Návraty vlády k príspevkom na záujmové aktivity detí v školopovinnom veku. Vítame ich. Pozor na zneužívateľov podpory pre deti. Príklady z Bardejova.

Za jednej z vlád v časoch politickej iniciatívy Pavla Ruska bol štátnym tajomníkom MŠVMŠ pán Tkáč, dnes už nebohý.R.I.P

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ivan Olejár <ivan.olejr@gmail.com>

11:25 (pred 1 hodinou)

komu: isu

Konečne a zaslúžene čosi z rozpočtu aj pre deti a  mládež SR. Vďaka Mariánovi Tkáčovi, bývalému e štátnemu tajomníkovi MŠMŠV SR, Dnes už nebohému dobrému kolegovi - R.I.P. Marián.  Tento politik vymyslel, navrhol a postupne zrealizoval v praxi škôl a školských zariadení regio-školstva SR - jednu úžasnú vec - práve ročný finančný príspevok na školopovinného žiaka na jeho záujmovú činnosť. Hoci sa plne osvedčil, postupne zanikol. Osobitne vtedy, ak sa ukázalo, že sa dá aj zneužiť na spôsob mŕtvych duší od Gogoľa. Slováci totiž boli vždy vynaliezaví, ak išlo o neoprávnený zisk financií. Teraz však sme pokročili. Máme solídnu protikorupčnú legislatívu. Preto podobné praktiky by ich vykonávateľov doživotne diskvalifikovali a skončili by vo väzbe.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Navrhovaný príspevok je vo výške 60€/mesačne na dieťa od 1.1.2023. Na rok 2023 je to viac ako zaujímavá suma - celkom 720€. Ak chcete, 21.600 slovenských korún. Kolegovia pedagógovia, priatelia dobrí, rodičia detí - to je suma, o akej sa na záujmovú činnosť za socíku nesnívalo mnohým stredne veľkým a malým školám - plne organizovaným, málotriedkam ani stredným. To zodpovedne prehlasujem ako pedagóg s vyše 40-ročnou praxou. A tu to dostane jeden donor - jedno dieťa na krúžok na rok. Asi sa mi sníva. Uštipnem sa. No. je to zaslúžené a spravodlivé. Prečo?

Naše deti a mládež boli od roku 2000 dlhodobo vykorisťované dospelými v každom štátnom rozpočte doteraz. Chlipne a hyenisticky ich vládni činitelia a poslanci NR SR a my dospelí rodičia a starí rodičia -hanebne rok čo rok ošklbávali o tieto prostriedky na ich rozvoj a vývoj prostredníctvom voľnočasových aktivít detí a mládeže. v školách a školských zariadeniach. Do Tento stupídny postup voči vlastným deťom sme dotiahli až tak ďaleko, že pred desiatimi rokmi v roku 2012 sme spustili obludný proces rušenia pýchy nášho školstva - Centrá voľného času v okresoch a mestách. Barbarský čin voči deťom. Za vlád Roberta Fica - najväčšieho barbara v našom školstve. V rámci jeho a len jeho POLITICKÉHO R E V A N Š U študentom a pedagógov voľného času za to, že boli aktívni v Nežnej a povalili moc komunistov typu R. Fico!!!! Tento politický srab takto zákerne a sofistikovane dodnes bojuje proti rozvoju záujmovej činnosti našich detí a mládeže. Hlavne, že jeho SMER-SD navonok všetkým ponúka obedy zadarmo a lyžiarske kurzy. Navonok a formálne. No, SMER-SD a R. Fico sa poponáhľali eliminovať a potom úplne zrušiť dobre rozbehnutý systém záujmových krúžkov a aktivít v našich základných a stredných školách, ktorý osnoval pán Tkáč.

SkryťVypnúť reklamu

Preto vám polici úprimne garantujem, že tento systém bude zakrátko veľmi funkčný, pretože ministerstvo i vedenia škôl a školských zariadení majú bohaté skúsenosti s realizáciou finančných prostriedkov na žiaka v systéme regionálneho školstva SR. Čo však s majetkom a budova bývalých Centier voľného času v našich okresoch, ktoré zanikli a utlmili svoju pestrú a bohatú činnosť? Niektoré, napr. bardejovské CVČ mali dokonca telocvičňu, počítačové učebne s internetom a pod. Predstavte si, že HLAVNÝ L I K V I D Á T O R CVČ v Bardejove dodnes pracuje vo funkcii VEDÚCEHO ODBORU ŠKOLSTVA V BARDEJOVE meste. Nevídali, neslýchali. Živo si pamätám na mimoriadnu pedagogickú radu zvolanú RŠ na jeho pokyn, kde bez škrupulí presviedčal pedagogickú radu o zrušení CVČ v Bardejove. Sám som bol proti zrušeniu CVČ prihlasovaní za jeho zrušenie PROTI a rada sa čudovala ako som mohol byť verejne proti!? Neskôr, ma bez milosti smeráci vyhodili na dlažbu... 27 mesiacov pred riadnym dôchodkom. Chobotnica SMERu-SD má D O D N E S neuveriteľné chápadlá moci VŠADE, priatelia. Verte mi.

SkryťVypnúť reklamu

Iný praktický príklad korupcie v školstve. Niektoré okresy mali v štátnom vlastníctve aj Školy v prírode. Napr. v Bardejove, kde som 5 rokov pracoval v inšpektorskej funkci, bola v CHmeľovej ukážková škola v prírode pre celoročné pobyty detí v lyžovačkou a sánkovačkou v blízkom lyžiarskom stredisku - Regetovka !!! Dnes je komplex v rukách súkromníka I. Banduriča a ten, hoci je v dôchodkovom veku, je dokonca riaditeľom jednej z veľkých základných škôl v Bardejove !!!! To sú korupčné džoby v Bardejove, v jeho regionálnom školstve, že?!!! A tento riaditeľ nás s kolegyňou nemilosrdne vyhodil zo školských služieb už v roku 2015 za jednofarebnej vlády R. Fica. !!! Tento zazobaný boháč a odľud. A riaditeľuje, za Ficovho osobného kamaráta a primátora Bardejova B. Hanuščáka, veselo ďalej. A mädlí si ruky ako zbohatne z budúcich príspevkov detí 60€/mesačne v priestoroch svojej SÚKROMNEJ ŠKOLY V PRÍRODE v CHMEĽOVEJ V OKRESE BARDEJOV!"!!! Pozor priatelia, aby takto neskončili - dnes vítané, štátne prostriedky v rukách chamtivcov, špekulantov a prisluhovačov SMERu-SD, akým bol, je a bude aj riaditeľ ZŠ B. Krpelca v Bardejove. Uznávaný a úctyhodný človek. Ten pravý človek, no bez charakteru.Tretí príklad je osobnou skúsenosťou s krúžkami. Boli časy, ke´d som na strednej škole aktívne viedol päť krúžkov. To bolo viac ako všetkých ostatných u 25-tich zvyšnýcxh kolegov zboru. Zadarmo. Za socíku. Plus Stredoškolskú činnosť študentov. Mali sme úspechy na úrovni bývalého Východoslovenského kraja napr. s projektom pružného elektrického článku.

SkryťVypnúť reklamu

Po prestupe do ZŠ som viedol pravidelne krúžok počítačovej animácie. Detí som mal vždy dostatok. Požíval som aj výhody systému financovania krúžkov, ktorý zaviedol práve M. Tkáč. R.I.P. Marián. Mesačne som si takto prilepšil o asi 25€, ktoré som investoval mesačne do dôchodkového sporenie v treťom pilieri. Až raz sa to okamžite skončilo. Ked som bol verejne obvinený, že do krúžku robím nábor as dokonca nútim žiakov aby sa doň prihlásili. Zástupkyňou pre II. stupeň I. Makarovou, ktorá ma na vedení školy vyhlásila za svojho osobného N E P R I A T E Ľ A. V tejto pozícii som čestne zotrval ešte desiatku rokov. Kým sa osobne nepostarala o moje prepustenie zo školských služieb v roku 2016. So súhlasom RŠ už nového riaditeľa ZŠ - I. Banduriča. Vtedy som sa zaťal a odmietol viesť v škole akýkoľvek záujmový krúžok. A vytrval som statočne do konca pôsobenia na škole. Dnes dodávam. Nedajte sa zlomiť a odradiť , kolegovia moji, bossingom a odplatou nadriadených za nijakých nepriaznivých okolností. O.I. som prišiel o vyšší dôchodok dodnes. Asi o 5€mesačne Za sedem rokov - asi 84 mesiacov je to suma - 420€ - asi štyri trináste dôchodky. Nech jej slúžia na úžitok - Makarovej zo ZŠ B. Krpelca v Bardejove...

Moje záverečné slová mieria k ministrovi školstva B. Grohlingovi. Ako to, že ste nepodporili tento návrh.? To vám totálne nezáleží na aktívnom využívaní voľného času detí a mládeže regio-školstva na Slovensku?! Ste veľmi zlý gazda, pán môj. Ďakujte Matovičovi, že na deti myslel. I súčasnej vláde SR, ktorej ste čelným predstaviteľom za super liberálnu SaS. I so svojím hlavným poradcom a exkomunistom a spolupracovníkom ŠtB s krycími menami Miron a Pedagóg - súdruhom Mironom Zelinom. Že zlá zelina nevyhynie? Ale áno. Aj týmto vysoko pozitívnym návrhom Vašej vlády, mister Grohling. Spamätajte sa a ako chlap - okamžite odstúpte z ministerského postu! Veď práve deti a mládež boli okradnuté vládami a poslancami NR SR od roku 2000 - už 22-krát dohromady v schválených v štátnych rozpočtoch.! Z peňazí všetkých daňových poplatníkov a občanov SR. Túto tragédiu. pochopte, prosím vás!

Včera ma nepríjemne prekvapilo konštatovanie renomovaného odborníka zo Slovenskej akadémie vied na TA3 v Ekonomike - Viliama Páleníka. Tento pán neznalý vravel, že je 60€/mesačne na záujmovú činnosť školopovinného dieťa veľa a je prepychom. Pane, spamätajte sa. Veˇ%d za vášho riadenie rozpočtov v za posledných 20 rokov deti utrpeli naj škody. Vy osobne ste šetrili prostriedky na bezbranných deťoch a mládeži. Hyenisticky, pane z Akadémie. Hanbite sa. Z akadémie by som vás vyrazil - verte mi. S takými akademikmi ako Vy to môžeme rovno zabaliť.

RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. et RNMgr.  Ivan Olejár PhVKI - prosociálny hybridný virtuálny križiak Internetu, Prešov, 22.4.2022; Majte sa bdejme na príspevkami od 1.1.2023; Ahojte, kolegovia-Iv

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  828
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu