Veľkonočná chudoba

326€ je výška minimálneho dôchodku na Slovensku, ktorý poberá dobrá polovica slovenských dôchodcov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Náklady na nájomné po zdražovaní energií stúpli napr. u môjho 92- ročného otca v Krompachoch a 91-ročnej svokry v Prešove, majiteľov ešte tehlových bytov na asi 170€/mesačne, od 1. januára 2022. K tomu je potrebné pripočítať sumu 30€ na mesačný odber elektriny. A dvadsiatku na mesiac na lieky a zdravotnícke potreby a pomôcky. A desať € na dopravu v mestách. To sú sumy 230€ pre svokru i otca. Z minimálneho dôchodku by im zostalo na gazdovanie presne 96€.

Predstavme si, že by si mesačne nechali donáškovou službou nosiť obedy v hodnote 4.50€. čo je aj výška súčasného príspevku na stravu zamestnaným dospelým ľuďom na Slovensku, po jej schválení. Za 21 obedov mesačne v pracovných dňoch celková suma za obedy seniorov v hodnote - 94€50 centov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zostalo im jedno euro a 50 centov na mesačné gazdovanie. Ani len na ostrihanie. Možno na toaletný papier... A kde sú výdavky ich raňajky a večere? Kde ovocie a zelenina? Kde ich základné existenčné potreby v podobe odevov a topánok či doplnkov? Odsúdili sme ich na trvalú chudobu. A 100€ príspevky pre chudobu?, ktoré nie a nie schváliť vládou Z M E N Y ?! Napľutie do očí Hegerom, Čaputovou, Kollárom, Matovičom a Remišovou s ich politickými gangami mafiánov. No commend. Vediete dôchodcov k trvalej chudobe a invalidite. S cieľom ich postupnej likvidácie z nedostatku stravy, nápojov, dôstojného bydla, tepla a existenčných prostriedkov. Aby po ich smrti nemuseli im vyplácať už žiadne dôchodky. Maltezianizmus v praxi súčasného Veľkonočného Slovenska jak vyšitý. Neospravedniteľný, lotor Heger !!! Hanba Vám navždy. No, Boh starostlivo registruje VAšE VYCHCANÉ praktiky voči seniorom. A spravodlivo vás odsúdi - slovenskí politici. Všetkých dokopy.

SkryťVypnúť reklamu

Pozorovateľ a prosocJoker Ivan Olejár, Prešov, 13.4.2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  834
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu