Lukostreľba I. - Robin Hood a tí ostatní

Málokto vie, že na Slovensku máme svetovo úspešného lukostrelca - paralympionika Imricha Lyócsu z Košíc. Ani ja by som si to asi nevšimla, keby som sa nezačala týmto športom zaoberať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)
Obrázok blogu
(zdroj: web)

Zistila som totiž, že priveľa času trávim za počítačom. Veď to poznáte, z práce domov, niečo porobiť a hneď je večer. A ráno zase do práce... akosi mi začal chýbať koníček, ktorý by ma vytiahol na vzduch. Teda, momentálne sa strieľa v hale, lebo je zima, ale zvyšok roka trávi lukostrelec pekne vonku, na slniečku a skoro by sa dalo povedať, že v prírode. Pravda, ktorý ako... Ono tých lukostreleckých disciplín je viac. Ak sa vám páči pobyt v lese, môžete si zastrieľať na makety zvieratiek a máte v tom hneď aj trochu turistiky. Naopak, ak vás viac láka streľba na terč, zvyčajne sa strieľa na nejakom ihrisku - v mojom prípade školskom.
Lukostreľba je aj vynikajúci relax. Najmä ak pracujete "hlavou", dokážete pri nej úplne vypnúť a psychicky si oddýchnuť. Navyše, je to šport pre celú rodinu, lebo strieľať možno v každom veku, zhruba od 8 rokov, dokonca aj s handicapom.
Zaujalo vás to? V ďalších článkoch sa pozrieme, aké luky existujú a čo nás čaká na začiatku, keď sa športom začneme serióznejšie zaoberať.

Ivona Mertusová

Ivona Mertusová

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovníčka škótskych teriérov a nevyliečiteľná gurmánka. Okrem lukostreľby a biliardu sa venuje aj cudzím jazykom a patchworku. Zoznam autorových rubrík:  škótsky teriérgastrona cestáchSúkromnésnookerlukostreľbapatchworkNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu