Kto bude novým lídrom Európy?

Voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia už túto sobotu, nebudú len o slovenských stranách a poslancoch, ale aj o tom, kto bude najbližších 5 rokov Európsku úniu reprezentovať a určovať jej smer.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Je dôležité, aby to bol človek, ktorý nie je odtrhnutý od reality, ale je blízko ľuďom, dokáže spájať a chápe potreby všetkých členských krajín a regiónov. Prázdne frázy, ani silácke reči, nevyriešia skutočné problémy a výzvy, ktoré nás v blízkej budúcnosti čakajú.

Kresťanskí demokrati takéto osobnosti vedeli vždy v minulosti ponúknuť. V najťažších dobách po druhej svetovej vojne, kedy sa rozhodovalo doslova o bytí a nebytí Európy, dokázali práve kresťania, ako Konrad Adernauer, či Robert Schuman, preklenúť vzájomné rozdiely medzi národmi, odhodiť minulé spory a vybudovať unikátny mierový a hospodársky projekt. Z ich odkazu čerpáme dodnes.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

KDH je členom rodiny kresťanských síl, Európskej ľudovej strany, najsilnejšieho politického zoskupenia v Európe a ponúka na post predsedu Európskej komisie človeka, ktorý už svoje morálne kvality osvedčil. Je ním Manfred Weber, súčasný predseda našej frakcie v Európskom parlamente. Od začiatku môjho pôsobenia s ním úzko spolupracujem a viem, že na túto funkciu je po odbornej stránke špičkovo pripravený. To však často nestačí. Manfred Weber je hlboko veriaci kresťan, otec rodiny, presvedčený demokrat a Európan. Ako Bavor dobre rozumie problémom a potrebám nášho regiónu a má cit pre spravodlivosť. To sa ukázalo po tragických udalostiach minulého roka, kedy Slovensku okamžite podal pomocnú ruku. Podporil pokojné protesty občanov a vďaka nemu boli na Slovensko vyslané misie, ktoré odhalili skutočný stav v slovenskom poľnohospodárstve.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Manfred Weber sa nebojí pozrieť ľuďom do očí. Počas februárového protestu malých farmárov sme ich v Bratislave spoločne navštívili a otvorene sme sa s nimi rozprávali o ich situácii. Predvolebný čas netrávi rečnením, ale cestuje po Európe a načúva ľuďom. Viem, že tieto podnety bude vo svojej funkcii pretavovať do konkrétnej legislatívy.

Európu čakajú náročné roky. Musíme ostať jednotní a zároveň pracovať na zvyšovaní konkurencieschopnosti, na zavádzaní nových technológií a zvyšovať našu bezpečnosť. Potrebujeme vliať novú energiu malým a stredným podnikom, ktoré sú chrbtovou kosťou európskej ekonomiky. Popri tom nesmieme zabúdať ani na mladých ľudí a seniorov. Budeme čeliť prvým následkom klimatických zmien a novým migračným tlakom.

SkryťVypnúť reklamu

Voľbou KDH v sobotňajších eurovoľbách nevolíme len naše hnutie a jeho kandidátov, ale vyjadríme aj podporu človeku, ktorý na tieto problémy dokáže nájsť odpovede. Podporujeme Manfreda Webera, lídra pre Európu. 

Ivan Štefanec

Ivan Štefanec

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Poslanec Európskeho parlamentu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu