Plníme odkaz generála Pattona: Posúvane imperiálne Rusko na územie - kam patrí historicky. II. svetová vojna definitívne skončila. Bude ďalšia ?!

Včera na ČT2 išiel veľkofil Patton. Súčasné Rusko sa posunulo do pôvodných hraníc pred II. svetovou vojnou. To je dobré.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

II. svetová vojna v matičke Európe definitívne skončila, hádam 22.2.2022. Rozhodnutím ruského parlamentu ratifikovať uznanie Doneckej ľudovo-demokratickej a Luhanskej ľudovo-demokratickej republiky. Pre Slovensko - prijatím obrannej zmluvy s USA týždeň predtým. Tento fakt si uvedomuje aj súčasný prezident Vl. Putin a jeho generálny armádny štáb. Svoje odvážne tvrdenia dokážem udalosťami a historickými faktmi.

NATO vedome využilo vlády Michaila Gorbačova a Borisa Jelcina & a obratne získalo pre svoje jednotky východné krídlo matičky Európy. Išlo o veľmi dlhodobý proces dávno po ukončení bojov II. svetovej vojny na bojiskách Európy. I po kapitulácii Japoncov v roku 1945. Zakrátko po ukončení bojov stáli v Európe proti sebe dva vojenské bloky: NATO a Waršavska zmluva. Začalo obdobie s tzv. STUDENEJ VOJNY medzi Západom a Východom v matičke Európe. Do roku 1991!!! Trvala 45 rokov. Územným výsledkom konca fázy Studenej vojny boli rozpad ZSSR (Zväzu sovietskych socialistických republík - bolo v ňom 25 tzv. zväzových republík s komunistickým ústredím v Moskve!!!) . A rozpad vojenského armádneho paktu socialistických krajín Európy - Waršavskej zmluvy. Začal sa otvorený boj o územie a zabezpečenie o vojenskej obrany krajín bývalého bloku Waršavskej zmluvy na európskom kontinente prebiehajúci intenzívne na prelome milénií . Západ získal pod svoj vplyv vstupmi do EÚ a NATO - postupne viac ako 10krajín socialistickej a komunistickej svetovej sústavy iba z Európy. Získalo konkrétne pod svoju správu z Waršavského bloku postupne Poľsko, Litvu, Lotyšsko, Estónsko, Chorvátsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Rumunsko i Bulharsko !!!!! Desať krajín. O vstup prejavujú v súčasnej vojne Fínsko, Švédsko, Ukrajina, Gruzínsko, Kosovo.... V Európskej Únie žiadajú vstup Ukrajina, Srbsko, Kosovo, Severné Macedónsko a iní. Plní sa tak aj súčasnosti projekt a požiadavka hrdinu II. svetovej vojny - generála II. armády USA v časoch záveru II, svetovej vojny, kedy pri oslave víťazstva zbraní v Európe konštatoval: " Mali sme obrátiť bojujúcich Nemcov na Západe Európy proti Sovietom, aby sa vykántrili v bojoch o Východnú Európu. Nestratili by sme z nerozumne nemecký Berlín, československú Prahu i poľskú Waršavu i maďarský Budapešť! " Prorocké konštatovanie o výsledkoch samotných bojov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veď trvalo ďalších 75 rokov, kým sme ich dnes získali pod vplyv západnej parlamentnej demokracie ako znovu, už DEFINITÍVNE oslobodené krajiny odd vplyvu komunizmu a socializmu i tzv. ľudovej demokracie východného typu. Takej, akú budujú v súčasnosti východo ukrajinské ľudovodemokratické republiky - Luhanská a Donecká. A zaskočený historickým vývojom Európy- V. Putin práve bojuje za tvorbu Chersonskej ľudovo- demokratickej republiky - špeciálnou operáciou vojenskej denacifikácie a demilitarizácie i ľudovým referendom ukrajinských občanov na príslušnom území Ukrajiny. Preto pred vypuknutím vojny uznal Doneckú a Luhanskú ľudovo-demokratické republiky aj ruský parlament na území Východnej Ukrajiny. No veľmi neskoro sa spamätali. Možno dokonca tvrdiť, že až teraz, po období fázy studenej vojny končiacej rozpadom Ríše zla - komunistického Sovietskeho Zväzu socialistických republík začiatkom 90-tych rokov minulého storočia ako následku perestrojky Michaila Gorbačova, i za vlády Borisa Jelcina, kedy sa NATO územne pohlo na Východ Európy. Šťastie, že V. Putin sa z týchto dvoch šokov spamätal až v roku 2014, keď vojensky anektoval ukrajinské územie Krymu a podporoval vznik odštiepeneckých Luhanskej a Doneckej ľudovodemokratickej republiky.na území Ukrajiny.

SkryťVypnúť reklamu

Nečudo, že teraz bojuje úporne o Ukrajinu ako celok. Keď straty vplyvu imperiálneho ZSSR i súčasného Ruska sú už OBROVSKÉ !!! A hranice NATO poriadne posunuté na východ! Preto Bielorusko, Moldavsko, Gruzínsko, Ukrajina a iné štáty Ríše zla - ZSSR - nikdy nesmú byť podľa Rusov logicky vo zväzku NATO. To láskavo pochopme vospolok. Splnili sme so cťou odkaz generála Pattona. Pre bezpečnosť Európy. Získali sme pre slobodu a demokraciu minimálne 10 štátov bývalej Waršavskej zmluvy. Jasné víťazstvo nad chúťkami ruského imperátora V. Putina a jeho generálmi. Bohu vďaka.

Zločinec Putin Vladimír vsadil všetko na jednu kartu. Vyprovokovanie svetového vojnového konfliktu medzi Ruskom a zvyškom sveta. Za konflikt na znovurozdelenie mocenského vplyvu na planéte medzi USA, EÚ, Čínou a Ruskom. Biden to odhaľuje. Stoltenberg a Von Layenová tiež. Obetovali sme Ukrajinu. Našou povinnosťou je všeobecná pomoc Ukrajine a jej hrdinom. Spoločným úsilím -odvrátime tretiu svetovú - poslednú a jadrovú vojnu ľudstva v 21. storočí. Vďaka Bohu.

SkryťVypnúť reklamu

V týchto súvislostiach sa nebojme na Slovensku činnosti tradičných ľudových strán, hoci proruských(!), ešte z čias vojnového štátu v časoch II. svetovej vojny. Skôr sa chráňme vplyvu a dôsledkov ľavicovo-extrémistickej strany& SMER-SD, proruských dankovcov a liberálov v SR. Nemali by na Slovensku aspoň do polstoročia vládnuť v SR !!!! Inak nás ľudovo-demokratická budúcnosť a osud Doneckej a Luhanskej ľudovo-demokratických republík a vazala Ruska neminie. A nepomôže nám ani súčasné ukotvenie v NATO ani v EÚ. Pozrime, čo sa deje v Maďarsku. Kolaboruje otvorene s V. Putimom a Moskvou!!! 33-rokov po revolúciách vo Východnej Európe. Uvidíme, čo ukážu budúco týždňové parlamentné voľby v Maďarsku?! Bdejme!

SkryťVypnúť reklamu

pozorovateľ a prosocJoker Ivan Olejár PhVKI; Prešov, 27. marca 2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  824
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu