Záver 2021: Poníženie P O D úroveň prasiat

Tak práve takéhoto spoločenského poníženia sa dostalo občanom SR od členov vlády, osobitne od OĽANO a Matoviča.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ich štátny tajomník na ministerstve poľnohospodárstva sa nijako nerozpakoval prijať od štátu SR a od nás - daňových poplatníkov sumu 27. tisíc € na podporu rodinného chovu prasiat v čase pandémie. V dňoch, keď verejno-právna RTVS odvysielala zábery zo stého ročníka Behu Devínskou Kobylou, kde organizátori na štartovnom - virtuálneho (pre Koronu!) stého ročníka behu -vyzbierali od občanov spolu 29.200€. Teda o 2200€ viac ako dostal dotáciu Matovičov spolustraník a dokonca štátny tajomník u Vlčana - na šesť prasiat. Kým zdravotníci ďakovali za peniažky zo štartovného, ktoré im organizátori *Behu Devínskou Kobylou bezprostredne po virtuálnej akcii šekom poukázali, tak sprostáci Matovič, tajomník i Vlčan a poslušní úradníci ministerstiev -skrivodlivosť a VYLOŽENÚ K O R U P C I U na ministerstve poľnohospodárstva horlivo a usilovne zatĺkajú a zametajú pod koberec, namiesto vrátenia peňazí poľnohospodárom, gazdom a farmárom, ktorým je každé € dobrým, zvlášť v čase pandémie KOVIDU-19. Udalosť a výšku dotácie veľmi účelovo D E Z I N T E R P R E T U J Ú svorne faktom, že výška uvedenej dotácie na príslušný CHOV PRASIAT v SR vonkoncom nesúvisí s počtom prasníc a veprov pri žírnych, podotýkam, že aj politických válovoch(!!)v danom chove konkrétnej osoby. A chov vyložene pokorných a tvárnych bezchrbticových, ako čítate, politických prasiat v radoch OĽANO i v našej okrajovej z hľadiska záujmov EÚ i sveta -politike, veselo aj bezstarostne a nezodpovedne pretrváva! I práve dosiahol a prekonal ďalší VRCHOL moci a vplyvu i našej občianskej bezmocnosti, pani prezidentka Čaputová !!! Spamätajte sa Zuzana a verejne pranierujte takéto verejné politické a spoluobčianske - špinavé a hlavne KOPRUPČNÉ - mocenské praktiky víťazného OĽANO !!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako občan ešte ako-tak slobodnej SR čestne prehlasujem, že som sa vo svojom vyše 66-ročnom živote nestretol v politike, ktorú sledujem ako pozorovateľ, a napísal som už vyše 700 kritických blogov na Sme.sk) s väčším prejavom arogancie moci a poníženia občanov SR, okrem členov OĽANO a ich početných sympatizantov a ním sa hlboko klaňajúcim spoluobčanom Slovenska. Ihneď interpretujem fakty.

Státisíce rodín občanov SR žije roky v TVRDEJ MATERIÁLNEJ CHUDOBE. Často s príjmom okolo 250€ do celej rodiny raz za mesiac. Kupecky chvíľku počítajme. A kalkulujme. Ako finacposera I. Matovič. Rodina s príjmom asi 220€ mesačne dostane z našich daní ROČNE vyše 2500€ v čistom. Takže zo sumy 27.000€ vyžije ročne u nás na Slovensku celkom - J E D E N Á S Ť R O D Í N v hmotnej núdzi. Včera odvysielali príspevok starostu Jarovníc, kde idú stavať nájomné byty. I pravdivý fakt, že v jednej jarovnickej chatrči žije priemerne 8 osôb. 11krát8 bolo, je i bude -88 rómskych, či gadžovských duší. Najmenšia osada Bardejovského regiónu Regetovka má do 10 obyvateľov s trvalým pobytom v obci už desaťročia. 88 spoluobčanov je desať dedín Regetoviek s lyžiarskymi vlekmi a turistikou rozvíjanou občanmi regiónu Bardejova v chránenej krajinnej oblasti Regetovské rašelinisko. A teraz politický a občiansky záver mojej originálnej analytickej súvahy:

Skryť Vypnúť reklamu

Z čiastky 27.000€, teda možno štátnymi úradníkmi vyfinancovať a hmotne zabezpečiť po celý budúci rok - 2022 - desať slovenských dedín, lazov, samôt a usadlostí s počtom asi 10-tich obyvateľov. 88 verných voličov, ak ide o svojprávnych dospelákov. To je argumentačná sila a presvedčivosť reálnych faktov o Slovensku v závere roka 2021 !!!

A práve takéto finančné prostriedky PRIKLEPL aZASLALI na rok 2022 - - až ŠIESTIM PRASATÁM CHOVU vysokopostaveného štátneho úradníka - štátneho tajomníka na našom ministerstve poľnohospodárstva, ktoré dýcha nedostatkom pe§ňazí už tri desaťročia... Od dôb od jeho vskutku "múdreho rozbitia a atomizácie" - slovutným, vraj "disidentom" - pánom Jánom Čarnogurským a jeho klerikálnou klikou ľudovcov. Aj jemu by mali poslať ako bolestné čiastku - aspoň vo výške jedného dobre vykŕmeného prasaťa. Najlepšie, postihnutého Africkým morom... Dobrú chuť pán Janko Č. Otec by mal z Vás radosť. A možno hlboký žiaľ.

Skryť Vypnúť reklamu

AJ bisťu, Vlčan, Vlčan@comp. Ste horší od vyhladovanej svorky vlkov. Ty, šéfinovia Matovič a veľký kresťan-katolík - Edo Heger i podarený tajomník z OĽANo. Rasťo Piško, pošli mi skromný honorár za aktuálny a trefný námet do relácie List premiérovi o vykŕmených prascoch a prasatách.... *Pravých politických... Nefalšovaných.

A ešte v závere, mi dovoľte pravdivo uviesť, TEOLOGICKÉ DôSLEDKY KONANIA ZAINTERESOVANÝH KORUPČNÍKOV Z OĽANO. Vedzte, milí veriaci i neveriaci spoluobčania Slovenska, že tak v platnom Katechizme katolíckej mravouky ako aj v platných paragrafoch nadprirozdeného práva CIC, teda v Kódexe kánonického práva stojí: Existujú Bohom zadefinovaná - iba štyri ťažké hriechy VOLAJÚCE do Neba pre spravodlivý trest pre ich vykonávateľov. Jedným je tzv.sociálny hriech - vedomé a dobrovoľné ZADRŽIAVANIE a NEVYPLATENIE práve sociálnych nárokov obyvateľstva krajiny v podobách - mzdy, sociálnej podpory, spravodlivej odmeny.... A to je prípad nami opísaného a zverejneného konania politických špičiek OĽANO. Keď zhromaždené finančné príjmy nás daňových poplatníkov a občanov Slovenska - prednostne pridelili P R A S A T Á M, namoesto ich pridelenia sociálnej pomoci bratom a sestrám. Bohom neodpustiteľné konanie. Večné zatratenie minimálne pre štvoricu menovaných politikov Slovenska. Taká prísna a nekompromisná je spravodlivosť Trojjediného. Trestajúca naveky-vekov. Nemajú šancu sa ospravedlniť od vykonaného ZLA. Dokonca ani rozhrešením pápeža či biskupov alebo osobných spovedníkov. Ich prípadne R OZ H R E Š E N I E od hriechov volajúcich do neba je neplatné, priatelia. Naopak, oni-spovedníci ťažko hrešia! A tak sa činom kvarteta teší najmä v tomto Vianočnom čase -sám Lucifer. To nie sú vedomé dezinterpretácie faktov, či nebodaj hoaxy. Hoci naše výstrahy a ponaučenia . naši členovia politických úderiek osnovaných účelovo aj poslancom NR SR -Jožom Pročkom, ich často pokladajú len za výmysly a hoaxy. Veľký omyl, priatelia. Tento blog bol napísaný na mravné poučenie nám všetkým. Zastrašeným Kocúrkovčanom na Slovensku. A spisovateľ - JankoJesenský- sa znovu a znovu - od smiechu obracia v hrobe. Už po koľkýkrát? ! Bol tiež demokrat.

Skryť Vypnúť reklamu

RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. Ivan Olejár PhVKI; prosocman@prosoc Joker, Prešov, ráno 30. decembra 2021

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  734
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu