Klimatická zmena je šanca na prosperitu

Veľa fanúšikov mi už položilo otázku, prečo sa ako konzervatívec venujem ekologickým témam. Dovoľte mi to teda vysvetliť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

 Medzi základné konzervatívne hodnoty patrí zdravý rozum a označovanie vecí ich pravým menom bez ohľadu na to, koho jemnocit to urazí. Dôsledky klimatickej zmeny sú fakt, s ktorým sa musíme vyrovnať. A môžeme v ňom nájsť aj príležitosť na prosperitu.

Nebude to ľahké

 Riešenie dôsledkov klimatickej zmeny bude séria opatrení, ktorá bude nielen technicky a logisticky náročná, ale predovšetkým finančne nákladná. Teda za predpokladu, že sa tieto opatrenia budú robiť nárazovo a čo najrýchlejšie v krátkom časovom úseku, napríklad ak sa spamätáme na poslednú chvíľu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Potrebné bude prebudovanie dopravnej infraštruktúry, vodného hospodárstva, zmena prístupu k verejnému majetku, pretvoriť sa bude musieť aj sociálny systém, najmä reštartovanie rodiny a množstvo ďalších opatrení. Kto však začne teraz, bude mať najviac času a teda si môže náklady rozložiť na oveľa dlhšie obdobie.

 Vďaka tomu budú mať aj obyvatelia čas prispôsobiť svoj životný štýl novým podmienkam a prijať nové východiská života v Európe. Navyše, ak sa získané skúsenosti, poznatky a technológie sústredia v zodpovedných slovenských rukách, premenia ich naše univerzity a firmy na úspech aj za hranicami. A to pocíti na štátnom rozpočte a sociálnom komforte každý občan Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu

Šanca na prosperitu

 Celý život som vedec a hovoriť pravdu, akokoľvek nepríjemnú, bolo vždy hlavnou náplňou mojej práce. Stojíme pred historickou príležitosťou, ako vyrovnať krok s tými najlepšími. Nezhrbme sa, nezatvárajme oči iba preto, že to bude náročné a dlhšie, ako horizont jedného volebného obdobia. Slovensko zaostalo vďaka dvom po sebe idúcim diktatúram za vyspelým svetom pol storočia.

 Doteraz má problém túto stratu dobehnúť. O dôvodoch sa môžeme dočítať denne v článkoch, v ktorých už 12 rokov vystupujú viac-menej tie isté tváre. Dnes je tu príležitosť na vytvorenie udržateľnej prosperity nášho národa a tá nesmie padnúť do červeno-hnedých rúk, inak z nej ostane len apokalyptická krajina.

Ivan Zuzula

Ivan Zuzula

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Odborne sa takmer celý život zaoberám životným prostredím - v minulosti ako výskumný pracovník, poradca, manažér, podnikateľ, dnes ako vysokoškolský učiteľ. Som presvedčený o tom, že ak chceme Slovensko naozaj posunúť k prosperite, nestačí len kritizovať, musíme ísť s kožou na trh a začať presadzovať riešenia politicky. V roku 2017 som sa preto rozhodol vstúpiť do politiky, v ktorej chcem reprezentovať zásadových a inteligentných ľudí, ktorí žijú rovnako ako ja poctivo a nemajú vo zvyku hrbiť sa. Dnes som predsedom SLOVENSKEJ KONZERVATÍVNEJ STRANY a kandidujem v prezidentských voľbách 2019. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu