Sláva Ukrajine ! Sláva a česť jej gerojam!

Takto znie plný pozdrav a odpoveď naň sympatizantov Ukrajiny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dnes, až 15.3.2022 som konečne našiel odvahu a vybral som sa do Košíc z Prešova- aby som priamo na stanici zažil atmosféru utekajúcich migrantov na vlastnej koži - autenticky.

Prekvapilo ma ich arogantné správanie vo vlaku Prešov-Košice. Ich trojčlenná rodina absolútne nerešpektovala povinnosť mať rúška vo vlaku. Veselo sa bavili bez nich až do Drienovskej Novej Vsi. Skúsil by to urobiť náš slovenský občan! Mastná pokuta by ho neminula. Nasadili si ich, po mojom upozornení kontrolórky lístkov, ktorá im už ich skontrolovala lístky, no nereagovala. Keď som diskrétne upozornil sprievodkyňu na fakt, že nemajú rúška a ohrozujú nás nákazou Kovidu. Nasadili si ich a rapotali veselo ďalej... Môj prvý negatívny kontakt s Ukrajincami na našom území.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ponúkol som dámam kvalitný kožuch do zimy. Odkázali mi, aby som ich N E O B Ť A Ž O V A L. Povedal som si skromne, že nikdy viac a nikomu z utečencov sa nebudem vnucovať. Mimochodom, kožuch sa manželke po príchode z neúspešnej misie do Košíc zapáčil na prvý pohľad. Som spokojný.

Absolútne nie s cieľom misie. V Košiciach na stanici v Biocentre v kóji na poschpodí totiž vôbec N E O Č K O V A L I . Hlavne, že si veľkohubo dali do televízie. Že očkujú každý deň aj vakcínou Johnson @ Johnson ! Neočkovali. Iba budú v jeden-jediný deň očkovania na košickej stanici vôbec v týždni - najbližšie - v piatok 17. 3.2020... Pripravili ma ako seniora o podporu 200€. Ďakujem vám, spoluobčania-politici samo- správnych krajov na Východe. Prešvihol som aj posledný termín. Po arogantnom a svojvoľnom zrušení očkovania vakcínou Johnson @ Johnson v Prešovskom samosprávnom kraji - v piatok v Prešove -11.3.2022 klérofašistom Milanom Majerským - predsedom Prešovského samosprávneho kraja. Znovu kandidátom za KDH na predsedu PSK. Hanba mu ! Za aktivitu neočkovania v Epérii -proti nám seniorom v SR. Ani sa neráčil ospravedlniť seniorom. Zbabelec. Radšej budem voliť pacienta z levočskej psychiatrickej 13. ako jeho - Levočana.

SkryťVypnúť reklamu

Potom so pokorne vyšiel pred stanicu. Znechutený misiou som zašel na pivo do bufetu k Viktorovi. Tam som narazil na skutočného priateľa-Ukrajinca Voloďu z Mukačeva. Bojujú jeho dvaja synovia. Dali sme si borovičku a vodku na ich úspešný boj proti agresorom. Na Putina nenašiel slovo ospravedlnenia. V tom sne sa zhodli perfektne. Rozlúčil som sa so slovami: Sláva Ukrajine! Sláva geriam Ukrajiny! znela jeho odpoveď. Pán Boh požehnaj aj ich a ostatných statočných Ukrajincov. Vraciam sa do Prešova uveličený. Ukrajinci naozaj chránia budúcnosť EÚ! O ničom menčom ich odboja Putinovi ma nikdy a nik nepresvedťí. Sláva gerojam Ukrajiny i EÚ !!!! Koniec dobrý, všetko dobré.

SkryťVypnúť reklamu

Dodávam, že v stredu - 14.3.2022 už mám za sebou tradičnú pápežskú audienciu z Ríma so svätým otcom Františkom zameranú na deti, mladé rodiny a nás seniorov k Medzinárodnému dňu starých a chorých. My seniori sme pre naše deti a vnukov studnicou múdrosti a životných skúseností a preto máme právo na dôstojnú starobu a pomoc. Obzvlášť chorí spoluobčania. Aký ostrý kontrast s necitlivými poslancami NR SR B. Kollára, ktorí oprávnené požiadavky dôchodcov odmietli zaradiť do programu utorkovej schôdze NR SR. A to deň predtým sa Heger vo Vatikáne bratal s pápežom Františkom a uisťoval ho o adresnej pomoci chudobným v SR. Aké FARIZEJSTVO a POKRYTECTVO špičiek slovenských politikov. A to sa Heger pokladá za kresťana. Je horším ako pobirmovaný expremiér R. Fico. Týmito pravdivými skutkami. Keď občanom s Čaputovou a B. Kollárom odkazujú, že majú právo žiadať trojpercentné navýšenie dôchodkov seniorov SR až o POL ROKA, teda v druhej polovici septembra !!!! Tak to radšej vydržíme ešte tri mesiace a od 1. 1.2023, chceme vypočítané podľa Krajniaka 8,3 percentné zvýšenie na rok 2023. Nás neobabrete. My október, november a december 2022 vydržíme. A potom chceme svoje 8,3% zvýšenie našich úbohých dôchodkov. V závere audiencie pápež František nám požehnal a posvätil aj prinesené devocionálie pred obrazovky či priamo do chrámu v Ríme. Dali sme s manželkou posvätiť dva obrazy svätej rodiny, kovový kríž a veľký kovový kalich ešte z 19. storočia z čias Uhorska. Máme teda obrovskú radosť, napriek totálnemu zlyhaniu našich politikov, zvlášť tria Čaputová, B. Kollár a Heger.

SkryťVypnúť reklamu

Ten sa zápecnícky zachoval aj v súvislosti so stredajšou návštevou politických elít v bombardovanom Kijeve Zelenského štábu. Ivan Fiala je razom českým hrdinom dneška. Brat zosnulého nad Katyňou pri leteckom nešťastí prezidenta Kacziňského -Jaroslav K. posilnil politické pozície skúseného matadora na poľskej politickej scéne. Podobne člen a premiér Slovinska. Len Heger, jak ten dedo svitký, čo se vraj nebojí bitky zalizol ako potkan do myšacej diery v duchu druhej časti riekanky o bojovom dedovi zápecníkovi, ako ich nazval exminister zahraničia Lajčák - "Kde se chlopci bijú - ja se za pec skryjú !!!! Taký je Edo Heger hrdina-zápecník. Určite padne.

prosocJolker Ivan Olejár, 25. 2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  829
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu