reklama

Principiálny rozdiel medzi politikami v prospech občanov - Čechie a Slovenska - minianalýza b-logera prosocmana@prosocJokera I.O

Aj včera, v nedeľu - 9.1.2022 sme mohli sledovať vo verejno-právnej inštitúci - SRTV- debatu 7-mich zástupcov strán SR.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Troch opozičných a štyroch parlamentných, vedenú pánom redaktorom Makarom na STV1 - napoludnie.

Dnes, ako na potvoru -priniesla česká spravodajská TV-24hodin kusú, no, pre českých dôchodcov veľmi povzbudzujúca správu z tisku (ako sa spieva v rovnomennej piesni básnika a speváka Karla Kryla...

Vzhľadom na monentálnu- až 7% I N F L Á C I U v EÚ, sa dôchodky v Čechách budú valorizovať už k 1. júlu 2022, novou vládou pána premiéra ČR- Ivana Fialu.!!! Tak to je pre nás slovenských dôchodcov - doslovne i do písmena - S O C I Á L N A B O M B A ! Blahoželáme úprimne Fialovej vláde k doslovne PROSOCIÁLNEMU aktu a procesu pre krízou najviac postihnuté spoločenstvo bratských českých dôchodcov !!! A úprimne im závidíme !!! Nech náš Pán Boh milostivo požehná za rozhodnutie vláde Ivana Fialu. Prilepšia si zároveň aj naši slovenskí dôchodcovia, ktorí celý resp. časť dôchodku poberajú v Čechách. Zvyšným slovenským dôchodcom zostávajú iba oči pre plač a veľký žiaľ z antiempatickej, mrazivo chladnej a ANTIPROSOCIÁLNEJ sociálnej politiky E. Hegera !!! I sociálneho križiaka a ministra práce a sociálnych vecí - TLČHUBU - Milana Krajniaka. Ktorý takto pred vyše rokom považoval povinné testovanie nariadené ešte vládou psychicky chorého politika Igora Matoviča, za aktivitu prekonávajúcu udalosti Slovenského národného povstania. Ďalší duchovne postihnutý minister v Hegerovej súčasnej vláde.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Charakterizujem ju politologicky. V zhode s Jánom Baránkom - prognostikom. Ide všeobecne o vládu - N E O K O M U N I S T I C K Ú, s výraznými prvkami LIBERALIZMU i extrémneho FAŠIZMU !!!! Liberalizmus reprezentuje politika SaS - vodcu R. Sulíka a jeho poskokov. Jasné profašistické prvky reprezentujú hlavne P O L I T I K Y a súčasné praktiky -, prokresťansky sa cítiace OĽANO E. Hegera a I. Matoviča a sem-tam aj SME-RODINA Borisa Kollára. Priskoč strana Za ľudí V. Remišovej kváka a vyrába väčšinou politické passé a nezmysly. Pár dôkazov.

Prešľapy ministerky spravodlivosti M. Kolíkovej sú všeobecne známe a odsúdenia hodné. Hlavne okolnosti tragického úmrtia generála M. Lučanského z Popradu. Ktorý zákonite podľahol NEĽUDSKÝM PODMIENKAM K O L Ú Z N E J VäZBY v Prešove! Po nedokonanej samovražde napokon skonal v Prešovskej nemocnici...Dodnes nie sú okolnosti tejto tragédie jasne a jednoznačne objasnené a vyvolávajú vášne a nejednotu, nie súdržnosť ako si to želajú v Novom roku koaličníci !!!

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Veľahklasná politika šéfky a krikúňky i pomstiteľky cez Pexeso ňou starostlivo vybraných ODSÚDENCOV (!) z radov oslice bývalých politikov v SR - oslice - V. Remišovej o kvalitatívnej zmene čerpania finančnej pomoci Fondov EÚ, poskytnutých pre kalendárny rok 2021 Slovensku, vo výške 600-800 miliónov€, čo je 1,8 až 2,4 M I L I Á R D českých korún(!) sa N E K O N A L A. Napriek bombastickým rečiam Veroniky a ňou zriadeného Úradu informatikov v Košiciach aj na tieto účely ! Hanba a stud z takej praktickej politiky v "prospech - nás občanov SR."

Hrdina a podpredseda parlamentu zo ZA ľudí- Šeliga@deväť, zatiaľ nemenovaných koaličníkov -zas vehementne vyzývajú šéfa Generálnej prokuratúry SR - M. Žilinku, aby necestoval na oslavy 300. výročia ruskej prokuratúry..., no o dôstojné dôchodky občanov-seniorov sa absolútne nestará !!! V roku najsilnejšej záťaže a zdražovania všetkých tovarov, energií, nájomného, potravín i služieb!!!! Je to svetonázor a postoj chladného vypočítavca, ktorý bez akýchkoľvek výčitiek svedomia -prezliekol politický i subsidiárny kabát jeho aktivít pri pochodoch a na námestiach Slovenských miest a obcí pred februárovými parlamentnými voľbami 2021 a pružne ho zamenil za tvrdý a neotrasiteľný pancier politika už nie Za 2udí! ako sa zaviazal, lež za MOCNÝCH a AROGANTNÝCH POLITIKOV KOALíCIE súčasnej SR , zasievajúcich čoraz väčšiu a väčšiu dávku S T R A C H U , D E P R E S I Í a existenčných obáv našich rodín. A vraj Za ľudí-politika. Výsmech občanom a ich deťom a mládeži.!!!! To je tá - aj ním sľubovaná radikálna a princiapiáne odlišná Z M E N A v politickej praxi a v empatických prístupoch k požiadavkám občanov SR!

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Blá, blá, blá -jeho, Čaputovej i Hegera o občianskej súdržnosti je ich zbožným a totálne nenaplneným želaním... To by museli denne prevázdzať prosociálnu a proobčiansku P O L I T I K U. Každodenne a veľmi zodpovedne, pravdivo, spravodlivo a jednotne pre všetkých občanov bez rozdielu !!! Až potom je možné ŽAŤ JEDNOTU A SÚDRŽNOS5 občanov štátu SR... ?!

Máme tu v hlbokom predklone - s politikami tohto štátu - K O L A B O R U J Ú C U cirkevnú hierarchiu na čele s Konferenciou biskupov Slovenska . Tvrdím to ako katolícky teológ s vyše 20-ročnou praxou unisono s analytikom a prognostikom Jánom Barankom. Hodnotiacm rok 2021 v relácii s redaktorkou E. Vincúrikovou. Pozri videosekvenciu bilancie J. Baránka na nete- s názvom: "Odvaha v SR ZDRAŽELA - S T A T O Č N Ý C H (občanov-aktivistov!) - U B Ú D A !"

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Podobne permanentne zlyháva v ťažiskových a prioritných službách pre občanov SR - jej prezidentka - p. Z. Čaputová. Jej najnovší postoj a snaha odobriť a zlegalizovať POVINNÉ ZAO4KOVANIE detí a mládeže od 5-tich rokov je neprípustné. Podobne seniorov po 60-tich rokoch fyzického veku ! Sú to politické iniciaTíVY ZAMERANé proti REšPEKTOVANIU ZáKLADNýCH ĽUDSKýCH PRáV DOSPELýCH OBčANOV I DETí A MLáDEžE V v SR. JEDNOJEDNOZNAčNE. PRITOM JE ZNáME, žE 8. JANUáRA 2022 zverejnil Kochov vedecko-medicínsky Inštitút pre zdravie a zdravý vývoj obyvateľstva v Nemecku štúdiu, v ktorej ťažiskovej téze nájdeme, dokázané výskumníkmi tvrdenie, o variante Omikron Kovidu-19: " Až 94% Z A O Č K O V A N Ý C H respondentov vo výskumnej vzorke už po zaočkovaní bolo napadnutých mutáciou OMIKRONU !!! " A dovolenkár od Dubaja a minister zdravotníctva- zelený mozog Lengvarský bude verejne tvediť, že o OMIKRONE toho vieme veľmi málo a zo strany vedcov a výskumníkov - DOKONCA NEVIEME NIČ !!! Bohapustá lož ako metóda vedenia politiky v našom slovenskom zdravotníctve. A Nitrania sa dozvedajú, že ich renomovaná nemocnica sa podľa Lengvarského reformy Z M E N Í NA D O L I E Č O V A C I E P R A C O V I S K O !!!

Z pohľadu týchto skutočností sa mi vidí C E S T A O B Č I A N S K E J N E S P O K O J N O S T I a O D P O R U V O Č I ich vládnucim mocným pri výnosných politických ŽĽABOCH - nepomerne materiálne bohatšieho KAZACHSTANU - (najbohatší štát ÁZUIE!) a jeho chudobnučkých OBČANOV ako logická a nezodpovednou a totalitnou politikou štátu jasne VYNÚTENÁ -ako aj veľmi príťažlivá pre nás Slovákov. Aby sme definitívne urobili väčší poriadok v krajinea obnovili princípy právneho štátu a zasiali skutočný pokoj a bratskú lásku a prosociálnosť do našich sŕdc, rodím tímov, pracovísk, národov i národnostných menším i štátu SR ako celku. Tak nám, Pán Boh POMÁHAJ ! Definitívnesa obrodiť a doviesť Nežnú 1989 definitívne do občanom prospešného konca. Za vyše 30 rokov tvrdých bojov a občianskych stretov i dialógov.

prosocmanprosocJoker Ivan Olejár; Prešov 10.1.2022

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  980
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu