Úmyselné bagatelizovanie víťazstva demokracie v USA na Slovensku !!

Písmo: A- | A+

V prezidentských voľbách vo veľmoci sveta číslo jeden - v USA - zvíťazila definitívne Demokratická strana USA nad Republikánskou stranou USA. A ako pridanú hodnotu získala okrem prezidenta, jeho zástupkyne aj prevahu v oboch -

komorách - v SENÁTE USA a j v KONGRESE USA. V rozhodujúcich legislatívnych, riadiacich, kontrolných i výkonných orgánoch i inštitúciách moci a vládnutia v krajine !!! Treba demokratom úprimne zablahoželať k skutočne drvivej porážke republikánov, z ktorých podľa amerických agentúr a filmových dokumentov USA - je až okolo 90% senátorov a kongresmanov i ostatných vplyvných politikov tajnými členmi slobodomurárskych lóží. Tých lóži voľnomyšlienkárov a časti liberálov sveta, ktorých hlavným cieľom od stredoveku bola, je i bude - svetu vláda. Cez enormné materiálne bohatsvo sveta zoskupené a držané väččinovo v ich osobnom vlastníctve. To je väčšinou tá trojpercentná hŕstka najbohatších svetoobčanov vo vlastníctve ktorej je asi 90% materiálneho bohatstva a kapitálu ľudstva. A rozhodujúca o reálnom bytí či nebytí celého zvyšku populácie planéty. O kvalite života, preferencii zdravia a harmónii súžitia ľudstva s prírodou Zeme i s okolitým vesmírom už stáročia... A kam sme dospeli vďaka práve ich svetu vláde za posledné dve storočia, okrem rozpútania dvoch svetových vojen o mocenský vplyv a znovu prerozdelenie obchodných odbytíšť sveta ?

Aj k pribúdaniu tzv. GLOBÁLNYCH problémov nášho sveta, ktoré desaťročia čakajú na riešenia. Aj teraz EÚ podmienila čerpanie megaúveru práve riešením aspoň troch - zelených-ekologických, materiálne-ekonomických a digitálno-informačno-komunikačných ! Našťastie aj pre Slovensko platia tieto priority čerpania pomocných a záchranných fondov EÚ. Inak by sa to skorupovane rozkradlo a veľká časť finančných prostriedkov oživenia hospodárstva, zavádzania IKT a digitalizácie i ochrany a tvorby životného prostredia a klímy planéty - by sa vrárila späť do fondov EÚ pre neschopnosť PROJEKTOVANIA našich občanov, zvlášť politikov i pochybných drahých programovacích a projektovacích agentúr v SR...

A Európe môže pomôcť výrazne - práve USA s demokratickou vládou, nie republikánskou D. Trumpa, ktorý viedol akcie s prvkami napr. obchodnej vojny s EÚ. Podobne voči veľmoci č. 2 - Číne. Agresívnu pollitiku voči Iránu a pod. Očakávame všeobecný ÚSTUP NÁSILIA a ZELENÚ PRE DOBRO a PROSOCIÁLNE PRÍSTUPY pri riešení globálnych i lokálnych problémov a ťažkostí boľavého sveta, vrátane *Slovenska.

Aj zo strany N O V E J americkej administratívy na čele s demokratom J. Bidenom a jeho zástupkyňou - demokratkou Kamalou Harrisovou. DEMOKRACIA OŽÍVA. Nie autokracia a diktát príznačné pre vládu D. Trumpa, A. Lukašenka, V. Putina. Ale aj súčasných vodcov krajín V-4 !!! U nás - R. Fica či súčasného premiéra SR - I. Matoviča. A tu sme pri koreni a podstate veci z názvu blogu. Fico i Matovič sú autokrati podobní Trumpovi, Putinovi, či dokonca poslednému diktátorovi Európy - Lukašenkovi. Preto moci poplatné slovenské mienkotvorné média zaujímajú vyložene vyčkávajúcu. alibistickú a charakter súčasnej moci obhajujúcu taktiku a stratégiu. Dokedy, priatelia novinári, redaktori a blogeri ???! sa budete triasť o holú existenciu a zapierať nos medzi očami v duchu princípu - "Čo ťa nepáli - nehas!" Ja som iba vzdelaný pozorovateľ politickej scény obdarený logikou, nie žurnalista-profesionál!

Nezabúdajme, že aj USA má už od januára 2021 za sebou svoju "NEŽNÚ" revoltu. Občiansku vzburu či povstanie - na podporu ešte stále prezidenta USA a slobodomurára - republikána D. Trumpa. Do poslednej chvíle svojho prezidentského vládnutia rebelujúceho, a kolaborujúceho a podporujúceho svetuvládne ambície celosvetovej bohatej Lobby. Neštítil sa v januári 2020 vyprovokovať zástancov a sympatizantov k NÁSILNEJ VZBURE a FYZICKÉMU ÚTOKU NA SYMBOL AMERICKEJ D E M O K R A C I E (!) - komplex budov Kapitolu vo Washingtone. Na identický cieľ, aký malo jedno z lietadiel útoku na USA z 11. septembra 2011, podotýkam, že teroristických síl, vtedy teroristu č.1 sveta - Ushamu Bin Ladína. Bín Ladína vystriedal po desiatich rokoch ako ideový vodca akcie - sám americký prezident - republikán Donald Trump. Tu niet čo ďalej dodávať a komentovať.

Horšou alternetívou pre demokraciu v USA je už iba - Bože zavaruj (!) A T E N T Á T na Joa Bidena. Z výsluchov útočníkov je totiž zrejmé, že niektorí jednotlivci boli schopní vraždiť kongresmanov. Známy je aj fakt, že jedna útočníčka sa zmocnila pevného disku z PC šéfky kongresu Nancy Pellosiovej a ponúkla ho za peniaze agentom Ruska.... Aj preto:

Prajeme, my, až DVAJA občania SR s manželkou, Demokratickej strane USA i zajtra uvedenému do funkcie -novému prezidentovi USA - J. Bidenovi - a jeho tímu- veľa úspechov v boji za elimináciu každej formy násilia vo svete a na planéte, vrátane obmedzenia tempa jej klimatických zmien v neprospech ľudstva i prírody !!! Osobitne, v zápase s celosvetovou pandémiou nákazy KOVIDOM-19 a jej elimináciou na únosnú mieru.

občiansky aktivista a prosociálny poradca občanom - Ivan Olejár, Prešov, 19.1.2021

Skryť Zatvoriť reklamu