Dovolenka na Liptove

Našej rodine sa nejako zapáčilo na Liptove.  Ak by ste sa zatúlali tým smerom, dám vám pár tipov, kde sa dobre najesť a čo pozrieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu
(zdroj: Jaroslav Janovčík (www.liptovskyjan.sk))

Po minuloročnom letnom pobyte v Jánskej doline sme sa tento rok rozhodli stráviť veľkonočné sviatky priamo v Liptovskom Jáne. Komu sa obec zdá nejaká povedomá, tak vedzte, že posledné roky svojho života tu pôsobil evanjelický farár a spisovateľ Janko Čajak a narodil sa tu aj Janko Čajak, ml.

Na pár dní sme sa teda zložili v penzióne Maco, kde domáci pán kraľuje aj v kuchyni. Po raňajkách sme sa zvyčajne vybrali na potulky po okolí a hneď v susedstve sme natrafili na skvelú cukráreň U Fillomény, ktorá síce je trochu zastrčená, ale zato prekvapí výberom čerstvých zákuskov, v ktorých nie je žiadny umelý margarín. No čo vám poviem, pochutili sme si :-)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kúsok poniže, po príjemnej prechádzke dedinou, nájdete celkom slušnú pizzeriu Pizza di Cartello a o kúsok ďalej gastronomickú perlu obce - penzión Una. Konečne som tu v rámci Liptova objavila aj slušné bryndzové halušky (no vážne, je to hanba, ale keď už na Liptove nie, tak kde inde by mali byť originál halušky s poriadnou porciou bryndze???), výborné palacinky s lekvárom alebo ovocím a skvelé pečené kačacie prsia. Veľké porcie, príjemná obsluha a pekný interiér nás uchvátili natoľko, že sme sa tam vrátili najesť ešte niekoľkokrát počas nášho pobytu.

Aby sme tam len nejedli, pobrali sme sa do Jánskej doliny na menší výlet. Keďže boli sviatky, na Liptovskom dvore mali hneď niekoľko atrakcií - vystavené krásne kraslice a živé zvieratká pre potešenie detí (sliepky, zajačiky, ovce s jahniatkami). Počasie nám prialo a tak sme si užili aj slniečka. Zašli sme sa pozrieť aj k nášmu hotelu z minulého roku, Avena Plus, ale ten je momentálne v celkovej rekonštrukcii, takže na stavenisku panoval čulý ruch, z čoho mala veľkú radosť moja malá neterka, ktorej sa veľmi páčia veľké nákladné autá.

SkryťVypnúť reklamu

V blízkosti hotela sa nachádza Stanišovská jaskyňa. Okrem tejto atrakcie v Liptovskom Jáne nájdete aj termálne kúpalisko a na okraji obce je prírodný kráter "KAĎA" na prírodné kúpanie a prameň Teplica, kde si môžete napustiť minerálku rovno do fľaše.

Snáď som vás trochu inšpirovala k ďalším potulkám po Slovensku :-)

Ivona Mertusová

Ivona Mertusová

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovníčka škótskych teriérov a nevyliečiteľná gurmánka. Okrem lukostreľby a biliardu sa venuje aj cudzím jazykom a patchworku. Zoznam autorových rubrík:  škótsky teriérgastrona cestáchSúkromnésnookerlukostreľbapatchworkNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu