Zamínovaný návrh Mironom Zelinom z ŠtB.Politik SAS B. Grohling zrádza evidentne potreby a záujmy slovenských školopovinných detí a mládeže v roku 2023

Minister školstva zrádza deti a mládež Slovenka. Mal by okamžite zložiť funkciu ministra školstva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ťažiskový dôkaz podávam okamžite. Pri vystúpení v spravodajskej TA3 jasne a arogantne - odignoroval snahu ministra za OĽANO I. Matoviča o príspevok na krúžkovú činnosť detí a mládeže vo výške 60€/mesačne v roku 2022. Čiže 720€/ročne.

Tým, že požaduje, aby čiastka išla na paušálne zvýšenie miezd pedagógov regio-školstva SR.

Pritom dobre vieme, že časť sľúbených prostriedkov ide aj vedúcim záujmových krúžkov, ktorými sú v drvivej väčšine pedagógovia regio-školstva. Čo vlastne tento bezprizorný panchart?! Non commend.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

My, pedagógovia si hlboko vážime iniciatívy I. Matoviča, ktorý majstrovsky obišiel požiadavku EÚ, aby peniaze z Fondu obnovy N E Š L I priamo na platy zamestnancov. Takto pôjdu aspoň vedúcim záujmových krúžkov - tisíckam prevažne pedagógov, ktorí ich vedú. Aj keď sa použijú výlučne na nové prostriedky ich vybavenia. Konkrétne - napr. chemické krúžky si budú môcť zakúpiť chemikálie, laboratórne sklo, pomôcky a prístroje, zriadiť chemické učebne, vybaviť ich digitálnymi prostriedkami na výučbu a pod. Tak by som mohol pokračovať predmet po predmete. Napr. regionálna výchova - deti dostanú prostriedky na exkurzie mimo školu, navštívia pamätné miesta, múzeá, pôjdu do regionálnych divadiel a kín atď. To sa vám máli mister liberál B. Grohling?! Alebo ste pribrzdený a nechcete vidieť za roh. Ale potom, nemáte čo hľadať na mieste ministra školstva, mládeže, športu a vedy. Bez urážky!

SkryťVypnúť reklamu

Zamínovacia iniciatíva a bojkot a nepodpora návrhu I. Matoviča dať špolopovinným deťom a mládeži od 1.12023 mesačne čiastku 60€ je dielom majstra intríg - Grohlingovho hlavného poradcu na ministerstve školstva - profesora Mirona Zelinu.

Minister školstva, mládeže, športu minister školstva, mládeže, športu a vedy doslova a do písmena znovu len zrádza záujmy školopovinných detí a mládeže Slovenska. Posúďme maximálne zodpovedne súčasnú situáciu a konajme ich prospech - žiakov a študentov regio-školstva SR!

V úzkej a plodnej spolupráci so svojim hlavným poradcom na ministerstve školstva - "profesorom" Mironom Zelinom - dlhoročným členom ešte Komunistickej strany Československa a teraz Slovenska a dlhoročným spolupracovníkom tajnej komunistickej polície - Štátnej bezpečnosti (ŠtB!) s dokonca dvoma krycími menami Miron či Pedagóg na stránkach spolupracovníkov ŠtB nášho Ústavu pamäti národa. Nalistujte si Mirona Zelinu a potvrďte si, že zverejňujem pravdu o hlavnom poradcovi liberálneho ministra školstva B. Grohlinga !!!

SkryťVypnúť reklamu

Verte mi, že za touto nebezpečnou iniciatívou s cieľom - otráviť a rozhádať tímy pedagógov SR a pedagogické rady škôl regio-školstva SR - jasne stojí jeho hlavný radca a bývalý aktívny člen komunistickej tajnej bezpečnosti - Miron Zelina - doteraz už vyše 20 rokov(!) - hlavná brzda nášho regio-školstva od i po roku 2002!!! Veľký pozor na ich rozoštvávacie iniciatívy - zamerané na rozkol v pedagogických radách (!) ich negatívnej reakcie na návrh I. Matoviča a ich ďalšie - veľmi sofistikovane pripravené terajšie i budúce iniciatívy, kolegovia! Napr. prijatím nového VŠ zákona, ktorý hlboko rozbil pôvodnú jednotu akademikov a VŠ študentov Slovenska. Štátny tajomník Paulis je len bábkou na šachovnici hlavných hráčov vysokej šachovej partie - zarytého komunistu, marxistu i spolupracovníka tajnej ŠtB(!)M. Zelinu a liberála B. Grohlinga.

SkryťVypnúť reklamu

RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. et RNMgr. Ivan Olejár PhVKI@M. - prosociálny križiak Internetu a Facebooku; Prešov, 11.5.2022, pedagóg a teológ s vyše 40-ročnou kontinuálnou praxou v regio-školstve SR. Minister B. Grohling doslova a do písmena znovu len zrádza záujmy školopovinných detí a mládeže Slovenska. Posúďme maximálne zodpovedne súčasnú situáciu a konajme ich prospech - žiakov a študentov regio-školstva SR!

Záverečné otázky ministerstvu? Prečo by mali aktívni pedagógovia dostať zvýšenú výplatu rovnako ako tí menej aktívni. Je známe, že nie každý pedagóg sa iniciatívne zapája do vedenia a tvorby záujmových zoskupení detí a mládeže? Konkrétne. Každý pedagóg strednej školy zapája každoročne aspoň skupinku žiakov do Stredoškolskej odbornej činnosti, predmetových olympiád a pod.?! Zďaleka nie! Prečo by mali byť, po komunisticky, teda  rovnakou mierou zasiahnutí pri  zvyšovaní svojich miezd - aktívni i inaktívni pedagogickí zamestnanci? Prečo by mali zároveň mať rovnaké dôchodky ako preukázateľne iniciatívni učitelia, majstri odbornej výchovy a vychovávatelia pri budúcom  zvyšovaní platov cez príspevok na záujmovú činnosť detí a mládeže od 1.21.2023, pýtam sa?!

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  834
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu