Zakladám - Kresťanský Múr nárekov nad násilím sveta

Na dnešný sviatok prvého mučeníka Cirkvi. Keď ho, po jeho asertívnej reči pred židovským synedriom elity - ukameňovali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Napriek prísnej platnosti Desatora a prikázania Nezabiješ! Platným pre Izraelský národ kontinuálne dodnes - od čias proroka a otca židovského národa - Mojžiša. Keď židovské politické elity sa tesne predtým surovým verejným násilím zbavili Umučením nášho Učiteľa a Majstra i zakladateľa kresťanskej Cirkvi - BOHOČLOVEKA - Pána Ježiša Krista na Kalvárii nad Jeruzalemom. V roku 27 nášho letopočtu.

A na znak nehynúcej úcty k životom a skutkom v prospech kresťanstva, prosociálnosti správania sa človeka danej Bohom každému jedincovi a osobitne členom kresťanskej Cirkvi Svätej -týchto dvoch významných osobností obetujúcich to najcennejšie svoj život za nás kresťanov sveta - od počiatkov Cirkvi až do dnes i v budúcnosti - dovolím si prostredníctvom siete Internet dnes, 26.12.2021 o b18.30 hod, virtuálne založiť a osnovať - Kresťanský múr nárekov nad násilím sveta. Jeho členovia, ktorých mená na ňom budú aspoň virtuálne dobrovoľne uvedené - sú ľudia aktívne vystupujúci proti násiliu v akejkoľvek podobe v medziľudských a iných sociálnych vzťahoch. Teda, predovšetkým KOMPLEXNE PROSOCIÁLNI ĽUDIA planéty. Teda, nielen ľudia odsudzujúci holokaust, ale aj Umučenie Ježiša Krista a Sv. Pavla židovskými politickými elitami pred dvoma miléniami rokov. Pochopili, priatelia?! Židovský múr nárekov, môže byť v tomto zmysle vždy iba podmnožinou mnou, na česť a slávu Božiu, osnovaného múru nárekov a žalmov proti násiliu a násilníkom sveta.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jeho nespochybniteľne zaslúžilými osobnosťami v dlhom zozname mien hlboko vyrytých ich činmi do stien Kresťanského múru nárekov nad násilím a násilníkmi sveta sú aj:

bohočlovek - Pán Ježiš Kristus, svätý Štefan - prvý kresťanský mučeník, rodina dodnes svätých a blahoslavených v našej katolíckej Cirkvi, klasické príklady komplexne prosociálnych ľudí uvádzané v učebniciach etiky ako: Mahambharát Gándí, Matka Tereza, Indhíra Gándií, Martin Luther King, Lady Diana, Nelson Mandela, Angela Davies, Malcolm X, Janis Joplin, Steve Mc Kenzie, Beatles, Paul Newman, Steve Ms Quin, sir A. Hopkins, Charlenton Heston, Miro Žbirka, Karel Gott, Edita Grúberová, otec kardinál - Jozef Tomko, Edita Steinová, otec Kepke, kardinál John Newland, et.etc. I dnešný zosnulý povolaný Bohom na osobný súd - prosociálny aktivista a bojovník proti apartheidu v JAR - arcibiskup Desmond TUTU... Ďalej sú to všetky obete násilia v stredovekých a novovekých vojnách, rebéliách a násilných činoch. Osobitne obete posledných dvoch svetových vojen. Ako aj násilné obete politických a iných pogromov, väzni a presídlenci v sovietskych gulagoch smrti, v nemeckých a iných koncentračných táboroch i obete všetkých politických čistiek, vrátane generála Milana Lučanského, A. Dubčeka, J. Langoša, R. Remiáša, Jána a Martinky, zakladateľa ČSR - M.R.Štefánika... I všetci nespravodlivo vyhodení na dlažbu boháčmi, ktorí si v zapätí siahli na život a zničili im- anti prosociálnym prepustením z práce zdravie i dôstojnú budúcnosť. Hovorím o početných obetiach sociálnej popravy a nasledujúcej sociálnej smrti postihnutého občana. Sám k nim patrím a preto mám plné morálne právo ako žijúca obeť etablovať na sociálnych sieťach pamätný múr obetí každého druhu násilia na planéte Zem. Hoci iba VIRTUÁLNY. Neviem, či reálne by stačil Veľký čínsky múr na vyhĺbenie a vyrytie mien všetkých obetí -iba od čias *Krista Pána, teda iba -za 20 storočí. Patria naň právom a mená všetkých obetí domáceho násilia, znásilnení a iných kriminálnych činov. Príkladom môže byť konanie voči agresorovi- ruskému vojakovi-osloboditeľovi - našej slovenskej rodáčky - dnes už blahoslavenej Anky Kolesárovej - príkladu pozitívneho konania voči násilníkom. Aj otec Titus Zeman. Anka konala presne tak ako Sv. Štefan voči židovským politickým špičkám pred dvomi miléniami rokov v Jeruzaleme. Aj pre aktívnych ochrancov prírody, kveteny, živočíšstva a vedcov obetujúcich pokroku svoj život je dosť miesta na našom virtuálnom múre proti násiliu v akejkoľvek podobe. Tu má miesto aj mladučká nositeľka Nobelovej ceny mieru a ekoaktivistka Grete Thumbergová. ... Atď. A dnes sa činom osnovania nášho múru nárekov nad násilím sveta a násilníkmi pridávam aj ja, maličký. Jeho zakladateľ na Internete. A možno tam patrí, určte právom, aj časť mien osobností na tom - Židovskom múre nárekov v Jeruzaleme - aspoň osobnosti na ňom uvedených s našimi slovenskými koreňmi, ktoré sa angažovali a zachránili príslušníkov Bohom vyvoleného -židovského Izraelského národa žijúcich v aj diaspore - u nás na Slovensku....

Skryť Vypnúť reklamu

A práve dnes sa mi nehodnému zrútil svet, Manželka mi po 41 rokoch Bohom požehnanému manželstvu prijala rozvod medzi nami. Bohu Vďaka a poklona. Viac a viac pre Trón Kríža, prevolávam pokojne a zodpovedne i rozhodne.

Preto rozhodne, zodpovedne, láskavo a pravdivo vyzývam svet: Buďme pri sociálnych interakciách a komunikácii - P R O S O C I Á L N I !!! "Et puis il sera chaques jours - de la Féte!"

Opakujem svetu: Buď, , buďme prosociálni v duchu odkazu nášho Majstra a Učiteľa národov planéty - nášho Pána Ježiša Krista. Tu a teraz! Budujme spoločne Kráľovstvo Božie -ruka v ruke , my prosociálne orientovaní nasledovníci Jeho ustanovením zákonov EVANJELIOVéHO Posolstva - DVOCH ZÁKONOV lásky k Bohu, sebe samým i k blížnym. Zákonov PROSOCIÁLNOSTI prevažne padlého ľudstva a prisluhovačov Satanovým až naveky, osobitne k Jeho i k našim početným nepriateľom a vyznavačom padlého anjela- mocného Satana. Amen. verme Bohu - v naše v spoločné obrátenie. Amen, amen. amen.

Skryť Vypnúť reklamu

KDE a kedy ?"

TU A TERAZ.

RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. Ivan Olejár, PhVKI; Prosocman@prosocJoker, Prešov, 26. decembra 2021, na sviatok sv. Štefana

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  735
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu