Och tie Zlaté Moravce

Vlastne skôr by som mal napísať, och to vedenie mesta Zlaté Moravce. Pre tých čo ho nepoznajú, je to malé mestečko na sútoku riečky Žitava a Hostianskeho potoka, ktoré obýva cca. 13000 obyvateľov. Ale mám dojem, že Vám nemusím moje rodné mestečko obšírne predstavovať. Podľa mojich skromných skúseností i v ďalekej Prahe, kde som bol na služobnej ceste stačilo povedať som zo Zlatých Moraviec a už som počul aaaaaaaa tam máte tú starostku Serafínku .... No áno, máme volenú predstaviteľku mesta ktorá je mimoriadne aktívna „v propagácii mesta" (dal som to síce do úvodzoviek, ale pre tých čo by si toho nevšimli to zdôrazňujem).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nedávno som sa o Zlatých Moravciach opäť dozvedel z hlavných správ najsledovanejšej televízie na Slovensku. A samozrejme zase negatívna reklama.

Citujem:

Najotvorenejšími samosprávami zo sto počtom obyvateľov najväčších samospráv na Slovensku v roku 2010 sú Šaľa, Banská Bystrica a Martin. Najmenej otvorenými zas Zlaté Moravce, Smižany a Krompachy. Vyplýva to z hodnotenia Transparency International Slovensko (TIS) na základe merania rozsahu protikorupčných opatrení ale aj kvality informácií, ktoré mestá poskytujú na svojich webstránkach a pri infožiadostiach. Hodnotených bolo 11 oblastí (od poskytovania informácií, podielu verejnosti na rozhodovaní a verejnom obstarávaní cez personálnu politiku, prenájom bytov a majetku po udeľovanie grantov a dotácií).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viď: http://www.transparency.sk/transparency-najotvorenejsimi-mestami-su-sala-banska-bystrica-a%C2%A0martin/

A kto sa to usmieval v TV, šéfka mesta ktorá tvrdila, že to nie je pravda.

Ako si to vlastne tí ľudia z TIS mohli dovoliť, hodnotiť samosprávy?
Prečo sa obyvatelia vôbec domáhajú nejakých informácií?
Čo chcú taký pisálkovia a im podobný dosiahnuť ?

To sú možno otázky, ktoré prebehli voleným zástupcom miest a obcí hlavou, keď si vypočuli hodnotenie TIS.


Blížia sa voľby do miestnych samospráv a myslím si, že každý občan ktorému záleží na prostredí v ktorom, žije a pracuje by sa mal zaujímať o to kto v jeho obvode kandiduje za poslanca a kto kandiduje za starostu alebo primátora. Mali by sme si všetci uvedomiť, že o veľkej politike sa síce veľa rozpráva i nadáva, ale o podstatnej časti rozhodnutí, ktoré priamo ovplyvňujú môj život rozhodujú predstavitelia miestnych samospráv.

Skryť Vypnúť reklamu

Len pre informáciu rozhodujú o výške miestnych daní a poplatkov, kedy sa bude opravovať cesta, kanalizácia a pod., či máte v obci prístup k zdravotnej starostlivosti, škôlky, základné školy, detské ihriská a veľa veľa ďalších drobností ktoré ale podľa mňa zásadne vplývajú na kvalitu života každého z nás.

Teraz ma napadlo, že ste si práve pomysleli, ako si robím volebnú kampaň. Nie, nerobím si kampaň jednoducho preto, že nekandidujem.

Takže, všetci ktorým záleží na obci/meste v ktorom žijete, začnite sa zaujímať o to kto kandiduje vo vašom obvode a pozorne vyberajte. No a keď už spravíte, ten zodpovedný krok a zvolíte si svojho kandidáta, tak ho i po celé jeho volebné obdobie konfrontujte s jeho volebnými sľubmi .

Skryť Vypnúť reklamu

Teším sa na to, že sa spoločne stretneme vo volebných

Ivan Potocký

Ivan Potocký

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajný obyvateľ, malého mestečka na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  receptyhandmadeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu