Zmŕtvychvstalý Kristus - Víťaz, Kráľ náš. Kristus - vládca náš.

Je to tu - chvíľa nádeje na našu večnú spásu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mal som zvláštny sen. Moji nepriatelia ma napoludnie uniesli, aby ma mučili. V nákladnom aute ma uniesli a kolektivne ma mučili vpichovaním a robením bodných rán do môjho tela. priviezli ma do ukrytu a mysliac si, že som vykrvácal, chceli rozpustiť moje telo v kyselinách. Vtedy som sa prebudil. A poďakoval Bohu, že išlo iba o živý sen. Prežil som v ňom bolesti Spasiteľa. Hrozné muky a utrpenie, pripomínajúce Krížovú cestu nášho Pána.... Ďakujem aj za toto poznanie zo sna.

V Prešove sú 4 hodiny ráno. Greckokatolíci asi začínajú svoju Utiereň. Ja píšem tento blog. Nad obzorom Prešova pozorujem mesačný spln a počítam. Ježiš zosnul podľa jedného z Evanjelií napoludnie a Zem postihlo zemetrasenie v Jeruzaleme. Chrámová opona v Jeruzaleme sa roztrhla ! Celú sobotu bol v podsvetí. Ráno v nedeľu vstal z mŕtvych. To je dohromady asi 4O hodín od piatku do nedele - skorého rána. Trojdnie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Christos voskres!" Voistinu voskrese!" Kristus je vzkriesený. Naozaj, Vzkriesený !

prosocJoker Ivan Olejár; Prešov, 17.4.2022;

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  829
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu