Pochopme riešenie zábezpeky mieru v Európe zo strany V. Putina. Skutočným víťazom násilia v matičke Európe - je tretia veľmoc - trpezlivá Čína!

Rusko vždy bolo, je a bude svetovou veľmocou.. Preto logicky zabezpečuje a stabilizuje aj obdobia mieru a vojen sveta.

Pochopme riešenie zábezpeky mieru  v Európe zo strany  V. Putina. Skutočným víťazom násilia v matičke Európe - je tretia veľmoc - trpezlivá Čína!
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je tomu tak i v súčasnosti. Keď novou veľmocou sa stáva Čína. Hrá rovnakú rolu ako USA i Rusko. A je otázkou veľmi krátkeho času kedy sa pokúsi o definitívne riešenie,. po vzore Ruska, pre Tibeťanov, Ujgurov, Tchai-Wan, Tibet a pod. na "svojich" územiach ! Na to pamätajme. V duchu princípov Teórie múdrej opice komunistického politika Teng-Siao-Pinga! Verte mi, priatelia.

V ďalekom pohorí Altaj sedala v korune mohutného stromu opica. V údolí sledovala lovenie veľkej koristi dvojicou mohutných tigrov. Po jej skolení a ulovení sa medzi nimi začal boj na život a smrť o telo samotnej koristi. Po boji, vyčerpaní uhynuli. Opica zišla zo stromu pre nimi vybojovanú korisť v ich smrteľnom brato vražednom tragickom zápase. Bola jej celá... Pocítila úľavu. Toľko, v Číne rozšírená bájka s názvom !"O múdrej opici." z čias mudrca a starovekého filozofa Lao-T´Cea.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aplikujme ju na súčasný konflikt USA-Rusko -na územnej koristi boja veľmocí - Ukrajine... A sme doma. Už teraz smelo a logicky tvrdím, že jediným veľmocenským víťazom sporu o územie Ukrajiny je Čína - múdra opica na politickej scéne dneška planéty Zem. Bude môcť beztrestne a podobne rriešiť svoje historické územní nároky.

A teraz k mysleniu Putina. Práve sa vysokí funkcionári-Rusi vyjadrili, jeho naj spolupracovníci, že mu nikto nevidí do hlavy a nevie predpokladať - kam pôjde mechanizácia armády Ruska .... Kde sa zastaví? Áno, to vie iba V. Putin. No, jeho scenár riešenia územia Ukrajiny je odkukaný z čias delenia územia Nemecka víťaznými veľmocami po ukončení II svetovej vojny. Na šťastie pre vtedy zainteresovaný svet - M I E R O V É H O D E L E N I A ÚZEMIA PORAZENÉHO NEMECKA ! MIEROVÉHO a relatívne pokojného. Áno, vznikne nový -" Donecký múr na Ukrajine!!!" (mnou originálne použitý termín - copyright naň!)

SkryťVypnúť reklamu

Za cenu mieru a uchránenia Európy oh zničujúceho násilného vojnového konfliktu !!! Na tom neodvolateľne trvám. Preto tvrdím, že mám Vladimíra NAČÍTANÉHO aj ako - aj ako dlhoročného vysokého dôstojníka všemocnej komunistickej KGB za čias ZSSR práve vo Východnom socialistickom Nemecku. To je všetko, priatelia.

Putin významne pomáha Číne. Paradoxne, , aby Rusko veľmocensky preskočila a stala sa lídrom sveta. Zvlášť, po NEDÁVNOM neúspechu Bidena, Harrisovej a USA v Afganistane !!!! A teraz Ukrajina. Ďalšia porážka politík EÚ i Slovenska. Porážka na hlavu našej zahraničnej politiky za vedenia Ivanom Korčokom - liberálom z SaS !!! Kyjev práve zaviedol výnimočný stav s nosením zbraní na 30 dní. Ide aj o zákaz vstupu na územie Ukrajiny !!!m Uvidíme reakciu Putina. Možno ho aj toto opatrenie zastaví na dnešných hraniciach Doneckej a Luhanskej ľudovo-demokratických republík. Vyslyš, Pande Bože !!!! Na anektované republiky sa výnimočný stav nevzťahuje !!!! A priúpočítajme aj úspech vojenského výsadku Putina v Kazachstane... A nečudujme sa Putinovým riešeniam. Hoci silovým, no v konewčnom dôsledku - P R O TR I V O J N O V Ý M !!!!

SkryťVypnúť reklamu

A píšte a komentujte si po sociálnych sieťach sveta čo chcete. V mojom blogu sú podstatné pravdivé fakty o vojne a pokoji vo svete. I prínose politiky V. Putina k mierovým úsiliam planéty.

prosocJoker Ivan Olejár; Prešoiv,l 23.2.2022; copyright na obsah blogu;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  829
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu