) - U B Ú D A !"

Podobne permanentne zlyháva v ťažiskových a prioritných službách pre občanov SR - jej prezidentka - p. Z. Čaputová. Jej najnovší postoj a snaha odobriť a zlegalizovať POVINNÉ ZAO4KOVANIE detí a mládeže od 5-tich rokov je neprípustné. Podobne seniorov po 60-tich rokoch fyzického veku ! Sú to politické iniciaTíVY ZAMERANé proti REšPEKTOVANIU ZáKLADNýCH ĽUDSKýCH PRáV DOSPELýCH OBčANOV I DETí A MLáDEžE V v SR. JEDNOJEDNOZNAčNE. PRITOM JE ZNáME, žE 8. JANUáRA 2022 zverejnil Kochov vedecko-medicínsky Inštitút pre zdravie a zdravý vývoj obyvateľstva v Nemecku štúdiu, v ktorej ťažiskovej téze nájdeme, dokázané výskumníkmi tvrdenie, o variante Omikron Kovidu-19: " Až 94% Z A O Č K O V A N Ý C H respondentov vo výskumnej vzorke už po zaočkovaní bolo napadnutých mutáciou OMIKRONU !!! " A dovolenkár od Dubaja a minister zdravotníctva- zelený mozog Lengvarský bude verejne tvediť, že o OMIKRONE toho vieme veľmi málo a zo strany vedcov a výskumníkov - DOKONCA NEVIEME NIČ !!! Bohapustá lož ako metóda vedenia politiky v našom slovenskom zdravotníctve. A Nitrania sa dozvedajú, že ich renomovaná nemocnica sa podľa Lengvarského reformy Z M E N Í NA D O L I E Č O V A C I E P R A C O V I S K O !!!Zdôvodnenie potreby práve P R O S O C I Á L N E J E D U K Á C I E : človek 21. storočia je a ude práve prosociálny. S dominanciou prosociálnosti v štruktúre svojej osobnosti. Edukovanej - rodinou, školou, rovesníckymi skupinami, prostredím, štátom ako občan. Prečo? Pretože kapitalistickú, komunoistickú i postmodernú-postindustriálnu spoločnosť s rozvojom IKT, digitalizácie a umelej inteligencie, raz a navždy vystrieda mnou novo zadefinovaná v súčasnej filozofii a práve - PROSOCIÁLNA SPOLOČENSKO-EKONOMICKÁ FORMÁCIA, ak chcete spoločenstvo, či štáty. A jedným z prvých bude naše S L O V E N S K O §! P R O S O C I Á L N E S L O V E N SK O: Tým jasne splníme ako národ požiadavky kladené na náš národ v srdci Európy i EU prinajmenej pápežom Jánom-Pavlom II i súčasným Františkom, ktorý naposledy apeloval na Slovákov pri poslednej vizitácia SR v septembri 2021 !!! To sú obrovské ciele a spoločenská zodpovednosť SR pred svetom. Nebojme sa jej. Vládneme to aj bez Zelinu a eštebákov. Raz a navždy, vážení spoluobčania. Pozrite si môj filozofický traktát z 3.januára 2022 s názvom nie Kapitál či Komunistický manifest, lež PROSOCIÁLNOSŤ či PROSOCIÁLNY MANIFEST resp.Manifest PROSOCIÁLNOSTI !!!!

Už končím. V závere by sa patrilo prehľadne uviesť 10-11 doslovne formatívnych osobnostných  pilierov vedúcich k formovaniu KOMPLEXNE PROSOCIÁLNEJ OSOBNOSTI ČLOVEKA. Kolegovia, cítite a  registrujete politikmi sľúbenú zmenu kvality osobnostnej štruktúry žiaka a potom študenta v novom možnom projekte nášho  regioškolstva v 21. storočí. I tú originalitu Slovákov. v edukácii a nových formatívnych prístupoch. Nie  -BEZHLAVÉ  PREBERANIE A KOPÍROVANIE ANGLOSASKÝCH či ŠKANDINÁVSKYCH konkrétne fínskeho!), lež pred pedagogickou obcou sveta sa ocitá ORIGINÁLNY SLOVENSKÝ MODEL A PROJEKT ROZVOJA REGIO ŠKOLSTVA pre 21. storočie. EDUKÁCIA s DOMINANCIOU K PROSOCIÁLNOSTI v oblasti základnej osobnostnej kvality žiaka či študenta. A teraz schody vedúce ku komplexnej prosociálnosti DaM, bez ďalších komentárov, väzieb a interpretácií:

1/ sebauvedomenie, sebapoznanie, svedomie

2/ komunikácie - neverbálna, verbálna, priama-on line i dištančná cez sociálne siete;

3/ empatická inteligencia

4/ sociálna inteligencia, zmysel pre tím, kolektív a jeho potreby a sebapresadzovanie - opak individualizmu, ipsocentrizmu a egoizmu, dominancia nenásilia

5/ kognitívna-rozumová inteligencia

6/ tvorivosť- kreativita a originalita DaM v školskej triede i rovesníckych skupinách a rodinách

7/ asertivita, adverzita, produktívna hádka, dialóg, experimenty

8/ projektovanie a digitálne zručnosti, umelá inteligencia, IKT

9/ osobnostné vzory a hodnotové rebríčky - svetonázory, presvedčenie, konanie

10 prosociálnosť - služba druhým pomoc, sebadarovanie, nenásilie a jeho preferencia v spoločenských, tímových a medziľudských vzťahoch(!);

11 láska ako agapé, náboženstvá, láskavosť

12 komplexná prosociálnosť - morálny kódex , nie mladého budovateľa komunizmu, lež prosociálnej osobnosti pre život v novom miléniu;;

Éto vsjó, druzjá. Predýchajte, komentujte, diskutujte, kritizujte, veďme plodný dialóg aj novom roku 2022....

autor projektu - RNDr. et PaedDr. et PhBc. et ThMgr. Ivan Olejár PhVKI; Prešov;  3. januára 2022

PS... aby ste nehľadali zbytočne vo Wikipédii či na stránkach internetu, PhVKI je skratka, nie titul za menom hoci tak vyzerá; na celý blog sa vzťahujú autorské práva jeho pisateľa, copyright 2022

PhVKI, nie nezľaknite sa údernosti skratky - je prosociálny hybridný virtuálny križiak Internetu, používam aj skratky - prosocman, prosocJoker a logo - internetový vĺčko

Majtesa, kolkegovia apriatelia. Pokojný a plodný - kreatívnya originálny i prosociálny Nový rok 2022. Pozor na ministerské šimle - duo Groling@Pedagóg.PS pedagóg či Miron sú krycie mená aktívneho spolupracovníka ŠtB - Zelinu. Máloktorý spolupracovník tajnej polície komunistov mal tú česť a ma. až dve krycie mená... Pamätajme na pravdivé a overiteľné fakty o nás...

Z pohľadu týchto skutočností sa mi vidí C E S T A O B Č I A N S K E J N E S P O K O J N O S T I a O D P O R U V O Č I ich vládnucim mocným pri výnosných politických ŽĽABOCH - nepomerne materiálne bohatšieho KAZACHSTANU - (najbohatší štát ÁZUIE!) a jeho chudobnučkých OBČANOV ako logická a nezodpovednou a totalitnou politikou štátu jasne VYNÚTENÁ -ako aj veľmi príťažlivá pre nás Slovákov. Aby sme definitívne urobili väčší poriadok v krajinea obnovili princípy právneho štátu a zasiali skutočný pokoj a bratskú lásku a prosociálnosť do našich sŕdc, rodím tímov, pracovísk, národov i národnostných menším i štátu SR ako celku. Tak nám, Pán Boh POMÁHAJ ! Definitívnesa obrodiť a doviesť Nežnú 1989 definitívne do občanom prospešného konca. Za vyše 30 rokov tvrdých bojov a občianskych stretov i dialógov.

A na dôvažok prečítajte aj moje konštruktívne riešenie našich medziľudských vzťahov Jedinečné a originálne V mojich tézach Prosociálneho manifestu k občanom planéty. Predovšetkým chudobných a biednych, za živa umierajúcich na úkor posilňovania vplyvu a bohatstva 3% príslušníkov materiálne NAJBOHATŠEJ LOBBY súčasného sveta:

prosocmanprosocJoker Ivan Olejár; Prešov 10.1.2022Zdôvodnenie potreby práve P R O S O C I Á L N E J E D U K Á C I E : človek 21. storočia je a ude práve prosociálny. S dominanciou prosociálnosti v štruktúre svojej osobnosti. Edukovanej - rodinou, školou, rovesníckymi skupinami, prostredím, štátom ako občan. Prečo? Pretože kapitalistickú, komunoistickú i postmodernú-postindustriálnu spoločnosť s rozvojom IKT, digitalizácie a umelej inteligencie, raz a navždy vystrieda mnou novo zadefinovaná v súčasnej filozofii a práve - PROSOCIÁLNA SPOLOČENSKO-EKONOMICKÁ FORMÁCIA, ak chcete spoločenstvo, či štáty. A jedným z prvých bude naše S L O V E N S K O §! P R O S O C I Á L N E S L O V E N SK O: Tým jasne splníme ako národ požiadavky kladené na náš národ v srdci Európy i EU prinajmenej pápežom Jánom-Pavlom II i súčasným Františkom, ktorý naposledy apeloval na Slovákov pri poslednej vizitácia SR v septembri 2021 !!! To sú obrovské ciele a spoločenská zodpovednosť SR pred svetom. Nebojme sa jej. Vládneme to aj bez Zelinu a eštebákov. Raz a navždy, vážení spoluobčania. Pozrite si môj filozofický traktát z 3.januára 2022 s názvom nie Kapitál či Komunistický manifest, lež PROSOCIÁLNOSŤ či PROSOCIÁLNY MANIFEST resp.Manifest PROSOCIÁLNOSTI !!!!

Už končím. V závere by sa patrilo prehľadne uviesť 10-11 doslovne formatívnych osobnostných  pilierov vedúcich k formovaniu KOMPLEXNE PROSOCIÁLNEJ OSOBNOSTI ČLOVEKA. Kolegovia, cítite a  registrujete politikmi sľúbenú zmenu kvality osobnostnej štruktúry žiaka a potom študenta v novom možnom projekte nášho  regioškolstva v 21. storočí. I tú originalitu Slovákov. v edukácii a nových formatívnych prístupoch. Nie  -BEZHLAVÉ  PREBERANIE A KOPÍROVANIE ANGLOSASKÝCH či ŠKANDINÁVSKYCH konkrétne fínskeho!), lež pred pedagogickou obcou sveta sa ocitá ORIGINÁLNY SLOVENSKÝ MODEL A PROJEKT ROZVOJA REGIO ŠKOLSTVA pre 21. storočie. EDUKÁCIA s DOMINANCIOU K PROSOCIÁLNOSTI v oblasti základnej osobnostnej kvality žiaka či študenta. A teraz schody vedúce ku komplexnej prosociálnosti DaM, bez ďalších komentárov, väzieb a interpretácií:

Toto je v plnom originálnom znení môj odkaz v plnom znení ľudstvu... Ľudstvu 21 storočia Vlády ziskuchtivej celosvetovej Lobby na čele so slobodomurármi sveta. Nutne potrebujeme k ozdraveniu spoločnosti planáty Zem prosociálnosť. Teda, OZDRAVENIE a vybudovanie : Tu sú naše piliera edukácie:

1/ sebauvedomenie, sebapoznanie, svedomie každého pozemšťana;

2/ komunikácie - neverbálna, verbálna, priama-on line i dištančná cez sociálne siete;

3/ empatická inteligencia

4/ sociálna inteligencia, zmysel pre tím, kolektív a jeho potreby a sebapresadzovanie - opak individualizmu, ipsocentrizmu a egoizmu, dominancia nenásilia

5/ kognitívna-rozumová inteligencia

6/ tvorivosť- kreativita a originalita DaM v školskej triede i rovesníckych skupinách a rodinách

7/ asertivita, adverzita, produktívna hádka, dialóg, experimenty

8/ projektovanie a digitálne zručnosti, umelá inteligencia, IKT

9/ osobnostné vzory a hodnotové rebríčky - svetonázory, presvedčenie, konanie

10 prosociálnosť - služba druhým pomoc, sebadarovanie, nenásilie a jeho preferencia v spoločenských, tímových a medziľudských vzťahoch(!);

11 láska ako agapé, náboženstvá, láskavosť

12 komplexná prosociálnosť - morálny kódex , nie mladého budovateľa komunizmu, lež prosociálnej osobnosti pre život v novom miléniu;;

Éto vsjó, druzjá. Predýchajte, komentujte, diskutujte, kritizujte, veďme plodný dialóg aj novom roku 2022....

autor projektu - RNDr. et PaedDr. et PhBc. et ThMgr. Ivan Olejár PhVKI; Prešov;  3. januára 2022

PS... aby ste nehľadali zbytočne vo Wikipédii či na stránkach internetu, PhVKI je skratka, nie titul za menom hoci tak vyzerá; na celý blog sa vzťahujú autorské práva jeho pisateľa, copyright 2022

PhVKI, nie nezľaknite sa údernosti skratky - je prosociálny hybridný virtuálny križiak Internetu, používam aj skratky - prosocman, prosocJoker a logo - internetový vĺčko

Majte sa, kolegovia a priatelia. Vážení čitateli mojich vyše 700 b-logov. B-logeri. Pokojný a plodný - kreatívne originálny i prosociálny Nový rok 2022. Pozor na ministerské šimle - duo Groling@Pedagóg.PS pedagóg či Miron sú krycie mená aktívneho spolupracovníka ŠtB - Zelinu. Máloktorý spolupracovník tajnej polície komunistov mal tú česť a ma. až dve krycie mená... Pamätajme na pravdivé a overiteľné fakty o nás...

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  980
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu